Jíst, meditovat, milovat - Elizabeth Gilbertová

27. května 2015 v 15:09 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Jíst, meditovat, milovat

Originální název: Eat, pray, love
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2010
Počet stran: 348
Nakladatelství: Metafora
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Ve věku třiceti let má Elizabeth Gilbertová vše, co se od moderní, vzdělané a ambiciózní Američanky očekává: manžela, dům na venkově a úspěšnou profesionální dráhu, Jenže místo aby se cítila šťastná a naplněná, ji pohlcuje panika, zoufalství, a zmatek. Prošla rozvodem, tíživou depresí, dalším neúspěšným milostným vztahem a podle svého názoru zklamala veškerá očekávání.
Aby se z toho všeho vzpamatovala, odhodlá se k radikálnímu kroku. Dopřeje si čas a prostor, aby zjistila, kdo ve skutečnosti je a co opravdu chce. Opustí zaměstnání a úplně sama se vydá na roční pouť kolem světa.
V Itálii studuje umění rozkoše, učí se italsky, flirtuje, nezřízeně hoduje a přibere dest nejšťastnějších kilogramu svého života.
V indickém ášramu se pokouší přiblížit k Bohu a absolvuje čtyřměsíční duchovní cestu do vlastního nitra, na níž nechybí ani tak zdánlivé protiklady jako je vztek, transcendentální meditace, černý humor, mantry a vize.
V Indonésii pak hledá svůj konečný cíl: rovnováhu, schopnost vybalancovat svůj život mezi světským potěšením a pravou zbožností. Na Bali se stane žačkou svérázného starého šamana a úplně nečekaně najde to, co už nikdy nedoufala najít.
Pokud jste se i vy někdy vzbudili s naléhavou touhou změnit sebe i celý svůj život, je pro vás tahle kniha tou nejlepší inspirací.


Můj názor: Spisovatelka Gilbertová má neskutečný spisovatelský talent a tak se díky stránkám v knize dostanete spolu s ní až do Itálie, Indie a Indonésie. Poznáte spoustu vůní a chutí, nasajete mořský vzduch, poznáte úžasné lidi a budete spokojení. Na tuto knihu mám jen samé pozitiva a všem ji doporučuji.

BYL VÁM DÁN ŽIVOT A JE VAŠÍ POVINNOSTÍ NALÉZT V NĚM NĚCO KRÁSNÉHO, BEZ OHLEDU NA TO, O JAK DROBNOU KRÁSU SE JEDNÁ.

Kniha mi toho dala opravdu hodně. Díky ní jsem si uvědomila opravdu hodně věcí týkající se Boha, náboženství, duše a lidí obecně. Jsem přesvědčena o tom, že se chci v životě naučit meditovat. Strašně mne to láká. Chtěla bych to umět i když vím, že je to těžké a i sama Liz s tím měla problém. Je to však něco krásného, co Vás udělá šťastnými.
Prostřední část knihy, týkající se Indie jsem si užila nejvíce. Ášram mne zajímal. Měla jsem ráda Richarda a zdejší obyvatele. Určitě se sem zase prstřednictvím knihy vrátím.

TEPAJÍCÍ MODRÁ ENERGIE NEUSTÁLE PROUDÍ MÝM TĚLEM A V UŠÍCH SLYŠÍM JAKÝSI HUKOT, KTERÝ JE UŽ TAK SILNÝ, ŽE HO NADÁLE NEMŮŽU VYDRŽET...

Lásku, kterou Liz našla v Indonésii na Bali jsem si představovala trochu jinak. Ale objevila jsem tam dva úžasné lidi. Ketuta Lijera. Starého šamana a léčitele, který učil Liz meditovat a četl ji z ruky. Tento stařík je opravdu skutečný a já bych ho ráda poznala. Líbí se mi představa, že mám u sebe čtyři bratry, kteří mne ochraňují a navádějí na správnou cestu, jak to popisoval Ketut. A pak Wajan. Žena, léčitelka, matka, intrikánka... Ta mne zajímala úplně nejvíce.
Když si ještě představím, že všichni lidé a místa jsou skutečné...

TOHLE MÍSTO, NA KTERÉ MĚ ZAVEZL, BYLO NEJLEPŠÍ NAPODOBENINOU RÁJE, JAKOU JSEM ZATÍM VIDĚLA...

Během čtení první části si zamilujete i italštinu. Na každé stránce je alespoň jedno italské slovíčko.
Attraversiamo... že nevíte co znamená? Tak si to přečtěte v knize. Budete velmi překvapeni...

UŽ NEBYLO BOHEM, ALE LIDSKOU BYTOSTÍ SE VŠEMI RIZIKY A ROZKOŠEMI, KTERÉ S TOUTO MATOUCÍ INKARNACÍ SOUVISEJÍ. ZDÁLO SE, ŽE MU TO NEVADÍ...

Poznáte hodně odlišné kultury a lidi. Zdá se mi, že to lidé na světě občas strašně přehánějí a komplikují. Se všemi těmi svými obřady a věštbami... Například, když se Wajan rozhodovala o koupi toho domu nebo ten obřad s dítětem, které se poprvé dotkne země. Ale ať si každý žije svůj život jak chce. Každý lidský život je jiný a tak to je dobře, tak to má být...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleMoose LittleMoose | Web | 28. května 2015 v 20:10 | Reagovat

Túto knižku som ešte nečítala, ale každý vraví aká je super a ako mu zmenila život. Z tejto recenzie som sa aspoň o nej dozvedela niečo bližšie :)

2 ZÓNA ZÓNA | 30. května 2015 v 20:50 | Reagovat

Nečetl jsem, ale recenze je to velice povedená. Ostatně jako každá na tomto blogu. Obzvlášť obdivuji autorčinu schopnost dokonale vypíchnout kvalitní citáty.

3 Peyton Peyton | Web | 20. července 2017 v 22:37 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Detailov WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama