Vzkaz v láhvi - Nicholas Sparks

28. července 2016 v 11:43 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Vzkaz v láhvi

Originální název: Message in a Bottle
Žánr: Román pro ženy
Počet stran: 295
Rok vydání: 1999
Nakladatelství: Baronet
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Láhev s milostným dopisem je svěřena vlnám. Náhoda ji může vyvrhnout kdekoli, možná se prostě jenom rozbije o skalnaté pobřeží a výkřik lásky a bolesti zazní do prázdna. Náhoda však chce, že osudovou láhev z příboje vynese Theresa Osbornová, rozvedená matka dvanáctiletého syna, pracující v americkém Bostonu jako novinářka. Milostný dopis, napsaný s neskonalou vřelostí,ji doslova omráčí, nedá jí spát, dokud se nerozhodne, že se musí pokusit vypátrat, kdo je jeho tajemným autorem a kdo adresátem. Kdo je pisatel - onen muž jménem Garret - a kdopak jeho milovaná Catherine? Kde žijí nyní? A jaký je celý příběh jejich lásky?
Theresa vstupuje do osudu neznámých milenců, avšak síla lásky se ukazuje jako neodolatelně nakažlivá - mladá žena zjišťuje, že je neschopna odolat magicky hlubokému citu ke Garretovi. Zapomíná však, že osud umí brát stejně krutě, jako laskavě dává.


Můj názor: Knihy Nicholase Sparkse mám strašně moc ráda. Jsou to knihy, kde vždy hlavní roli hraje láska a tu umí tento autor vyjádřit nádherně. Četla jsem od něj již spousty titulů a neumím říci, která kniha je nejkrásnější... Vzkaz v láhvi, ale naproto předčil má očekávání...

NIKDY MI NEPŘIPADALO MOŽNÉ MILOVAT NĚKOHO TOLIK, JAKO MILUJU TEBE.

Kniha vypráví příběh muže, který ztratil svou životní lásku, které píše dopisy, které vkládá do lahví a hází je do oceánu. Ty láhve v něm však nezůstanou navždy a dostanou se ke spoustě lidem. Theresa Osbornová, která našla dopis jen tři týdny starý se rozhodne citlivého pisatele najít. A samozřejmě zde vznikne láska, která bude opět komplikovaná a přitom tak krásná, jak už to v příbězích bývá...

JE NEMOŽNÉ OCHRÁNIT DĚTI PŘED ZKLAMÁNÍM V ŽIVOTĚ.

Kniha měla fantastickou atmosféru. Byl tam oceán a v něm spousty tajemných dopisů uzavřených v lahvích, byly tam lodě, pláže, hvězdy, byla tam láska... Bylo to nádherné... Je to jedna z těch lepších knih Sparkse a já jsem z ní užaslá... Konec byl pro mne naprosto nepředvídatelný, ale tak krásný. Příběh končil s tolika různými směry, kam by se mohl dále ubírat a s krásným pocitem dejavu.
Nádherná kniha na letní počtení pro romantické duše... Rozhodně doporučuji...

VE SVĚTĚ, KTERÝ CHÁPU JEN ZŘÍDKA, EXISTUJÍ VĚTRY OSUDU, KTERÉ ZAVANOU, KDYŽ TO NEJMÉNĚ OČEKÁVÁME. NĚKDY SE OPŘOU SE ZUŘIVOSTÍ HURIKÁNU, NĚKDY JEN STĚŽÍ OVANOU ČLOVĚKU TVÁŘ. AVŠAK TĚM VĚTRŮM NELZE VZDOROVAT, NEBOŤ ČASTO PŘINÁŠEJÍ BUDOUCNOST, KTEROU NELZE PŘEHLÍŽET. TY, MŮJ MILÁČKU, JSI VÍTR, KTERÝ JSEM NEPŘEDVÍDAL, TEN VÍTR, KTERÝ ZAVANUL SILNĚJI, NEŽ JSEM SI KDY DOKÁZAL PŘEDSTAVIT. TY JSI MŮJ OSUD.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 28. července 2016 v 11:52 | Reagovat

To jsem ještě nečetla, ale vím že píše hezky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama