Na co Alice zapomněla - Liane Moriarty

9. října 2015 v 22:13 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Na co Alice zapomněla

Originální název: What Alice Forgot
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2015
Počet stran: 432
Nakladatelství: Ikar
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli. To je ovšem to nejmenší. Myslí si totiž, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději svůj volný čas tráví v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi tolik nesnášela.
Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? A co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro vůbec nemluví? A krom toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti - ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, jímž kdysi bývala?


Můj názor: Na co Alice zapomněla? Na DESET LET svého vlastního života!!! Umíte si to představit? V těch deseti letech porodila vychovávala tři děti, tragicky jí zemřela její nejlepší kamarádka, rozvádí se se svým manželem, má nové koníčky, zbohatla, ... 10 LET! Přišla o všechny vzpomínky. Zůstane to tak navždy a nebo si nakonec vzpomene? A co bude dál? Zdá se, že za deset let se její osobnost absolutně změnila...

LÁSKA PO TŘECH DĚTECH, PO ROZCHODU A MÁLEM I ROZVODU, POTÉ CO JSTE SI NAVZÁJEM UBLÍŽILI A NAVZÁJEM ODPUSTILI, JEDEN DRUHÉHO NUDILI A JEDEN DRUHÉHO PŘEKVAPOVALI, POTÉ CO JSTE NA SOBĚ VIDĚLI TO NEJHORŠÍ I TO NEJLEPŠÍ - TAK TAKOVÁHLE LÁSKA JE NEPOPSATELNÁ.

Tuhle knihu jsem si také chtěla už strašně dlouho přečíst... Po Manželově tajemství jsem tušila, že tohle bude také bomba. Obdivuji autorku za její fantazii. Její vymyšlené postavy, prostředí a celé její příběhy jsou neuvěřitelně uvěřitelné. Manželovo tajemství se mi sice líbilo asi trochu víc, ale tato kniha v sobě má jedno určité poslání: zamyslet se nad svým životem a především nad sebou samým...

JAK MOHLA ZAPOMENOUT BYŤ JEN JEN NA JEDINOU VĚC?

Kniha je psaná z pohledu třetí osoby. Ale poskýtá i jisté obohacení příběhu. Alice má skvělou starší sestru, která řeší problém s neplodností a potraty. Píše si deník, který je velmi zajímavý... Také jedna postarší paní přidává vtipné příspěvky na svůj seniorský blog. Je prostě opravdu skvěle psaná. Všem doporučuji. Knihu si určitě někdy později znovu přečtu, protože je ten typ knihy, který se musí číst vícekrát.

A TAK SI TOHO DNE ALICE MARY LOVEOVÁ ZAŠLA DO TĚLOCVIČNY A NĚKAM PŘITOM ZALOŽILA JEDNO DESETILETÍ SVÉHO ŽIVOTA.

Představte si, že by se pak něco podobného stalo vám! Uvědomujete si o kolik vzpomínek a zážitků by jste přišli? Jak říkám: kniha na zamyšlení...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlyn Charlyn | Web | 11. října 2015 v 22:54 | Reagovat

Tuhle knížku jsem četla pár dní poté, co u nás vyšla, a naprosto si ji zamilovala. Podle mě je o hodně lepší než Manželovo tajemství, i když většina lidí, co znám, tvrdí opak. A už se nemůžu dočkat, až mi přijdou objednané Sedmilhářky! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama