Alchymista - Paulo Coelho

16. srpna 2015 v 21:34 | Anna 13 |  Duchovní nauky
Alchymista

Originální název: O Alquimista
Žánr: Román
Rok vydání: 2005
Počet stran: 162
Nakladatelsví: Argo
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou přetvořit samu svou osobnost. Paulu Coelhovi se podařilo napsat dějově poutavý, průzračný i sugestivně symbolický příběh, který lidem připomíná, že jejich život má individuální smysl i univerzální platnost a že jej mohou vzít sami do svých rukou.

Můj názor: Máme doma dva výtisky této knížky. Ani nevím proč. Moje maminka tuto knihu vyzdvihuje do oblak. Paula Coelha čte strašně moc ráda a má od něj i další romány. A tak jsem už poněkolikáté podlehla a knihu jsem si vypůjčila na letní pobyt k babičce. Na zahradní houpačce jsem ji přečetla za jeden den. A byl to nádherný den, protože jsem ho strávila v afrických pouštích s milým pastýřem Santiagem...

KAŽDÝ ČLOVĚK MÁ POKLAD, KTERÝ NA NĚJ ČEKÁ.

Byla jsem v podstatě v pohádce. Příběh je velmi hezky psaný. Je to takový pohádkový příběh, z kterého pocházejí moudra, které nám pomáhají v našem životě. Strašně se mi to líbilo. Je to jednoduché, moudré, aktuální a dobrodružné. Co víc k tomu dodat?

ČLOVĚK MILUJE, PROTOŽE MILUJE. NENÍ K TOMU ŽÁDNÝ DŮVOD.

Co se mi na knize nelíbí je rozhodně obálka tohohle vydání. Je tak strašně barevná a dětská. Vím, že Alchymista byl vydán mnohokrát s mnohem hezčími obálkami. Tahle se prostě podle mého názoru nepovedla.

KDYŽ NĚCO OPRAVDU CHCEŠ, CELÝ VESMÍR SE SPOJÍ, ABYS TO MOHL USKUTEČNIT.

Příběh lidi navádí nebo jim vlastně ukazuje, že nejdůležitější v životě je štěstí. Proto by měl každý jít za svými sny i když jsou sebehloupější nebo nereálnější a nevzdávat se jich. Také, že pravá láska nám je dovolí uskutečnit. Protože ta překoná mnoho. A že i když toho máme hodně, můžeme chtít více. Nebo se o to snažit. Tak to je a vždy bylo. To vám ukazuje Alchymista...

NIC SE NA TOMTO SVĚTĚ NEDĚJE NÁHODOU.

Tak běžte za svým Osobním příběhem... Naplňte ho...

ŽIVOT JE ZAJÍMAVÝ PRO MOŽNOST USKUTEČNIT NĚJAKÝ SEN.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama