Dívka, která si říkala Tuesday - Stephen Williams

23. října 2016 v 13:02 | Anna 13 |  Thrillery
Dívka, která si říkala Tuesday

Originální název: Tuesday Falling
Žánr: Thriller
Rok vydání: 2016
Počet stran: 328
Nakladatelství: Domino
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří ji krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit.
Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery.
Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.


Můj názor: Úchvatně krutý thriller, který vás přikove k místu, na kterém se nacházíte, když knihu rozečítáte. Je těžké přestat, když se jednou začtete. Tento román má sílu, napětí, které by se dalo krájet. Příběh je prosycený strachem a hrozivým tajemstvím, které vyplouvá na povrch pomalu, pomalinku. Cíl vám přijde v nedohlednu a nakonec se na něm nacházíte. Čtete si poslední větu od Tuesday (kterou si nejde nezamilovat) patřící vám. Jste na konci knihy? Ne, vy jste tím pokračováním...

TUESDAY SE TOTIŽ OBJEVILA AŽ PŘED TŘEMA ROKAMA, PŘEDTÍM NEEXISTOVALA.

Knížka mne dostala. Je sice strašně brutální (opravdu hodně), ale také chytrá a její čtení vás bude tak strašně bavit, že vám bude líto, že už to dobrodružství s Tuesday končí. Jak už bylo řečeno na obalu knihy, tento román je rozhodně kandidátem na thriller roku. Doporučuji všem nadšencům takovýchto příběhů i detektivek. Mrazit vás z toho bude tak, že se budete bát opustit byt. A pokud se naleznete v metru, už budete kolem sebe vidět navždy nápisy TUESDAY, TUESDAY. Teda alespoň pokud příběhy prožíváte tak naplno jako já.
Vždycky mne bavily příběhy odehrávající se pod zemí. Mají tu pravou děsivou atmosféru. S Tuesday se však bát nebudete. Existuje snad něco, co by nedokázala elegantně zvládnout? Možná, že ano...
Opravdu perfektní thriller, na který nezapomenete. Doporučuji!!!

PŘESTAŇ PŘEMÝŠLET. ŽIJ PŘÍTOMNOSTÍ. BER BUDOUCNOST JAKO HRU, KTEROU UŽ JSI VIDĚLA.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama