Manželovo tajemství - Liane Moriarty

27. září 2015 v 20:55 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Manželovo tajemství

Originální název: The Husbands Secret
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2014
Počet stran: 392
Nakladatelství: Ikar
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si, že dopis obsahuje jeho nejtemnější tajemství - takové, jaké může zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije. Otevřete obálku?
A právě před touto volbou nyní stojí Cecilia. Je úspěšná v práci, oblíbená mezi přáteli, má krásnou rodinu. Všechno do sebe dokonale zapadá. Pak, ale náhodou najde to, co najít neměla...
Tess na tom není o mnoho lépe, když jí její muž oznámí, že se zamioval do jiné ženy. To by nad Tess ještě ustála - kdyby se ta žena nejmenovala Felicity a nebyla to její sestřenice. A jen tak mimochodem taky nejlepší kamarádka.
A Rachel? Její život je už navždy poznamenaný ztrátou, a teď se jí navíc snacha, kterou Rachel upřímně nesnáší, snaží odvézt vnuka, poslední radost jejího života, do New Yorku.
Tři ženy. Tři osudy. Tři Pandořiny skříňky.

Můj názor: Tak to byla síla. Strhující kniha tří žen, jedné neobjasněné děsivé vraždy, lásky i nenávisti a především o životně důležitém tajemství, které mělo být navždy neobjevené. Ale samozřejmě, že není a tak se strhuje lavina situací, která nese doživotní následky a většinou to odnesou ti nevinní...

NĚKTERÁ TAJEMSTVÍ BY MĚLA ZŮSTAT TAJEMSTVÍM NAVĚKY.

Knihu doporučuji. Opravdu strašně moc, protože je... nepopsatelná. Opravdu se nedá popsat, protože v sobě skrývá spousty tajemství, které vám vyrazí dech. Představíte si sami sebe v roli té manželky, která otevře dopis, který možná otevírat neměla a budete přemýšlet o tom, jak byste se k této situaci postavily vy. Já opravdu nevím. Kniha vás bude především bavit a nutit číst dál a dál a pak budete smutní, že se s ní budete muset rozloučit. Kniha se opravdu i krásně čte. Tento příběh nezapomenu... Dal mi toho opravdu hodně...

MOJE DRAHÁ CECILIE, POKUD TOHLE ČTEŠ, TAK JSEM UŽ MRTVÝ...

Cecilia se zdá jako naprosto dokonalá a bezchybná žena, která má tři dcery na základní škole, milovaného manžela a především skvělého otce svých dětí a super práci. Všechno bezchybně zvládá a stíhá, má perfektní byt a je oblíbená. Až otevře dopis od svého manžela tak se všechno otočí o 180 stupňů. Taky si říkáte, co může tak strašného v dopise najít? To jsem si říkala také. Nedokázala jsem přijít na žádnou životní situaci, která by byla tak hrozná, že by změnila všechny životy v jejich rodině a okolí. Ale to co v dopise najde je opravdu strašné a děsivé. Měli jste vidět můj výraz, když jsem si konečně přečetla tu větu, na kterou jsem čekala celý příběh.

MÁŠ POCIT, ŽE NEMŮŽEŠ DÝCHAT, ALE VE SKUTEČNOSTI DÝCHÁŠ.

Příběh ženy, jménem Tess je zajímavý o něco méně. Žije se svým manželem, má šestiletého syna a vede svou firmu, kterou založila se svým mužem a nejlepší kámoškou sestřenicí, která je s ní prakticky pořád. Jednoho dne se dozví, že právě tuto její sestřenici od které se skoro nehne, miluje její manžel a ona jeho. I toto zjištění spustí lavinu vzrušujících zážitků...

ZA VŠECHNO MOHLA BERLÍNSKÁ ZEĎ.

Třetí žena jménem Rachel v důchodovém věku pracuje ve škole a žije sama, jelikož jí už manžel zemřel a má jen syna Roba, který má svou rodinu, kterou ona nesnáší. Kromě svého milovaného vnuka Jacoba, kterého jí, ale chtějí odvézt do New Yorku. Rachel totiž hluboce a nepřemožitelně poznamenala vražda její sedmnáctileté dcery... I tento příběh je nádherný.

SLÍBILA, ŽE HO NEOTEVŘE...

Všechny tyto životy jsou navzájem propojené a celý příběh se odehrává v jeden jediný týden. Nemohu se dočkat, až mi napíšete co si o této boží knížce myslíte vy. Opravdu si ji přečtěte. Nebude to promarněný čas.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bookeaterka Bookeaterka | Web | 3. října 2015 v 19:38 | Reagovat

Kniha vypadá opravdu slibně. Snad si ji brzy i přečtu. Teď jsi mě vážně navnadila. :)

2 Janiya Janiya | Web | 20. července 2017 v 23:50 | Reagovat

Ako sa dostať zdarma iPhone5? Veľmi jednoduché! Podrobností WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama