Terapie láskou - Matthew Quick

16. srpna 2015 v 22:26 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Terapie láskou

Originální název: The Silver Linings Play Book
Žánr: Román
Rok vydání: 2013
Počet stran: 272
Nakladatelství: Knižní klub
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Pat Peoples se vrací domů z léčebny pro duševně choré a svět kolem mu nedává příliš smysl. Jeho oblíbený fotbalový tým hraje na stadionu, který před několika měsíci ještě nestál, přátelé mají manželky a děti, ačkoli nedávno byli ještě svobodní, a nikdo mu nechce vysvětlit, jak je to možné. A hlavně s ním nikdo nechce mluvit o jeho milované ženě Nikki, se kterou se jistě brzy zase shledá, i když právě teď žijí odloučeně.
Pat si z toho ale nic nedělá, protože věří ve šťastné konce. Stačí přece na sobě pracovat, nenechat se odradit pesimismem, udržovat se ve skvělé formě a být laskavý k lidem, a život vás odmění. Tak je to přece ve všech dobrých filmech a knihách. Co si o tom myslí váš terapeut, mrzoutský táta nebo divná kamarádka Tiffany, nehraje roli. Protože je jen otázka času, kdy odluka skončí, Pat se s Nikki opět shledá a budou žít šťastně až do smrti. Nebo ne?

Můj názor: Tak tohle byla bomba. Naprostá šílená bomba. Už velmi sympatická obálka láká ke čtení a nálepka bestseller vás přesvědčuje o tom, že je to super příběh. A je to tak. Je to prostě boží...

KAŽDÝ TEMNÝ MRAK MÁ STŘÍBRNÉ LEMOVÁNÍ.

Každý si po přečtení úvodu řekne, že je to další depresivní příběh jednoho blázna. Blázna trochu možná, ale jinak tam pořád svítí sluníčko a celý příběh je nabitý optimismem. Nebo spíš tím je nabitý Pat. Pata jsem si oblíbila. Byl veselý, možná trochu naivní, ale zábavný. Bylo mi ho i líto... :(

MUSÍŠ PLAKAT PROSTŘEDNICTVÍM TANCE, ROZUMÍŠ?

Zvláštní je, že mi na knize nevadily velmi časté fotbalové zápasy. Naopak. Bavili mě. Všechno mě tu bavilo. Ta atmosféra byla neskutečná a nekonečná a já jsem Orlům fandila spolu s hlavními hrdiny.
V knize je, ale i tanec, který miluji. Pat je úžasný už je proto, že se dal do tance. Těším se na film až finálovou choreografii uvidím. Snad se to filmu povedlo úplně stejně jako knížce. Úplně jsem je viděla tančit.
Nádherně psané. Opravdu doporučuji.

MOŽNÁ MI TO NIKDY NEODPUSTÍŠ, ALE CHCI, ABYS VĚDĚL, ŽE JSEM TO UDĚLALA S TĚMI NEJLEPŠÍMI ÚMYSLY - A POŘÁD TĚ TÍM SVÝM POŠAHANÝM ZPŮSOBEM MILUJU.

Velmi zvláštní podoby lásky...
Strašně se mi líbila montáž! :D Pochopíte až přečtete :)
A pak jsem se samozřejmě nadchla pro dopisy. A ten podfuk jsem prokoukla hned. Už jsem opravdu velmi sečtělá.
Knihu si nemohu vynachválit...

KDYŽ JSME CHODILY BĚHAT, POŘÁD JSI KOUKAL NA MRAKY...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama