Chyť mě, jestli to dokážeš - Frank W. Abagnale, Stan Redding

7. července 2016 v 16:47 | Anna 13 |  Romány
Chyť mě, jestli to dokážeš

Originální název: Catch Me If You Can
Žánr: Autobiografický román
Rok vydání: 2002
Počet stran: 270
Nakladatelství: Knižní klub
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Událostem popsaným v této knize se možná budete zdráhat uvěřit. A není divu - vždyť výčet kousků toho nejtroufalejšího a nejmazanějšího podvodníka v dějinách nelze označit jinak než slovem omračující. Jenom Frank Abagnale, génius bankovních podfuků a vynálezce nejlevnějšího způsobu cestování napříč světadíly, totiž dokáže se stejnou lehkostí sypat kolem sebe náruče padělaných šeků jako dobývat srdce těch nejpůvabnějších uniformovaných žen na světě, letušek a zdravotních sestřiček. A protože nevyčerpatelné mohou být rovněž zásoby vysokoškolských diplomů, odskočí si tento přeborník převleku odpočinout od světa financí do dětské nemocnice, aby se zde vydával za pediatra, anebo si odpřednáší semestr sociologie na jedné z amerických univerzit - to vše pro ryzí radost z napínavé falešné hry. Nehoráznost Abagnaleovy podvodnické akrobacie však nemůže zůstat bez odezvy u státních orgánů hned na dvou kontinentech, a tak se pomalu z jeho mistrovského umění podvrhu stává neméně stylové umění útěku...
Jistě ne náhodou se elegancí Abagneleových eskamotérských čísel nechal okouzlit i Steven Spielberg a v roce 2002 natočil podle autobiografie Chyť mě, jestli to dokážeš film s Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem v hlavních rolích.


Můj názor: Před pár měsíci jsem viděla film Chyť mě, když to dokážeš s mým milovaným hercem Leonardem DiCapriem a teď jsem sáhla po knize. Jako každého kdo tuto knihu četl mne příběh učaroval, nechtělo se mi tomu všemu věřit, ale úplně úžasně jsem se bavila...

V NECELÝCH JEDNADVACETI LETECH JSEM BYL DVOUAPŮLNÁSOBNÝ MILIONÁŘ.
NEBYL TO VŠAK PŘÍLIŠ POKOJNÝ ŽIVOT.

Film s knihou mají společného opravdu málo. Film je úžasná nenáročná komedie, kde se Leonardo DiCaprio s Tomem Hanksem báječně doplňují a rozesmívají vás k smrti. Kniha je ale celá podle pravdy a je psána slavným podvodníkem, který vám bude brát dech. Já jsem se u knihy neuvěřitelně bavila, pořád jsem tomu všemu nemohla věřit a Franka jsem si i přes to všechno co dělal dost oblíbila. Je to geniální, inteligentní člověk, posedlý penězi a svobodou. Přesto si myslím, že prožil život, který mu bude spoustu lidí závidět. Jeho dokonalé skrývání a útěky, jeho pilotování, to vše mne bralo dech. Celý jeho příběh zní pohádkově, ale je pravdivý a fascinující.
Frank William Abagnale se tímto románem přiznal celému světu a tím nám všem daroval neskutečně zábavný příběh a dle mého se důkladně od svých hříchů očistil.

BYL JSEM PODVODNÍK, JEDEN Z NEJHLEDANĚJŠÍCH ZLOČINCŮ NA ČTYŘECH KONTINENTECH, A PRÁVĚ JSEM DĚLAL TO, CO MI ŠLO ZE VŠEHO NEJLÍP - VODIL JSEM NEVINNÉ LIDI ZA NOS.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 9. července 2016 v 14:12 | Reagovat

Já mám spíš radši povinnou četbu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama