Nouzový východ - Richard Yates

3. července 2016 v 9:50 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Nouzový východ

Originální název: Revolutionary Road
Žánr: Román
Rok vydání: 2009
Počet stran: 283
Nakladatelství: Mladá fronta
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Román Nouzový východ byl oslavovaný jako mistrovské dílo již od prvního vydání v roce 1961. Je příběhem Franka a April Wheelerových, nadějného mladého páru znuděného banalitou předměstského života, kteří se rozhodnou k radikální změně kvůli záchraně svého vztahu i sebe samých. Ukáže se však, že jejich představy se navzdory oboustrannému úsilí čím dál víc rozcházejí. Richard Yates se srdceryvným soucitem a vhledem ukazuje jejich každodenní bolestivé odcizování a nevyhnutelný rozkol ústící v tragédii.


Můj názor: K tomuto příběhu jsem se dostala přes mého oblíbeného herce Leonarda DiCapria. Koukám se na všechny jeho filmy a obzvlášť tento stejnojmenný film se mi neuvěřitelně líbil. Leonardo s Kate Winslet natočili dechberoucí scény a celý film měl neuvěřitelný náboj. Viděla jsem ho už mnohokrát... A tak jsem se i strašně těšila na knihu. Ale zklamání bylo větší než mé těšení.

CÍTILI NĚKDY OSTATNÍ MUŽI NECHUŤ PŘI POHLEDU NA SVÉ VLASTNÍ DĚTI? ZŘETELNÝ ODPOR?

V knize nebyly zajímavé myšlenky, dialogy mezi manžely byly tak strašně neopravdové, hloupě vypsané. Příběh byl neuvěřitelná nuda, která se vlekla na dvěstě stranách, divím se, že jsem ho vůbec dočetla. Knihu opravdu nedoporučuji.
Je směšné, že byla kniha tak oslavovaná...
Film, ale rozhodně doporučuji. Je fantasticky natočený, to je opravdové drama.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama