Kam jsi odešla - Gayle Formanová

17. června 2016 v 9:21 | Anna 13 |  Young Adult
Kam jsi odešla

Originální název: Where she went
Žánr: Dívčí román
Rok vydání: 2015
Počet stran: 224
Nakladatelství: Yoli
Vazba knihy: Brožovaná
Ocenění: vítěz GoodReads Choice Award 2011

-----------Série: Zůstaň se mnou (1.díl), Kam jsi odešla (2.díl)-----------


Anotace: Od oné tragické autonehody uběhly tři roky - Mia sice přežila, ztratila však svou rodinu i chuť do života. Drsnou zkoušku nevydržel ani vztah s kytaristou Adamem a cesty obou mladých lidí se rozešli.
Nadaná violoncellistka je hvězdou newyorsé konzervatoře Julliard, zatímco Adam, který se mezitím stal rockovou hvězdou, žije v Los Angeles a krmí bulvár svým bouřlivým vztahem se slavnou herečkou. Když během svého turné zůstane sám trčet v New Yorku, náhoda ho svede dohromady s Miou. Tu osudnou noc se společně toulají po městě, vzpomínají na minulost a nesměle otevírají srdce budoucnosti - a také jeden druhému. Dá se však vrátit všechen ten čas, který ztratili? Dají se odpustit chyby, jež oba udělali, a splnit nesplněné sliby?


Můj názor: Tak jsem se zase jednou začetla do knížky určenou pro mládež, tedy i mě. Chtěla jsem si oddychnout, vzít si něco, co přečtu za den, klidně něco jednoduššího... A tak jsem sáhla po této knize, jejíž předchozí díl jsem četla, když mi bylo asi třináct. Ale stále si ho pamatuji. U této knihy se nebudu divit, když její děj zapomenu.

DEN MŮŽE MÍT JEN ČTYŘIADVACET HODIN, ALE PŘEŽÍT HO ČLOVĚKU NĚKDY PŘIPADÁ STEJNĚ NEMOŽNÝ JAKO ZDOLAT EVEREST.

Kniha navazuje na příběh Mii, která po tragické nehodě, při které se jí zabila celá její rodina, odletěla do New Yorku, kde získala stipendium na Julliard. A přestala komunikovat se svým klukem. Adam se uzavřel a v tomto depresivním období složil úžasnou desku, se kterou se svou skupinou vyjel na turné. Stala se z něj celosvětová star. Představte si to asi takhle, byl slavný jako někdo z One Direction. :) A Mia se stala uznávanou a populární cellistkou.

VÁŽNĚ SI MYSLÍŠ, ŽE MÍSTO, KDE JE ČLOVĚK POHŘBENEJ, NĚJAK SOUVISÍ S TÍM, KDE ŽIJE JEHO DUCH?

Plusem na knize je, že celý příběh vypráví Adam. Pohledy kluků jsou vždy mnohem zábavnější a zajímavější, než když je vypráví holka. Tento Adam byl, ale nevyrovnaný, bral antidepresiva, každý den na turné měl jednu holku, zpychl, dostal strach z davů a z bulvárů... Při tom všem nějak ztratil svou lásku k hudbě...

A CO KDYŽ TO NENÍ HUDBA, CO MILUJEŠ?

A jak to tak v knihách bývá, oba dva se jedné noci setkají ve ztemnělém New Yorku. A začíná nekonečné žvatlání o blbostech, pořádně ani nevíte jestli jsou postavy rádi, že spolu tráví čas nebo jestli by od sebe co nejrychleji utekli. Tohle všechno je první polovina, ve které se pořádně vlastně nic neděje. Nuda.

-PROČ JSI SE UŽ NIKDY NEOZVALA?
-PROTOŽE JSEM TĚ NENÁVIDĚLA.
-NENÁVIDĚLA? A PROČ?
-PROTOŽE JSI MĚ PŘIMĚL, ABYCH ZŮSTALA. ZEMŘÍT BY BYLO SNADNĚJŠÍ.

V druhé polovině se to vše najednou převrátí a oni si začnou vylévat srdce, plakat, třást se, vyčítat si křivdy z dob před třemi lety,... Prostě se do sebe pustí. Začne vás to trochu bavit, ale celý příběh je tak strašně naivní, hloupoučký. Budou ho hltat poblázněné třináctky, kterým bude tohle připadat romantické. Mě však happyend a ubulená lovestory nenadchla.

ŽASL JSEM NAD JEJÍ SCHOPNOSTÍ SLYŠET HUDBU V TICHU.

Na to, jak byla první kniha dobrá, je tahle zklamáním. Styl psaní jednoduchý.
Já prostě v knihách hledám poselství, nějaké kouzlo, city a spoustu hlubokomyslného podtextu. Také postavy, které mi nebudou na stránkách neustále fňukat, ale budou mne bavit. Jsem prostě už sečtělejší,no! :)

MÁM STRACH, CO SE STANE, AŽ HUDBA SKONČÍ.

Nedoporučuji. Jsem z ní zklamaná, ale ještě zklamanější jsem z lidí, kteří tuto knihu vyzdvihli. To vás tyto nicnedávající knížky baví? Své názory na tuto knihu mi určitě napište... Budu vás respektovat.

-JÁ SE TAK NĚJAK S LÁSKOU K HUDBĚ ROZEŠEL.
-KVŮLI MNĚ?
-KVŮLI ŽIVOTU...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama