Jen si troufni - Katie McGarryová

29. srpna 2016 v 22:43 | Anna 13 |  Young Adult
Jen si troufni

Originální název: Dare You To
Žánr: Dívčí román
Rok vydání: 2014
Počet stran: 445
Nakladatelství: CooBoo
Vazba knihy: Vázaná

-----------Série: Překroč svůj stín (1. díl), Jen si troufni (2. díl)-----------


Anotace: Kdyby někdo znal celou pravdu o Beth Riskové a jejím životě, okamžitě by poslal její matku do vězení a sedmnáctiletou Beth bůhvíkam. Takže chrání mámu za každou cenu. Dokud se na scéně neobjeví její strýc a přinutí Beth si vybrat mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím. Beth se musí nastěhovat k němu, žít s ním a jeho ženou, která ji nenávidí, a chodit do školy, kde jí nerozumí. Ani trochu. Snad kromě jednoho kluka…
Ryan Stone patří mezi zlatou mládež. Populární hráč baseballu a hvězda místního týmu má však tajemství, které nesmí nikomu prozradit. Ani kamarádům, se kterými sdílí všechno včetně hecování a výzev. Která z nich je nejšílenější? Pozvat na rande Skejťačku, která by o něj nezavadila ani pohledem.
Z výzvy se ale stane přitažlivost, kterou Ryan ani Beth nečekali. Najednou kluk s bezchybnou pověstí riskuje své sny a život pro holku, kterou miluje. A holka, která k sobě nikoho nepustí blíž než na pět metrů, si to najednou troufne.


Můj názor: Takže zaprvé: první díl jsem nečetla a vůbec mi to nevadilo. Knihy na sebe navazují velmi volně, takže po této můžete v klidu sáhnout a nemusíte se bát, že byste něčemu nerozuměli. :)
Když jsem se do knihy začítala, moc mi to nešlo. Ne, že by autorka neuměla psát, ale bylo to takové plytké, nevyvážené. Také strašně naivní. A ty řeči co puberťáci měli a jak se chovali. Váhala jsem, jestli mám tohle vůbec číst, ale nakonec se to zvrtlo a já se začala zamilovávat do hlavních hrdinů. Čím dál více mě zajímaly. Co skrývají, co cítí, budou nakonec spolu? Strašně jsem jim fandila a zbožňovala jejich rozhovory. Kniha je strašně romantická, slaďoučká, plná zvratů... Neobsahuje žádné hluboké myšlenky, ale já mám pocit, že nebude dlouho trvat a vrátím se k ní...

Je to lehké čtení na oddech, u kterého se budete bavit a přestanete vnímat čas.
Rozhodně jedna z těch lepších knih pro mládež. Doporučuji všem romantickým duším...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama