Nevinnost - Dean Koontz

22. srpna 2016 v 14:05 | Anna 13 |  Thrillery
Nevinnost

Originální název: Innocence
Žánr: Thriller
Rok vydání: 2014
Počet stran: 280
Nakladatelství: BB art
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Napínavý fantastický thriller amerického autora Deana Koontze spojuje tajemno, napětí a hlubokou znalost lidské duše v mistrovsky vyprávěném příběhu, jenž čtenáři pevně utkví v paměti.
On žije sám pod velkoměstem, zcela mimo lidskou společnost: kdyby ho někdo zahlédl, znamenalo by to pro něj smrt.

I ona se v ústraní skrývá před smrtelným nebezpečím.

Přesto mezi nimi vznikne pevné pouto. Ne náhoda, ale osud je svedl dohromady ve světě, jehož den zůčtování se kvapem blíží.


Můj názor: Moje první kniha od Koontze předčila mé očekávání. Nikdy bych neuvěřila, že zrovna v tomto autorovi se skrývá taková znalost lidských duší a takový cit pro slova a věty... Tato kniha je pro mne strašně moc důležitá. Je o lásce, o věčnosti, o temnotě, strachu, o jednom velkoměstě, o budoucnosti i o vesmíru. Je o lidech minulých, dnešních a budoucích...

KAŽDÁ KNIHA JE ŽIVÁ MYSL, ODHALENÝ ŽIVOT, SVĚT, KTERÝ ČEKÁ AŽ BUDE PROZKOUMÁN, ALE ŽIVÍ LIDÉ JSOU TÍM VŠÍM ZÁROVEŇ A JEŠTĚ NĚČÍM VÍC, PROTOŽE SVÉ PŘÍBĚHY DOSUD NEDOVYPRÁVĚLI.

Autor opravdu překrásně píše. Popisuje emotivní procesy lidí, nevyhýbá se ani popisům postav a prostředí, zřejmě rád filosofuje a cituje jiné spisovatele. Ta kniha není nádherná jen tím příběhem, ale především tím, jak je ten příběh vyprávěn. Číst tuto knihu, to je prostě symfonie.

LIDI MÁ RÁDA, ZVLÁŠŤ TY V KNIHÁCH, ALE ODMÍTÁ SE STÝKAT S TĚMI, KTEŘÍ NEJSOU VYMYŠLENÝMI POSTAVAMI.

Do knihy se dá nádherně schovat před světem. Budete zabalení do věčného chumelení a i když téměř nespatříte světlo, nebude vám to vadit. Světla totiž budou vycházet z postav, které si zamilujete. Kniha je také strašně tajemná. Do úplného konce nevíte o co vlastně jde, proč se to děje, jak je to možné a to se vám bude líbit. Tajemstvích má kniha hodně...

NĚKDY SI MYSLÍM, ŽE V BELETRII MŮŽE BÝT VÍC PRAVDY NEŽ VE SKUTEČNÉM ŽIVOTĚ.

Příběh se týká budoucnosti lidstva. A je ohromný. Normálnímu čtenáři se bude zdát až moc fantastický, ale ona je jenom pravda zabalena do pohádkovějšího vyznění, kterou musí čtenář s fantazií objevit. Je to prostě strašně chytrá kniha s posláním ukryté v příběhu, kterého se chytnete a vzpomínat na něj budete ještě dlouho po přečtení.

MOŽNÁ ZNÁŠ VŠECHNO DŮLEŽITÉ OD SAMÉHO ZAČÁTKU, ALE ABYS OBJEVIL, CO VÍŠ, NA TO BUDEŠ POTŘEBOVAT CELÝ ŽIVOT.

Na databázi knih má kniha strašně mizerné hodnocení. Nerozumím dnešním lidem, kteří asi nedovedou z knihy vycítit to kouzlo, kteří nedokážou ocenit styl psaní. Je smutné, že dnešní čtenáři už nedokážou vidět skryté, nevyřčené, že to nedážou pochopit a nadchnout se právě pro to, co málokterá kniha má...
Nedokážou vidět neviditelné...

MŮRA SE RADUJE Z PLAMENE, NEŽ JÍ ZAČNOU HOŘET KŘÍDLA.

Z knihy jsem si odnesla spoustu zajímavých myšlenek a citací. Objevila jsem postavy, v kterých jsem objevila kousky sebe, mám nový pohled na budoucnost. Já tu knihu doporučuji všem, kteří milují tajemno, knižní pojetí budoucnosti, kteří se rádi bojí (i když tahle kniha není tak strašně strašidelná, ale má v sobě určitou dávku děsu, kteří dokážou vyvolat někteří naši jedinci...). Kniha je i o lásce, která je opravdu to nejdůležitější. Kvůli lásce vznikla tahle kniha.

VŠE, ČEHO SI NA SVĚTĚ CENÍME, A KAŽDÉHO, KOHO MILUJEME, POTKÁ KONEC.

Z knihy jsem tentokrát vytáhla tolik myšlenek, že mám problém vyplnit to místo mezi nimi. Kdo jste četli ještě nějaké zajímavé knihy od Koontze, budu moc ráda, když mi je doporučíte... Je jedno jestli to bude horor, sci-fi nebo thriller. Od tohoto autora beru vše...

V TÉ CHVÍLI JSEM POTŘEBOVAL VIDĚT NEBESKOU KLENBU POSETOU HVĚZDAMI, POTŘEBOVAL JSEM SE DÍVAT DÁL NEŽ K MĚSÍCI A SKRZ SOUHVĚZDÍ, POTŘEBOVAL JSEM VIDĚT, CO SE VIDĚT NEDÁ: NEKONEČNO.

Proč nás tolik láká číst knihy z budoucnosti? Možná proto, že je jedním velkým neznámem, tajemstvím, kterého se nedožijeme? Protože je tak fantasticky jiná a kouzelná, děsivá a odporná a my u čtení příběhů z budoucna litujeme, že něco podobného nezažijeme, nebo jsme naopak strašně rádi, že se nás tohle vyhne? Ale jak my můžeme vědět, kdy nastane konec světa? Kdy skončí naše lidské existence? Co když ta budoucnost je blíže, než si myslíme?

DIVY A ZÁHADY NEBEROU KONCE: SVĚTLUŠKY A HRACÍ SKŘÍŇKY, HVĚZDY, KTERÉ POČTEM PŘEDČÍ ZRNKA PÍSKU NA VŠECH PLÁŽÍCH SVĚTA, VAJÍČKA O VELIKOSTECH ŠPENDLÍKOVÉ HLAVIČKY, Z NICHŽ SE STANOU HOUSENKY, KTERÉ SE ROZPUSTÍ DO GENETICKÉ POLÉVKY, Z NÍŽ VZEJDOU MOTÝLI, I FAKT, ŽE NĚKTERÁ SRDCE JSOU TEMNÁ, KDEŽTO JINÁ PLNÁ SVĚTLA.

Pokud milujete knihy z budoucnosti také, tak doporučuji knihu Bez šance. Ta je o rozpojování teenagerů, o novém Zákoně o životě po krvavé válce. Je to úžasné dílo, které dokáže tak bolestně popsat rozpojení a smrt. Jedno je však zaručené: ten příběh se vám v hlavě nerozpojí... :)

ADDISONE GOODHEARTE, MÁŠ VÝSTIŽNÉ JMÉNO. MILUJU TVOU NEVINNOST. A TY JSI NEVINNOST SAMA. JE PRO TEBE STEJNĚ ZÁSADNÍ JAKO VODA PRO MOŘE.

Další knihou, kterou zbožňuju je Městečko Pines. Možná znáte tento hollywoodský seriál, ale vězte, že kniha je mnohem lepší. Pointu vám neprozradím, kdybyste se totiž rozhodli ke čtení, nesmíte o knize nic vědět.

VESMÍR NENÍ ŽÁDNÉ KOLO ŠTĚSTĚNY, JE TO UMĚLECKÉ DÍLO, DOVRŠENÉ A OHRANIČENÉ VĚČNOSTÍ.

NEVINNOST je okouzlující kniha, která vám možná změní srdce... Užijte si jí, protože opravdu stojí za to... A nenechte se zmást lidmi, kteří tuto knihu hodnotí na databázi. Asi neumějí číst...

NAŠE MYSLI SE NEDOKÁŽOU VYROVNAT S FAKTEM, ŽE VŠE, MINULOST, PŘÍTOMNOST I BUDOUCNOST, EXISTUJE SOUBĚŽNĚ A ŽE CELÉ DĚJINY BYLY UŽ V PRVNÍM OKAMŽIKU, KDY SE VESMÍR ZRODIL.

Já se teď vrátím k mému oblíbenému románu Než jsem tě poznala... :D

NIC NA TOMTO SVĚTĚ, DOKONCE ANI TY NEJVŠEDNĚJŠÍ CHVILKY NAŠICH ŽIVOTŮ, NEJSOU BEZ VÝZNAMU A NIC Z NICH NENÍ ZTRACENO NAVŽDY.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama