Dlouhé stíny - Leila Meachamová

28. října 2016 v 21:40 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Dlouhé stíny

Originální název: Tumbleweeds
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2013
Počet stran: 400
Nakladatelství: Knižní klub
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Série: Poselství růží (1. díl), Sen o Somersetu (2. díl), Dlouhé stíny (3. díl)-----------


Anotace: Když se osiřelá Cathy Bensonová v jedenácti letech musí přestěhovat ze svého privilegovaného domova v Kalifornii do městečka Kersey v texaském Panhandle, má pocit, že se ocitá v málem nekulturní pustině. V prostředí, kde jasně vládne americký fotbal, si ji však rychle vezmou pod svá křídla dvě vycházející fotbalové hvězdy - její obdivovaní spolužáci John Caldwell a Trey Don Hall. A Cathy s nimi navazuje přátelství nezvratně směřující k milostnému trojúhelníku, který pak určí běh dalšího života každého z nich...
Dojemný a napínavý román sleduje tři přátele v letech jejich dospívání i studií. Přichází čas zrání, v jehož závěru je několik tragických událostí hluboce poznamená a rozthne od sebe. Stáváme se svědky jejich nových profesních kariér, osobních úspěchů i porážek a dramatický vývoj směřuje ke chvíli, kdy se ve svých čtyřiceti letech znovu shledávají.
Autorka vypráví jejich příběh se svým charakteristickým smyslem pro zásadní okamžiky, vytváří nezapomenutelné postavy a dějovou linii protíná nečekanými zvraty. Nezbývá proto než dychtivě obracet stránku za stránkou až do konce tohoto podivuhodného příběhu.


Můj názor: To byl tak nádherně zamotaný srdceryvný příběh plný nástrah, které čekaly na jejich odhalení...
O autorce jsem nic neslyšela, její předchozí romány jsem neznala a ani jsem nevěděla, že nějak souvisí s tímto. Teda, oni spolu vlastně asi ani nic společného nemají, ale tato kniha je třetí ze série Roses (česky Růže). A je to krásná kniha. K přečtení mě zlákala obálka a nálepka Bestseller. Opravdu nelituji, že jsem této knize věnovala svůj prázdninový čas, neboť jsem se při jejím čtení napínala jak struna a každá stránka mne nutila ke stránce další. No prostě, ta pravá kniha, která vás nepustí.

BOJ S NAŠÍ POVAHOU NIKDY NEKONČÍ, ALE LZE NAD NÍ ZVÍTĚZIT.

Perfektně vykreslené postavy, dokonale promyšlená a rozprostřená dějová linie,... Vypravěčský talent autorky jen podtrhává kvalitu knihy. Doporučuji všem (asi především ženám), kteří mají rádi v knihách zvraty, napětí, neočekávané dramatické události a postavy, které vám nedají spát.
Skvělá knížka pro podzimní pošmourné dny.

Mně se tak nechce se s postavy rozloučit... :)

LÁSKA NENÍ NIKDY PROMARNĚNÁ...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama