Karolína - Iva Procházková

20. června 2015 v 17:56 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Karolína. Stručný životopis šestnáctileté

Žánr: Dívčí román
Rok vydání: 2015
Počet stran: 224
Vazba knihy: vázaná
Nakladatelství: Mladá fronta


Anotace: Napsat stručný životopis je těžké, zvlášť pro šestnáctiletou Karolínu, která toho na svůj věk už dost prožila. A tak se rozepisuje o své rodině a kamarádech, o tom, jak chodí na balet a sní o kariéře primabaleríny, i o rodícím se vztahu se Lvem. Ošklivý pád ze zvonice jí převrátí život vzhůru nohama. Karolína prochází těžkým obdobím, ale protože je jí vlastní tvrdohlavost, nevzdává se...

Můj názor: Jelikož miluji balet a žiji jím každý den, tak jsem se začetla do této knihy. Knížky o tanci a baletu mám ráda, ale není jich mnoho. Z této novinky jsem byla nadšená. Líbila se mi ta obálka a těšila se na další hrdinku, která bude žít v podobném světě tance jako já. Ale upřímně mě kniha zklamala.

MEZI BUDOUCNOSTÍ, MINULOSTÍ A PŘÍTOMNOSTÍ NENÍ ROZDÍL. JE TO JEDNO A TO SAMÉ.

Kniha je především určena čtenářkám od dvanácti let a já jsem skoro o tři roky starší. Proto knihu nechci moc kritizovat. Mladším dívkám by se určitě líbila, protože je psaná moc hezky. Jenom mi to přišlo celé strašně moc stručné. Mám ráda knihy nad kterými mohu přemýšlet a kde hlavní hrdina uvažuje a vše dopodrobna popisuje. To tu nebylo, aby to mladší čtenáře bavilo.

NEJDE O MATYKU, JDE O ŽIVOT.

A pokud jsem si bláhově myslela, že to bude o baletu, tak jsem se dost spletla. Myslím si, že obálka vůbec neodpovídá příběhu. O baletu se Karolína zmiňuje minimálně. Téměř vůbec. A balet podle mne tak strašně nemiluje, když se ho tak rychle vzdala. Celkově mi byla hlavní hrdinka nesympatická a strašně dětinská.

ZAMILOVAL JSEM SE DO TEBE, KAROLÍNO, JAK SE ASI MÁLOKDO ZAMILOVÁVÁ DO ČTRNÁCTILETÉ.

Mladším dívkám doporučuji, ale mě to přišlo tak nějak... nevím no. Nemám k tomu moc co říci. Snad jen to, že jsem si z knihy absolutně nic neodnesla a ke čtení jsem se musela dost nutit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama