Kotrmelce - Jana Maternová

10. srpna 2015 v 15:44 | Anna 13 |  Knihy psané životem...
Kotrmelce

Žánr: Román
Rok vydání: 2015
Počet stran: 296
Nakladatelství: Krigl
Vazba knihy: Vázaná


Anotace: Nedostatek lásky, příliš mnoho lásky, jen ne nikdy akorát. Kotrmelce, za kterými láska stojí. Mateřská, partnerská, macešská... On a ona vyprávějí jeden společný příběh, který se mohl stát.

Můj názor: Tak dobrá. Chci se pochlubit. Momentálně jsem totiž nadmutá pýchou. Tuhle nádhernou knihu totiž napsala moje maminka. Píše nádherně. Stvořila velmi silný příběh, který by mohl zaujmout i filmaře. Já věřím, že se z knihy stane trhák.

MILOVAT SVÉ DĚTI JE TA NEJPŘIROZENĚJŠÍ A NEJSNADNĚJŠÍ VĚC V CELÉM VESMÍRU.

Neměla bych porovnávat tuto knihu s prvotinou autorky, ale mě to nedá. Obě jsou nádherné. Obě jsou napsané z lásky. Obě obsahují situace a pocity, které určitě většina čtenářů zná. Ale tato kniha vás rozpláče. Ta první ve mne tak silné pocity nebudila. Možná je to tím, že jsem dcera ženy, která TOHLE napsala a s příběhem jsem více spjata. Možná jen já a mí blízcí si dokáží uvědomit to všechno...

CÍTÍM SE JAKO OBROVITÁNSKÝ PTÁK, KTERÝ SVÝMI MAJESTÁTNĚ ROZLOŽITÝMI KŘÍDLY CHRÁNÍ KŘEHKOST DROBNÝCH TĚLÍČEK A DUŠÍ.

Kniha vypráví především o dětech. O mateřství. O lásce ke svým vlastní dětem, o lásce k dítěti nevlastnímu i o lásce k muži, který hlavní hrdinku provází na cestě životem, který chvílemi připomíná pohádku a chvílemi peklo, které si ani nedokážeme představit. Ale i o lásce k muži, který ji možná chápe mnohem více než kdokoli jiný.

TĚHOTENSTVÍ JE MÉNĚ NÁROČNÉ NEŽ PŘÍPRAVA PĚSTOUNŮ.

Kniha je také hlubokým posláním pro určité čtenáře. Hlavně pro sociální pracovníky a lidi, kteří se zabývají svěřením bezbranných malých dětí do péče milujících rodičů, kteří by jim dali všechno. Možná je hloupé si myslet, že by se mohlo něco změnit po napsání tohoto románu. Naděje mne, ale neopouští. Tento hloupý svět by tato kniha dokázala změnit. Alespoň v určitých ohledech.

CHCI, ABY NĚKDO BREČEL.

U knihy jsem brečela v kuse asi šedesát stránek. Nejde se k tomu úplně vyjádřit. Jsem z toho ještě celá roztřesená. Přečtěte si sami. Možná jste ještě nikdy nečetly o smrti tak strašlivé, jako na těchto stránkách.
Každopádně, je kniha neuvěřitelná a nedá se jí nic vytknout. Snad jen nesympatické jméno hlavní hrdinky: Kateřiny. Ale to je věc názoru.
Tak díky.

PROCHÁZÍŠ-LI PEKLEM... KRÁČEJ DÁL.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama