Viktorie - Jana Maternová

15. května 2016 v 0:15 | Anna 13 |  Knihy psané životem...
Viktorie

Žánr: Román
Rok vydání: 2016
Počet stran: 288
Nakladatelství: Beletris
Vazba knihy: Brožovaná


Anotace: Také třetí kniha je věnována nejsilnější emoci této planety - Lásce. Ve střídavém vyprávění samotné hlavní hrdinky Viktorie a shlížejících průvodců čtenář prožije životní příběh ženy od doby, kdy jej začne plně určovat její poslání. Malířka, zasažená tragickou událostí, poslechne volání své duše, opouští svůj dosavadní svět a vydává se do krásného, lákavého, neodolatelného neznáma. V cizí zemi, ve které díky výborné znalosti tamějšího jazyka a novým setkáváním nachází druhý domov, prožívá dny plné opravdového naplnění z tvoření, z přátelství i z lásky. Stane se součástí malé soukromé galerie, naučí se vnímat neviditelné radosti, naslouchat vnitru svému i svých nových blízkých. Vděčně a s pokorou přijímá dar lásky ke starému muži, pro kterou touží BÝT. Dochází však k nevyhnutelnému střetu lásky partnerské s láskou mateřskou. Viktorie si ve svém tápání nechává poradit. Uvěří slovům věštírny a poddává se vyřčenému, nešťastnému osudu. Navždy tak ovlivní životní příběhy všech zůčastněných, svých dětí, manžela, přátel.
Román o hledání sebe sama, o rozmanitosti vztahů, životních posláních a silné moci Lásky.


Můj názor: Třetí kniha od této ojedinělé autorky, kterou Čechy postupně poznávají. Většiny lidí si ji kvůli jejím slovům, z kterých tvoří čarovné věty, zamilovalo. Mnozí z nich o ni možná ještě neslyšeli. To se však brzy změní. Teď jí totiž vyšel nový román Viktorie. Je o tom, co se stane, když se manželka, matka dvou dětí, nadaná malířka, ale přesto žena se svobodnou a krásnou duší vydá na svou životní cestu za naplněním. Co se stane, když krásná Viktorie zanechá své rodině vzkaz Nehledejte mne! Mám vás ráda!?

JEŠTĚ JSOU LIDÉ, KTEŘÍ SE NEBOJÍ NASLOUCHAT SVÉMU SRDCI.

Tato žena má patnáctiletou dívku a dvanáctiletého chlapce. Je vdaná za muže, kterého postupně nemůže vystát. Je to žena, která se vzdala své práce v bance a místo toho si v podkroví svého domu maluje prsty své anděly. V domu v osamělých polích, kde každý den vítá slunce, kde se s ním loučí.
Tato žena není šťastná. Poslechne své srdce a vydá se ze dne na den, bez mobilu, bez zbytečných věcí do země, kterou miluje. Do země, kde chce tvořit, kde její obrazy lidé zbožňují. Do země pomerančů, milých lidí. Do země, kde mají moře v barvě jejích očí. Do Španělska...

NÁDHERNÁ PŘÍTOMNOST ROVNÁ VZPOMÍNKY DO MUZEJNÍCH SBÍREK. A DO MUZEÍ SE AŽ TAK ČASTO NECHODÍ.

A tím se rozjíždí její dobrodružství, její životní cesta. Viktorie začíná tvořit, Viktorie miluje, Viktorie je...
Ale její rodina se začíná hroutit a z jejích blízkých se stávají trosky.
Viktorii budou lidi nenávidět a proklínat. Už to vidím. Ty dnešní, hloupé lidi s žádnou fantazíí, kteří dokážou být jen v těch zaběhnutých kolejích. Lidi, kteří si budou myslet: Jak si to jen mohla dovolit? Opustit své děti? Nechat je napospas osudu? Jejich bolestem a strastem? Co si myslí, že dělá? Viktorie nevěděla co dělá. Zbytečně totiž nepřemýšlela, šla za svým srdcem, za city, za touhou. Za teplem, sluncem a vodou. Pro mne je Viktorie symbolem odvážné, svobodné, krásné, tvořivé, rozevláté, přirozené, zdravé, silné a obdivuhodné ženy. Někteří jako já si možná řeknou, tu musel stvořit Bůh. Ale ne, stvořila ji Jana Maternová. A možná právě v ní kus Viktorie objevíte.

...LÁSKA MUSÍ MÍT PLETKY S NEBEM...

Kniha je psaná krásně. I když mi občas přijde, že autorka má krátké věty, které by chtěly trochu pospojovat, stejně vám to nakonec bude jedno, protože ona nádherným způsobem popisuje pocity a popisy činností a míst. To se mi moc líbilo. Občas bych uvítala rozsáhlejší a zajímavější dialogy. Jinak se, ale autorce povedl román. Příběh. Konečně příběh, který by stál za zfilmování, za přeložení do cizích jazyků... Protože Viktorie lidi zaujme, chytne je,... Já věřím, že každý bude mít po dočtení v sobě kousek z ní. Každý bude mít chuť udělat to co ona, bude se podobným způsobem dívat na svět.

KDO VLOŽIL LÁSKU DO RŮŽE?

Viktorie je úžasná kniha, která by zasloužila být rozdávána, jako ty španělské pomeranče...

ŽIVOTY SE AŽ NEUVĚŘITELNĚ PODOBAJÍ POHÁDKÁM.

Už nevím co psát. Dalšími slovy bych akorát všechno přesolila.
Viktorii musíte prožít. Dát jí šanci, aby vás naplnila...

SRDEČNÍ ZÁLEŽITOSTI PÍŠÍ PŘÍBEHY. NIKOLIV VŠAK NEKONEČNÉ PŘÍBĚHY.

Užijte si tu pouť s Viktorií, protože ona jednou skončí...

KDE JE VIKTORIE?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama