Papírová města - John Green

16. června 2015 v 17:09 | Anna 13 |  Young Adult
Papírová města

Originální název: Paper towns
Žánr: Literatura světová
Rok vydání: 2014
Počet stran: 288
Nakladatelství: Knižní klub
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Chystá se film-----------


Anotace: Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný čtenářský fanklub. Hrdinou Papírových měst je Quentin Jacobsen, normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád svou kamarádku, nádherně nespoutanou Margo Rothovou Spiegelmanovou. Ta mu pak jednou ze tmy nečekaně zaklepe na okno - s výzvou, aby ji doprovázel na celonoční cestě důvtipné pomsty. Ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo však ve škole chybí. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi.

Můj názor: Předtím jsem samozřejmě četla jak Hledání Aljašky tak i Hvězdy nám nepřály do kterých jsem se zamilovala. Proto mne tolik zajímaly i Papírová města. Moc jsem od nich, ale nečekala. Četla jsem o nich hodně recenzí ve kterých se objevovalo hodně kritiky. Ale protože to napsal John Green, tak jsem do toho šla.

PODLE MĚ SE KAŽDÉMU STANE ZÁZRAK.

První stránka byla naprosto geniální. V tu chvíli jsem si opravdu myslela, že to bude superkniha. První část (kniha je rozdělena do tří částí) mě strašně moc bavila. Margo byla strašná potvora a Quentin zase strašný srab. Jejich noční dobrodružství jsem hltala. Po tom co, ale Margo zmizela a Quentin ji začal s kamarády hledat mne to přestalo bavit. Vraceli se pořád na to samé místo a jejich posedlost najít nějakou holku mi přišla ubohá. Ve skutečnosti by to takhle nikdy nebylo. Velmi jsem si oblíbila Radara. To je super postava.

PODÍVEJ SE NA TU SPOUSTU PAPÍROVÝCH LIDÍ, CO BYDLÍ V PAPÍROVÝCH DOMECH A PÁLÍ BUDOUCNOST, ABY JIM NEBYLO ZIMA...

Také mi strašně vadilo jméno hlavní postavy. V podstatě ani pořádně nevíte jak se čte a je takové zvláštní.
Margo mi zase nevím proč připomíná tyčinku Margot... :D

JE HROZNĚ TĚŽKÉ ODEJÍT - DOKUD NEODEJDETE. A PAK JE TO TA NEJSNADNĚJŠÍ VĚC NA SVĚTĚ.

Závěr z této knihy? Nechci knihu úplně kritizovat, ale na druhou stranu to nějaký extra zajímavý příběh nebyl. V podstatě ten příběh byl o ničem. Ale myšlenky, které tam John Green zanechal jsou nádherné a k zamyšlení. Jisté poselství ta kniha má, jen si ho v něm musíte najít sami, protože není tak jednoznačné jako třeba u Hvězdy nám nepřály. Přeji příjemnou četbu...

NIC NIKDY NEDOPADNE TAK, JAK SI ČLOVĚK PŘEDSTAVUJE.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LittleMoose LittleMoose | Web | 16. června 2015 v 18:17 | Reagovat

Papierové mestá boli mojou úplne prvou Greenovkou... potom som čítala už len Hviezdy. Ale mne sa kniha veľmi páčila, bavila ma.

2 Andey Andey | Web | 16. června 2015 v 21:22 | Reagovat

Já bych chtěla vidět film. :) Moc pěkná recenze :D

3 Majčice Majčice | 15. července 2017 v 19:22 | Reagovat

Jseš trapná, nemyslím si, že bys byla chytrá natolik, abys mohla kritizovat jména postav..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama