Poslední nádech - Lucy Clarkeová

7. listopadu 2015 v 13:50 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Poslední nádech

Origiální název: A Single Breath
Žánr: Román
Rok vydání: 2015
Počet stran: 304
Nakladatelství: Grada
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Eva je vdaná pouhých deset měsíců, když její manžel Jackson při jednom ze svých rybářských výletů tragicky zemře. Jeho tělo však není nalezeno... Sklíčená Eva se odhodlá k návštěvě Jacksonovy rodiny v Tasmánii, s níž se do té doby nikdy nesetkala. Doufá, že budou truchlit společně a že se tím její zármutek zmírní. Místo toho však zjistí, že muž, kterého tak hluboce milovala, byl ve skutečnosti někým úplně jiným. Jacksonův otec a bratr jí postupně odhalí Jacksonovu minulost a Eva s hrůzou zjišťuje, že jejich manželství bylo postaveno na podvodu. Že vše byla jedna velká lež... Dokáže jít Eva dál, nebo ji lži jejího manžela budou pronásledovat navždy.


Můj názor: Knihu jsem četla dva týdny. To je opravdu dlouhá doba na to, že kniha není ani trochu nudná, že má jen 300 stránek a dobře se čte. Knihu jsem nemohla číst, protože jsem byla psychicky vyčerpaná a nedokázala jsem se na ni soustředit. Nakonec jsem, ale knihu dočetla a jsem zase nadšená...

NAŠE BUDOUCNOST BYLA VŽDYCKY POUHÝM SNEM.

Kniha vypráví příběh mladé ženy: porodní asistentky a jejího manžela: lháře a sobce. Od začítku knihy jsem ho neměla ráda, ale to byl jen můj vnitřní pocit. Třeba vám ho bude líto. Kniha má nádherný spád a spoustu zápletek a zvratů, u kterých se přistihnete, že jste jaksi zapomněli dýchat, což je celkem ironické, vzhledem k tomu, že se kniha jmenuje Poslední nádech. :)

UŽ JSI TO PÁRKRÁT UDĚLAL. UTEKL JSI OD POŽÁRU, UTEKL JSI OD MANŽELKY A SYNA A UTEKL JSI ODE MNĚ. A POŘÁD JEŠTĚ UTÍKÁŠ...

Některé zápletky jsem tušila předem, ale tato kniha byla jedna z mála, která mne nepřestávala překvapovat a šokovat a kde všechno tak hezky plynulo, jako ty vlny v té zátoce. Nádherné prostředí exotické Tasmánie vás zahřeje a navodí ve vás letní atmosféru.

VÍM, ŽE JSOU V ŽIVOTĚ CHVÍLE... TY STĚŽEJNÍ CHVÍLE V ŽIVOTĚ, KDY VŠECHNY MOŽNOSTI ZÁVISÍ NA TOM, CO UDĚLÁM PŘÍŠTĚ... A JÁ TO VŽDYCKY ZKAZÍM.

Proč? Otázka, kterou si přečtete v knize mnohokrát a která je pro příběh klíčová. Sama přemýšlím, jestli bych na místě hrdinky chtěla znát všechna proč?.

ČEMU BYS DALA PŘEDNOST? VĚDĚT VŠECHNO, CO TEĎ VÍŠ, NEBO ZŮSTAT V TEMNOTĚ?

Příběh lásky, podvodů, lží, pochybností, exotiky, podmořského světa, smrti a strachu si zamilujete.
Doporučuji všem...

JÁ LITUJI MNOHA VĚCÍ. VYCHÁZEJÍ JAKO ZKROUCENÉ VĚTVE KOŘENŮ ROZHODNUTÍ, KTERÉ JSEM UČINIL, KDYŽ MI BYLO 15 LET...

Knihu si rozhodně přečtěte a nezapomeňte na Poděkování autorky, kde nádherně s úctou a láskou píše o svém manželovi.

UVĚDOMILA SI, CO VŠECHNO SE MŮŽE ZMĚNIT JEDNÍM NÁDECHEM...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 9. listopadu 2015 v 15:51 | Reagovat

Chlapi jen utíkají, hrůza.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama