Září 2016

Když je láska slepá - Luisa Bureschová

1. září 2016 v 12:41 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Když je láska slepá

Originální název: Wenn die Liebe hinfallt
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2015
Počet stran: 384
Nakladatelství: Host
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Aliu a Leandera všichni vnímají jako pár snů a poté, co se jim narodí dcera, se idylka zdá být dokonalá. Půvabně chaotická Alia i lidé kolem kolem ní věří, že její vztah je zcela mimořádný. O to překvapivější je pak Leanderovo náhlé přiznání: Musím ti něco říct. Mám jinou. Situaci, kterou Alia zná jen z laciných romantických knih, o nichž píše diplomovou práci, najednou zažívá na vlastní kůži. Zhroutí se jí svět. Jak se smířit s odchodem životního partnera?
Když se Alia s pomocí kamarádek a podivínského souseda konečně začne stavět na nohy, stane se něco, co nikdo nečekal - Leander se znovu objeví u jejích dveří... Má mu odpustit? Nebo jít dál?
Román Když je láska slepá popisuje chvíle, ve kterých jsme nejzranitelnější a nejlidštější, ale činí tak s vtipem a vřelostí. Každý, kdo se někdy zklamal v lásce, ví, že nic nebolí tak jako zlomené srdce. Společně s Aliou prožijeme zoufalství ze ztráty milovaného člověka a bezůtěšnost nenadále samoty, ale také novou naději a opětovné probouzení chuti do života.


Můj názor: Milá a úsměvná knížka pro letní chvíle pohody od německé autorky vypráví příběh plný ztráty a bolesti, který ale stejně nebudete brát vážně, protože je psaný vtipně a strašně nerealisticky. I přes to přese všechno je to růžový příběh hrdinů, kteří by v reálném životě snad ani nepřežily. I přes to se mi knížka líbila. Usmívala jsem se nad vtipnými dialogy, postavy jsem si oblíbila, i když jsem měla pocit, že vystoupily z nějaké laciné telenovely.

V REÁLNÉM ŽIVOTĚ PŘIŠEL ŠŤASTNÝ KONEC VŽDYCKY HNED NA ZAČÁTKU.
-CO PŘIJDE V KNIZE PO ŠŤASTNÉM KONCI?
-LÁSKA POMINE.

Někdy je asi potřeba přečíst si něco, nad čím nemusíte tolik uvažovat a přemýšlet. Tahle kniha mi zrovna v tomto období sedla, ale jak říkám, nečekejte od ní nic převratného. Bude se asi líbit lidem, kteří se zklamali v lásce, stejně jako hlavní hrdinka.
Co z knihy zhruba vyplývá? Dvakrát nevstupuj do téže řeky. To jsem si z knihy odnesla. A v lásce už vůbec ne.
Příjemné čtení, které nenadchne ani neurazí. :)

DÍVALA JSEM SE NA NĚJ A POCIT, KTERÝ SE MĚ ZMOCNIL, BYL LEPŠÍ NEŽ HŘÍŠNÝ TANEC. TOHLE BYL MŮJ FILM, MŮJ SOUKROMÝ FILM.