PS: Miluju tě - Cecelia Ahernová

23. září 2015 v 17:09 | Anna 13 |  Romány pro ženy
PS: Miluju tě

Originální název: PS, I Love You
Žánr: Román
Rok vydání: 2013
Počet stran: 376
Nakladatelství: BB Art
Vazba knihy: Brožovaná
Ocenění: Nejromantičtější kniha roku 2005 Passionate Pen Honour

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Holly a Gery patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, lékaři u Gerryho v jeho třiceti letech odhalí rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez manžela představit. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život, život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou.
PS: Miluju tě je něžný, zábavný a nečekaně romantický román, jejž si čtenáři uchovají v srdci a v mysli ještě dlouho poté, co otočí poslední stránku.

Můj názor: PS: Miluju tě je neuvěřitelná knížka o té pravé lásce a především o spřízněných duších. Něco tak nádherného a romantického se snad ani v obyčejném lidském životě nestává. Nebojte se, kniha není depresivní, ale také není nijak veselá. Do příběhu se však ponoříte a za chvíli se vynoříte, protože vás to opravdu chytne a vy budete číst a číst až si uvědomíte, že jste na poslední stránce a příběh končí. Z mysli se vám, ale příběh nevytratí. Je totiž absolutně jedinečný a něžný jako Gerry sám a jeho dopisy.

PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE PRO NĚKTERÉ Z NÁS LÁSKA ŽIJE DÁL I PO NAŠEM ODCHODU.

Holly byla skvělá žena, kterou jsem si hned oblíbila a naprosto ji chápala. Rozuměla jsem jí, že se od svého manžela nechce odstřihnout a že ho moc miluje. Záviděla jsem ji její luxusní zprávy a její chvilky štěstí nad dopisy od zesnulého manžela jsem prožívala s ní velmi silně. Gerry byl naprosto fantastický. Do této chvíle jsem naprosto zbožňovala Augusta Waterse, kterého určitě všichni znáte z knihy Hvězdy nám nepřály, ale teď už ho zas tak neobdivuji. Tento muž jménem Gerry totiž myslel na svou ženu. Tak strašně moc ji miloval, že se o ni staral celý ten těžký rok po jeho smrti. To je tak nádherné... Je takováto láska opavdu skutečná?


GERRY PRO MĚ ZNAMENÁ MILION MILIONŮ ŠŤASTNÝCH VZPOMÍNEK. ON NENÍ KUS PAPÍRU.

I celá omáčka byla zábavná. Zamilovala jsem si její potrhlé kámošky, ohromnou rodinu (z ní byla úplně božská Ciara) a i její spolupracovníky v práci a blízkého přítele Daniela. Kdo z nás by si nepřál mít tak skvělé lidi okolo, jako měla Holly včetně Gerryho? To co Gerry udělal bylo naprosto nepopsatelné. On jí vlastně přidržoval při životě a ono se ani nezdálo, že zemřel. Byl to ten nejkrásnější zamilovaný čin o kterém jsem kdy četla...

JAK BYS MOHLA POZNAT ŠTĚSTÍ, KDYBYS NEZNALA I JEHO OPAK?

Slyšela jsem i o filmovém zpracování na které se možná podívám. Říká se, že je trochu jiný než kniha a tak váhám. Nicméně knihu milionkrát doporučuji. Dokonce se mi líbila i více než S láskou, Rosie! Možná si ji přečtu ještě znovu, ale teď si jdu vypsat všechny vzkazy od Gerryho, které Holly dostala. Chci si uchovat krásnou vzpomínku na tento neobyčejný zamilovaný příběh...

PŘÍTEL VÁM ŘEKNE, ŽE VÁS MILUJE, MRTVÝ MANŽEL VÁM ŘEKNE, ŽE SE MÁTE ZNOVU ZAMILOVAT, A VY SI UDĚLÁTE ŠÁLEK ČAJE.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Knižní Sen Knižní Sen | E-mail | Web | 24. září 2015 v 18:45 | Reagovat

Krásná recenze ! :)
Chci se zeptat:
Kniha je psaná ich-formou nebo er-formou? :)y jsi této knize dala procent ? :)

2 Aly Aly | E-mail | Web | 26. září 2015 v 13:27 | Reagovat

Tyto typy knih nečtu, ale recenze se mi líbí! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama