Když je láska slepá - Luisa Bureschová

1. září 2016 v 12:41 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Když je láska slepá

Originální název: Wenn die Liebe hinfallt
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2015
Počet stran: 384
Nakladatelství: Host
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Aliu a Leandera všichni vnímají jako pár snů a poté, co se jim narodí dcera, se idylka zdá být dokonalá. Půvabně chaotická Alia i lidé kolem kolem ní věří, že její vztah je zcela mimořádný. O to překvapivější je pak Leanderovo náhlé přiznání: Musím ti něco říct. Mám jinou. Situaci, kterou Alia zná jen z laciných romantických knih, o nichž píše diplomovou práci, najednou zažívá na vlastní kůži. Zhroutí se jí svět. Jak se smířit s odchodem životního partnera?
Když se Alia s pomocí kamarádek a podivínského souseda konečně začne stavět na nohy, stane se něco, co nikdo nečekal - Leander se znovu objeví u jejích dveří... Má mu odpustit? Nebo jít dál?
Román Když je láska slepá popisuje chvíle, ve kterých jsme nejzranitelnější a nejlidštější, ale činí tak s vtipem a vřelostí. Každý, kdo se někdy zklamal v lásce, ví, že nic nebolí tak jako zlomené srdce. Společně s Aliou prožijeme zoufalství ze ztráty milovaného člověka a bezůtěšnost nenadále samoty, ale také novou naději a opětovné probouzení chuti do života.


Můj názor: Milá a úsměvná knížka pro letní chvíle pohody od německé autorky vypráví příběh plný ztráty a bolesti, který ale stejně nebudete brát vážně, protože je psaný vtipně a strašně nerealisticky. I přes to přese všechno je to růžový příběh hrdinů, kteří by v reálném životě snad ani nepřežily. I přes to se mi knížka líbila. Usmívala jsem se nad vtipnými dialogy, postavy jsem si oblíbila, i když jsem měla pocit, že vystoupily z nějaké laciné telenovely.

V REÁLNÉM ŽIVOTĚ PŘIŠEL ŠŤASTNÝ KONEC VŽDYCKY HNED NA ZAČÁTKU.
-CO PŘIJDE V KNIZE PO ŠŤASTNÉM KONCI?
-LÁSKA POMINE.

Někdy je asi potřeba přečíst si něco, nad čím nemusíte tolik uvažovat a přemýšlet. Tahle kniha mi zrovna v tomto období sedla, ale jak říkám, nečekejte od ní nic převratného. Bude se asi líbit lidem, kteří se zklamali v lásce, stejně jako hlavní hrdinka.
Co z knihy zhruba vyplývá? Dvakrát nevstupuj do téže řeky. To jsem si z knihy odnesla. A v lásce už vůbec ne.
Příjemné čtení, které nenadchne ani neurazí. :)

DÍVALA JSEM SE NA NĚJ A POCIT, KTERÝ SE MĚ ZMOCNIL, BYL LEPŠÍ NEŽ HŘÍŠNÝ TANEC. TOHLE BYL MŮJ FILM, MŮJ SOUKROMÝ FILM.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama