Noci v Rodanthe - Nicholas Sparks

29. prosince 2015 v 15:27 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Noci v Rodanthe

Originální název: Nights in Rodanthe
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2008
Počet stran: 150
Nakladatelství: Ikar
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Adrienne Willisová je matka dvou dospělých dětí. Sedmnáct let po rozvodu s manželem, který ji opustil kvůli mladší ženě, pomáhá dceři pečovat o rodinu. Ta prožívá nejtěžší období života. Její muž totiž zemřel na rakovinu.
Adrienne už rezignovala na jakýkoliv milostný vztah, ale náhodou se setká s chirurgem Paulem Flannerem a okamžitě se do něj zamiluje. Paul obtížně hledá cestu k synovi, s nímž se návzájem citově odcizili. Platí krutou daň za bezohlednou honbu za kariérou, pro niž se v mládí rozhodl. Romantické prostředí konce sezony v severokarolínském letovisku Rodanthe na atlantickém pobřeží Spojených států naruší silná bouře, která se blíží z oceánu. To, co se děje v přírodě, je určitou paralelou osudů obou hlavních hrdinů. Bouře rámuje začátek jejich krátkého, tragického, ale naplno prožitého milostného vztahu.
Román Noci v Rodanthe je další Sparksovou knihou, která se dočkala filmového zpracování. Titulní roli v stejnojmenném filmu ztvárnil Richard Gere.


Můj názor: Moje třetí Sparkskovka! :) Doporučuji Talisman i To nejlepší z nás, které se staly knihami mého srdce. A teď se k nim přidal další příběh. Tajemné a bouřlivé Rodanthe, dva ztroskotanci, kteří našli svůj společný přístav. Ukotvili tam však?

UVĚDOMIL SI, ŽE JE ZAMILOVANÝ, ŽE JI MILUJE AŽ DO POSLEDNÍ DROBOUČKÉ VRÁSKY NA KRÁSNÉ TVÁŘI.

Sparkse mám ráda, protože vytváří nádherné příběhy. Jsem si jistá, že na knihu To nejlepší z nás nikdy nezapomenu. Noci v Rodanthe se daly přečíst za pár hodin a ten počet stránek, čas, který nad knihou strávíte hraje velmi důležitou roli. Hlavní hrdinové spolu prožili také jen pár romantických chvil, které však v jejich srdcích budou navždy. Ta délka té doby co s příběhem budete, ve vás vyvolá bouřlivé pocity, proto je podle mne dobré si tento příběh vychutnat najednou a ne si ho rozkouskovat...

ZA TĚCH NĚKOLIK DNÍ, CO JSEM S TEBOU STRÁVIL, SES STALA MÝM SNEM.

Hlavní hrdinové celkem sympatičtí, přenádherné místo, nečekaný a o to smutnější konec. Opět láska, která je tu přenádherně vystižena. Doporučuji všem romantickým a vnímavějším duším, kteří prahnou po takovýchto knihách jako já.

ČAS NAŠEHO ODLOUČENÍ MI JEN DODAL JISTOTU, ŽE CHCI TRÁVIT SVÉ NOCI PO TVÉM BOKU A SVÉ DNY VE TVÉM SRDCI.

Natočený je i dost úspěšný film, který určitě shlédnu. Podle traileru se mi to, ale nezdá moc dobré. Zdá se, že to bude úplně jiné než kniha. Nemám ráda filmaře, kteří se nedrží příběhů, které mají v knihách. Ať pak netočí filmy podle NICH, když pak neumí dodržet takové věci jako jsou vzhledy postav, věty, které pouštějí hrdinové z úst, oblečení, které mají na sobě a místa, kde se nacházejí.
Stejně se na něj asi kouknu.
Nicméně knihu převelice doporučuji...

NALEZLA LÁSKU A RADOST, NALEZLA SÍLU, O NÍŽ NIKDY NETUŠILA, ŽE JI MÁ, A NIC UŽ JÍ NIKDY TYHLE VĚCI NEVEZME.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Knižní Sen Knižní Sen | E-mail | Web | 1. ledna 2016 v 19:25 | Reagovat

Moc pěkná recenze :)

PS: Četla jsi Život jedna báseň od C.Hoover? :)

Měj se krásně,
Knižní Sen

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama