Ztracená naděje - Colleen Hooverová

19. června 2015 v 15:11 | Anna 13 |  Young Adult
Ztracená naděje

Originální název: Losing hope
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2014
Počet stran: 336
Nakladatelství: Yoli
Vazba knihy: Paperback

-----------Bez naděje (1.díl), Ztracená naděje (2. díl)-----------


Anotace: Bez naděje. Příběh o dívce Sky, která se ztracenými vzpomínkami na šokující události svého dětství najde i dávného kamaráda. Chlapce, bez jehož pomoci by nic z toho nedokázala. Deana Holdera, který se pro ni stane víc než jen přítelem... Jak ale stejný příběh vnímá Holder, mladík s drsným zevnějškem a citlivým srdcem? Na jeho život dopadá stín tolika tragédií, až se zdá, že se z jejich chladu nikdy nevymaní. Vyčítá si, že nedokázal ochránit ani svou kamarádku z dětství, ani sestru - dvojče Les, která před rokem spáchala sebevraždu. Když v samoobsluze náhodou narazí na už téměř dospělou Sky, je to pro něj jako zjevení. Možnost začít aspoň v jednom případě znovu. Má ale právo prozradit dívce pravdu? Nebo bude milosrdnější lhát? Jenže jak potom může připustit, aby se do něj zamilovala? A dokáže skutečná láska vyrůst ze lži? Holder téměř ztrácí naději... jen už nikdy nechce ztratit Sky.

Můj názor: Přečetla jsem si první díl a byla jsem fascinovaná... Když mi tatínek jen tak koupil druhý díl, byla jsem štěstím bez sebe. Moc dobře jsem věděla, že kniha v podstatě nikam nepostoupí. Že je to ten samý příběh, akorát z pohledu Deana Holdera, do kterého jsem se opravdu zamilovala. Tak nádherně jsem se začetla do jeho světa...

ŠEST LET JSME ŽILI VE SVĚTĚ, KDE DOSPĚLÍ MAJÍ VŽDYCKY PRAVDU A DOBRÝM LIDEM SE NESTÁVAJÍ ŠPATNÉ VĚCI.

Líbilo se mi, že děj začal ještě před Lesinou smrtí. Chtěla jsem vědět jak to všechno dopodrobna bylo. Také se mi moc líbilo, že si Holder s Les jakoby psal. To bylo opravdu nádherné počtení. Pořád jsem si jí snažila představovat jak tam někde s ním je. Dost jsem si jí oblíbila. Co já bych dala za to, abych měla takového bratra, jako byl Dean Holder.

ZAMILOVAL JSEM SE DO CELÉ DÍVKY.

Vím, že tu pořád píšu jen o Holderovi, ale mě prostě nepřestane fascinovat. Strašně moc ho obdivuji a přeji si, aby byl skutečný. Les a Holder, to jsou dva úžasní literární hrdinové, kteří si prožili každý strašně težké a bolestivé chvíle, nicméně se zdá, že budou šťastní...

PAK SE ZE MĚ POKUSILA VYLÍBAT DUŠI.

Nikdy knihu nepřestanu doporučovat. Pokud si myslíte, že je to jen nějaký sladký dívčí románek s happyendem, tak se dost mýlíte. Je to kniha plná bolesti..., ale i štěstí. O chlapci, kterému se zabije jeho jediná sestra a zhroutí se mu rodina. Ztratí ve svém životě dvě osoby, které nejvíce miloval. O dívce, která se ve svých osmnácti letech dozví, že je někdo úplně jiný a navíc se ji vybaví minulost, která spíš připomíná horor. Oba dva, ale potká to nejcennější: láska. O tom jak to ti dva všechno zvládly si přečtěte v této knize.

V MINULOSTI SE MNOU CLOUMALA SPOUSTA EMOCÍ, ALE NIKDY JSEM SI DOOPRAVDY NEPŘÁL NIKOHO ZABÍT... NE TAK, JAKO ZROVNA TEĎ TOHO CHLAPA.

Nepřeji si nic víc, než aby se Colleen rozhodla sepsat třetí díl. Třeba z budoucnosti těchto dvou lidí...

TEN HAJZL SEBRAL MOJÍ SESTŘE SÍLU ŽÍT A JÁ HO ZA TO CHTĚL ZABÍT.

Ještě jeden poslední nejhezčí citát:

CHCI, ABY SES DÍVAL... PROTOŽE TEĎ TI DÁM POSLEDNÍ KUS SVÝHO SRDCE.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama