Jeden plus jedna - Jojo Moyesová

9. srpna 2016 v 18:08 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Jeden plus jedna

Originální název: The One Plus One
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2016
Počet stran: 360
Nakladatelství: Ikar
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny, byť u vás v garáži parkuje rolls-royce. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu - a co teprve školné. Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a vyžije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život...


Můj názor: Knihy Jojo Moyesové hltám strašně moc ráda. Na všechny její knihy tu naleznete recenze. Teď již mám přečtené všechny a těším se až vyjde pokračování Než jsem tě poznala, které se bude jmenovat Po tobě a má vyjít asi někdy na podzim. Zde je můj prozatímní žebříček jejích knih, dle mé oblíbenosti:

1. Než jsem tě poznala
2. Dívka, již jsi tu zanechal
3. Stříbrná zátoka
4. Jeden plus jedna
5. Poslední dopis od tvé lásky

Tato knížka je tedy jednou z jejích slabších, ale přesto se mi strašně líbila. Je totiž čtivá, zábavná, celkem napínavá, poutavě psaná a v příběhu se budete cítit jako doma. A budete z ní mít pozitivní náladu... :)

NĚKDE SE DOČETLA, ŽE BLÁZNI JSOU JAKO NÁMĚSÍČNÍ - NEJLEPŠÍ JE NEVYRUŠOVAT JE.

Je to klasické psaní od Moyesové, které máme rádi. Akorát tam pro teď chybí vážnější podtext a hlubší myšlenky. Ale mě to nijak nevadilo. Pořád je to skvělá kniha, ve které si oblíbíte snad všechny postavy a vydáte se s jednou ztřeštěnou rodinou na nepředvídatelný road trip. Čtení knihy je jízda, kterou stihnete za dva dny a vrátíte se do reality osvěžení a s dobrou náladou. Kniha je o tom, nic nevzdávat a věřit, že dobrému člověku se dějí dobré věci... :)

Doporučuji!

OPRAVDOVÉ PŘÁTELE POZNÁŠ PODLE TOHO, ŽE NAVÁŽOU HOVOR TAM, KDE PŘESTALI, AŤ UŽ SE SPOLU NEVIDĚLI TÝDEN, NEBO DVA ROKY.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama