Září 2015

Manželovo tajemství - Liane Moriarty

27. září 2015 v 20:55 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Manželovo tajemství

Originální název: The Husbands Secret
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2014
Počet stran: 392
Nakladatelství: Ikar
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si, že dopis obsahuje jeho nejtemnější tajemství - takové, jaké může zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije. Otevřete obálku?
A právě před touto volbou nyní stojí Cecilia. Je úspěšná v práci, oblíbená mezi přáteli, má krásnou rodinu. Všechno do sebe dokonale zapadá. Pak, ale náhodou najde to, co najít neměla...
Tess na tom není o mnoho lépe, když jí její muž oznámí, že se zamioval do jiné ženy. To by nad Tess ještě ustála - kdyby se ta žena nejmenovala Felicity a nebyla to její sestřenice. A jen tak mimochodem taky nejlepší kamarádka.
A Rachel? Její život je už navždy poznamenaný ztrátou, a teď se jí navíc snacha, kterou Rachel upřímně nesnáší, snaží odvézt vnuka, poslední radost jejího života, do New Yorku.
Tři ženy. Tři osudy. Tři Pandořiny skříňky.

Můj názor: Tak to byla síla. Strhující kniha tří žen, jedné neobjasněné děsivé vraždy, lásky i nenávisti a především o životně důležitém tajemství, které mělo být navždy neobjevené. Ale samozřejmě, že není a tak se strhuje lavina situací, která nese doživotní následky a většinou to odnesou ti nevinní...

NĚKTERÁ TAJEMSTVÍ BY MĚLA ZŮSTAT TAJEMSTVÍM NAVĚKY.

Knihu doporučuji. Opravdu strašně moc, protože je... nepopsatelná. Opravdu se nedá popsat, protože v sobě skrývá spousty tajemství, které vám vyrazí dech. Představíte si sami sebe v roli té manželky, která otevře dopis, který možná otevírat neměla a budete přemýšlet o tom, jak byste se k této situaci postavily vy. Já opravdu nevím. Kniha vás bude především bavit a nutit číst dál a dál a pak budete smutní, že se s ní budete muset rozloučit. Kniha se opravdu i krásně čte. Tento příběh nezapomenu... Dal mi toho opravdu hodně...

MOJE DRAHÁ CECILIE, POKUD TOHLE ČTEŠ, TAK JSEM UŽ MRTVÝ...

Cecilia se zdá jako naprosto dokonalá a bezchybná žena, která má tři dcery na základní škole, milovaného manžela a především skvělého otce svých dětí a super práci. Všechno bezchybně zvládá a stíhá, má perfektní byt a je oblíbená. Až otevře dopis od svého manžela tak se všechno otočí o 180 stupňů. Taky si říkáte, co může tak strašného v dopise najít? To jsem si říkala také. Nedokázala jsem přijít na žádnou životní situaci, která by byla tak hrozná, že by změnila všechny životy v jejich rodině a okolí. Ale to co v dopise najde je opravdu strašné a děsivé. Měli jste vidět můj výraz, když jsem si konečně přečetla tu větu, na kterou jsem čekala celý příběh.

MÁŠ POCIT, ŽE NEMŮŽEŠ DÝCHAT, ALE VE SKUTEČNOSTI DÝCHÁŠ.

Příběh ženy, jménem Tess je zajímavý o něco méně. Žije se svým manželem, má šestiletého syna a vede svou firmu, kterou založila se svým mužem a nejlepší kámoškou sestřenicí, která je s ní prakticky pořád. Jednoho dne se dozví, že právě tuto její sestřenici od které se skoro nehne, miluje její manžel a ona jeho. I toto zjištění spustí lavinu vzrušujících zážitků...

ZA VŠECHNO MOHLA BERLÍNSKÁ ZEĎ.

Třetí žena jménem Rachel v důchodovém věku pracuje ve škole a žije sama, jelikož jí už manžel zemřel a má jen syna Roba, který má svou rodinu, kterou ona nesnáší. Kromě svého milovaného vnuka Jacoba, kterého jí, ale chtějí odvézt do New Yorku. Rachel totiž hluboce a nepřemožitelně poznamenala vražda její sedmnáctileté dcery... I tento příběh je nádherný.

SLÍBILA, ŽE HO NEOTEVŘE...

Všechny tyto životy jsou navzájem propojené a celý příběh se odehrává v jeden jediný týden. Nemohu se dočkat, až mi napíšete co si o této boží knížce myslíte vy. Opravdu si ji přečtěte. Nebude to promarněný čas.


PS: Miluju tě - Cecelia Ahernová

23. září 2015 v 17:09 | Anna 13 |  Romány pro ženy
PS: Miluju tě

Originální název: PS, I Love You
Žánr: Román
Rok vydání: 2013
Počet stran: 376
Nakladatelství: BB Art
Vazba knihy: Brožovaná
Ocenění: Nejromantičtější kniha roku 2005 Passionate Pen Honour

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Holly a Gery patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, lékaři u Gerryho v jeho třiceti letech odhalí rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez manžela představit. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život, život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou.
PS: Miluju tě je něžný, zábavný a nečekaně romantický román, jejž si čtenáři uchovají v srdci a v mysli ještě dlouho poté, co otočí poslední stránku.

Můj názor: PS: Miluju tě je neuvěřitelná knížka o té pravé lásce a především o spřízněných duších. Něco tak nádherného a romantického se snad ani v obyčejném lidském životě nestává. Nebojte se, kniha není depresivní, ale také není nijak veselá. Do příběhu se však ponoříte a za chvíli se vynoříte, protože vás to opravdu chytne a vy budete číst a číst až si uvědomíte, že jste na poslední stránce a příběh končí. Z mysli se vám, ale příběh nevytratí. Je totiž absolutně jedinečný a něžný jako Gerry sám a jeho dopisy.

PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE PRO NĚKTERÉ Z NÁS LÁSKA ŽIJE DÁL I PO NAŠEM ODCHODU.

Holly byla skvělá žena, kterou jsem si hned oblíbila a naprosto ji chápala. Rozuměla jsem jí, že se od svého manžela nechce odstřihnout a že ho moc miluje. Záviděla jsem ji její luxusní zprávy a její chvilky štěstí nad dopisy od zesnulého manžela jsem prožívala s ní velmi silně. Gerry byl naprosto fantastický. Do této chvíle jsem naprosto zbožňovala Augusta Waterse, kterého určitě všichni znáte z knihy Hvězdy nám nepřály, ale teď už ho zas tak neobdivuji. Tento muž jménem Gerry totiž myslel na svou ženu. Tak strašně moc ji miloval, že se o ni staral celý ten těžký rok po jeho smrti. To je tak nádherné... Je takováto láska opavdu skutečná?


GERRY PRO MĚ ZNAMENÁ MILION MILIONŮ ŠŤASTNÝCH VZPOMÍNEK. ON NENÍ KUS PAPÍRU.

I celá omáčka byla zábavná. Zamilovala jsem si její potrhlé kámošky, ohromnou rodinu (z ní byla úplně božská Ciara) a i její spolupracovníky v práci a blízkého přítele Daniela. Kdo z nás by si nepřál mít tak skvělé lidi okolo, jako měla Holly včetně Gerryho? To co Gerry udělal bylo naprosto nepopsatelné. On jí vlastně přidržoval při životě a ono se ani nezdálo, že zemřel. Byl to ten nejkrásnější zamilovaný čin o kterém jsem kdy četla...

JAK BYS MOHLA POZNAT ŠTĚSTÍ, KDYBYS NEZNALA I JEHO OPAK?

Slyšela jsem i o filmovém zpracování na které se možná podívám. Říká se, že je trochu jiný než kniha a tak váhám. Nicméně knihu milionkrát doporučuji. Dokonce se mi líbila i více než S láskou, Rosie! Možná si ji přečtu ještě znovu, ale teď si jdu vypsat všechny vzkazy od Gerryho, které Holly dostala. Chci si uchovat krásnou vzpomínku na tento neobyčejný zamilovaný příběh...

PŘÍTEL VÁM ŘEKNE, ŽE VÁS MILUJE, MRTVÝ MANŽEL VÁM ŘEKNE, ŽE SE MÁTE ZNOVU ZAMILOVAT, A VY SI UDĚLÁTE ŠÁLEK ČAJE.


Prostor lásky - Vladimír Megre

5. září 2015 v 10:44 | Anna 13 |  Duchovní nauky
Prostor lásky

Žánr: Duchovní nauka
Rok vydání: 2002
Počet stran: 184
Nakladatelství: Valentýna Lymarenko-Novodarská - Zvonící cedry
Vazba knihy: Brožovaná

-----------Zvonící cedry Ruska, 3. díl (celkem 10 knih)-----------


Anotace: Třetí kniha nás opět přenáší do tajgy. Autor poprvé navštíví svého malého synka - společné dítě s Anastasií. Mladá poustevnice na vlastním příkladu ukazuje geniální přístup k výchově dětí a vysvětluje roli rodičů v tomto procesu. Najdeme zde také informace o unikátní škole akademika Ščetinina, v níž žáci během jednoho roku jsou schopni probrat program celé střední školy, hledají spojitost mezi vědami a vytváří své vlastní vzdělávací programy.

Můj názor: Tohle byla rozhodně nejdůležitější kniha mého života. Díky ní vím, jak být šťastná, jak vychovat své budoucí děti a jak žít. Přehodnotila jsem veškeré své názory a strašně moc pochopila a poznala. Jsem vděčná své mamince, která mi knihu dala do rukou. A já jsem díky ni mohla poznat příběh, který jednoduše a přirozeně vplul do mé duše a některé myšlenky a úvahy z knihy tam už dokonce dávno byly, nabraly jenom na síle.

TEĎ, DNES, NIKOLIV ZÍTRA AŤ JE KAŽDÝ ČLOVĚK ŠŤASTNÝ.

Z knihy pochopíte, že jsme strašně hloupí, nepřirození. Naprogramovaní. Pokud si myslíte, že jsme šli a pořád jdeme cestou vzestupu, tak se strašně mýlíte. Lidstvo upadá. Kde jsou naše city, emoce? Naše touhy, přání, sny? Známe sami sebe? Cítíme svou duši? Víme o ní?

POUZE SRDCEM LZE POCÍTIT, POUZE SRDCE JE SCHOPNO POCHOPIT.

Věřím v Anastasii. Ona existuje. Od první chvíle ji považuji za člověka. Ona je žena, člověk, jak sama pořád opakuje. Je taková, jací jsme byli kdysi dávno my. Je taková, jací pořád v hloubi našich duší a srdcí jsme.
Nazýváte ji bohyní, poustevnicí, mimozemšťankou, čarodějnicí. Vy si totiž nechcete připustit, že jste takoví také. Že by jste takoví mohli být. A že je to normální. To co jsme teď my, to co teď děláme a jak se chováme není lidské... Přečtěte si knihu, snad pochopíte...

PROSÍM VÁS LIDÉ, NEČTĚTE TATO SLOVA SPĚŠNĚ, UVĚDOMTE SI JE.

Toužím, dychtím. Tolik sním po tom vést takovýto šťastný bezstarostný život. Být zdravá, šťastná, porodit své dítě bez bolestí v přírodě: v Prostoru lásky, vychovat jej a v podstatě nevychovat, nechat své dítě svěřit do spárů orla, aby se vzneslo nad svou zemi.

Nikdy to nebude možné!
Nebo bude?

ANASTASIA PŘISTUPUJE K NOVOROZENÉMU DÍTĚTI JAKO K BOHU NEBO ČISTÉMU ANDĚLOVI.


Zvonící cedry - Vladimír Megre

2. září 2015 v 16:24 | Anna 13 |  Duchovní nauky
Zvonící cedry

Žánr: Duchovní nauka
Rok vydání: 2001
Počet stran: 223
Nakladatelství: Valentýna Lymarenko-Novodarská - Zvonící cedry
Vazba knihy: Brožovaná

-----------Série: Zvonící cedry Ruska, 2. díl (celkem 10 knih)-----------


Anotace: Autor popisuje události, které se odehrály po jeho návratu z tajgy. Nechybí zde ani Anastasiina vyprávění o léčení a příčinách lidských neduhů. Mimo jiné V. Megre zveřejňuje informaci o unikátních svatyních, jež mají větší energetickou sílu než egyptské pyramidy.

Můj názor: Kdo četl mou první recenzi k této knižní sérii, tak ví, jak jsem byla z Anastasie i jejího života nadšená a jak jsem tuto knihu vyzdvihovala do oblak...
Druhá kniha byla o trochu horší a nudnější... :(

HLUPÁK JE TEN, KDO JE SCHOPNÝ PŘIJÍMAT LICHOTKY JAKO PRAVDU.

Kniha vypráví příběh Vladimíra, který se vrátil z tajgy, kde potkal nádhernou Anastasii se kterou si povídal o životě a štěstí a počal s ní dítě. V knize najdete ještě nějaké rozhovory s Anastasií, které nebyly v první knize, ale především se v ní píše, co dělal Vladimír, když se vrátil. Prostředek knihy je spíše o jeho práci a podnikání a to je právě ta nuda. Možná to někoho bude opravdu zajímat, ale mě to nic moc nedalo. Ke konci se to začalo zase lepšit...

I KDYŽ ZPŮSOB JEJÍHO ŽIVOTA JE TROCHU NEOBVYKLÝ, STEJNĚ JAKO OSTATNÍ SE MŮŽE RADOVAT, RMOUTIT SE, MILOVAT A CHCE BÝT MILOVÁNA.

Kniha je přesto velmi krásná, ale ta první byla lepší. Doporučuji ji, ale dočíst. Také jsem chtěla knihu odložit, ale pak jsem to nakonec dočetla a koncem byla nadšená. Vydržte a uvidíte... :)
Je škoda, že v této knize vystupuje Anastasia méně, protože ji mám strašně moc ráda a je mou inspirací...

LOUDÁNÍ NÁS K PRAVDĚ NEDOVEDE.

Strašně se těším na třetí díl, který má být hlavně o mateřské lásce a dětech. Už teď vím, že budu inspirována, fascinována a překvapena. Jako vždy u této série knih, které vypráví o překrásné a moudré Anastasii...

KOLIKPAK JEŠTĚ JE ZAPOMENUTÝCH SVATYNÍ VE TVÝCH DALŠÍCH MĚSTECH, RUSKO?