Nazí - Iva Procházková

21. července 2015 v 18:57 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Nazí

Žánr: Pro mládež
Rok vydání: 2009
Počet stran: 220
Nakladatelství: Paseka
Vazba knihy: Vázaná s přebalem
Ocenění: Magnesia litera (2010)


Anotace: Horké léto, Berlín, ochočená evropská příroda - to jsou kulisy příběhu Sylvy, Niklase, Evity, Filipa a Robina. Potkáváme je v klíčovém okamžiku, kdy se jejich životy zauzlily. Ať chtějí nebo ne, musejí se rozhodnout, kudy dál.
Román Nazí zachycuje dnešní sedmnáctileté v jejich každodenních dramatech, jejichž konec je nepředvídatelný. Přijmou pravidla hry dospělých? Vyústí jejich střet s realitou ve vzpouru, či v tragedii?
Pět příběhů, které teprve dohromady dávají smysl a vypovídají o jedné jediné veličině, známé i neznámé: dnešní dozrávající generaci.

Můj názor: Ze začátku mne kniha bavila, ale pak mne začala nudit. Kniha obsahuje velmi nezáživné části, které jsou tam i zbytečné. Kniha není nijak strhující a kdovíjak zábavná, ale je v ní něco, co Vás do budoucna ovlivní.

VŠICHNI V SOBĚ MÁME SOUŘADNICE PEKLA.

Kniha vypráví příběh pěti lidí. V knize se řeší drogy a problémy s nimi spojené, introvertnost a smysl života, přílišná moudrost a demonstrace. Moji nejoblíbenější hrdinové jsou Sylva s Robinem a Evita. Líbí se mi jména, která autorka použila na své hrdiny. Líbí se mi jejich neobvyklost.

...KOLIK NÁMAHY TĚ STOJÍ VYJÍT Z KRUHU, KDYŽ SES DO NĚJ JEDNOU UZAVŘEL?

Líbí se mi autorčin styl psaní a také zajímavé pojetí přírody, které v knize popisuje. Přesto si myslím, že by tam mohlo být více přímé řeči a některé scény bych z knihy úplně vyškrtla. Byly nudné. A některé věci bych zase popsala do větších podrobností. Proto je kniha v nějakém prostředku. Není to špatná kniha, která vás bude nudit, ale zároveň si myslím, že z ní nebudete nijak unešeni. Přeci jenom mi příběh poskytl další názory na určité věci a seznámila jsem se zajímavými postavami...

NĚCO, JAKÝSI DŮLEŽITÝ ATOM JEHO BYTOSTI K SYLVĚ NAJEDNOU NAPROSTO PŘIROZENĚ PATŘIL.

Přeci jenom mi nepřijde, že by byl příběh o sedmnáctiletých. Postavy jsou tu mnohem více vyspělé. Lepší než jakýkoli jiní lidé. Jakýkoli jiní sedmnáctiletí...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama