Život jedna báseň - Colleen Hooverová

2. prosince 2016 v 13:33 | Anna 13 |  Young Adult
Život jedna báseň

Originální název: Slammed
Žánr: Dívčí román
Rok vydání: 2014
Počet stran: 264
Nakladatelství: Yoli
Vazba knihy: Brožovaná

-----------Série: Život jedna báseň (1.díl), další díly se zřejmě chystají-----------


Anotace: Autorka bestsellerů Colleen Hooverová předkládá čtenářům další romantický příběh, na jehož počátku je rodina otřesená tragickou událostí... a na konci shledání dvou spřízněných duší, které to k sobě přitahuje navzdory osudu i společenským pravidlům. Osmnáctiletou Layken, zdrcenou smrtí milovaného tatínka, čeká další rána: musí se s matkou a mladším bráškou odstěhovat z rodného Texasu na sever země, do Michiganu, kde sněží už v září a kde nezná živou duši.
Snaží se ze všech sil držet, aby nepřidělávala matce starosti, ale v duchu si zoufá a ztrácí naději, že se její život někdy změní k lepšímu. A přece k tomu stačí tak málo: mladík z protějšího domu, přitažlivý jednadvacetiletý Will, s nímž ji pojí záliba v poezii recitované autory v klubech... a jemuž se nová hezká "sousedka" zalíbí na první pohled.
Layken a Willa to k sobě neodolatelně táhne a po první vášnivé schůzce se zdá, že je nemůže nic rozdělit. Přesto však stačí jedno šokující odhalení, aby slibný vztah rázem skončil. Neskončí ale jejich vzájemné city a každodenní setkávání je pro oba mnohem bolestnější, než kdyby se už nemuseli nikdy potkat. Síla emocí se tak ocitá na jednom konci lana, zatímco se s ní z druhého konce přetahují morální zásady a společenské konvence, které jsou zdánlivě nepřekonatelnou překážkou jejich lásky.


Můj názor: Knížky Colleen Hooverové zbožňuji. Vždy mne chytí a nutí číst dál a dál, vždy skrývají nějakou temnou událost a vždycky ovládnou moje srdce. Colleen sice píše romány pro dívky, ale její příběhy mají náboj. Dokáže z nich mrazit nebo se naopak rozpustíte nad tou dokonalou romantikou. Těšila jsem se na tuto knihu už dost dlouho. Ale zase mi moc dlouho nevydržela. Zhltla jsem ji jako malinu...
A je to další příběh, pro který bych dýchala...

JSOU TŘI OTÁZKY, NA KTERÉ BY SI ŽENA MĚLA ODPOVĚDĚT ANO, NEŽ SPOJÍ SVŮJ ŽIVOT S NĚJAKÝM MUŽEM:
VÁŽÍ SI TĚ - ZA VŠECH OKOLNOSTÍ?
POKUD BUDE ZA DVACET LET OD NYNĚJŠKA STEJNÝ JAKO TEĎ, CHTĚLA BYS S NÍM POŘÁD BÝT?
A NAKONEC, INSPIRUJE TĚ K TOMU, ABY SES SNAŽILA BÝT LEPŠÍM ČLOVĚKEM?
AŽ NAJDEŠ NĚKOHO, S KÝM NA VŠECHNY TŘI ODPOVÍŠ ANO, PAK JSI NAŠLA DOBRÉHO CHLAPA.

S touto autorkou jsem se setkala poprvé prostřednictvím knih Bez naděje a Ztracená naděje. Ty knížky mne ovládly, omráčily. Dosud je považuji za ty nejlepší z nejlepších, co se týče beletrie pro náctileté. Zamilovala jsem se v nich do Deana Holdera, četla je více než jednou a už je dokonce díky úžasným lidem i vlastním. Ale vypadá to, že se k nim brzy připojí i tato kniha. To vám, ale teda byla kniha...

NENÍ PODSTATNÉ, CO SI O VAŠICH TEXTECH MYSLÍ NĚKDO JINÝ. KDYŽ SE POSTAVÍTE NA JEVIŠTĚ, CHCETE SE PODĚLIT O ČÁST SVÉ DUŠE. TO SE NEDÁ HODNOTIT.

Kniha mě vtáhla do děje téměř od první věty. Oblíbila jsem si postavy, zbožňovala jsem jejich temnější stránky, které je dělaly mnohem lidštějšími a opravdovějšími. Fandila jsem jejich lásce, která byla tak neuvěřitelně poetická. (Will ale rozhodně nepředčil Deana Holdera, i když skládá krásné básně :)). Dlouho jsem přemýšlela nad tím co by mohlo být tak hrozné, že je to od sebe odtrhne. Co by mohlo být nemorální a nebezpečné. Pokud to chcete vědět, čtěte dál, varuji předem, že to vyzradím. Vztah učitele a studentky je zřejmě velmi nebezpečný a to tak, že by mohl ovlivnit už tak dost zapeklité osudy. Hrdinové knihy se s tím vypořádají každý jinak, a přesto stejně...

LETOS MĚ VŠICHNI NĚCO NAUČILI.
DEVÍTILETÝ BRATR MĚ NAUČIL, ŽE SE OBČAS DÁ ŽÍT POZADU A SMÁT SE VĚCEM, KTERÉ VÁM NEPŘIJDOU VŮBEC K SMÍCHU.
LETOS MĚ UČILA I HUDEBNÍ SKUPINA! UČILA MĚ, JAK CÍTIT, CO CÍTÍM, ZNOVU.
TAKY MĚ LETOS UČILA PACIENTKA S RAKOVINOU. NAUČILA MĚ POCHYBOVAT. NIKDY NELITOVAT. POSUNOVAT HRANICE, PROTOŽE OD TOHO TU JSOU.
LETOS MĚ HODNĚ UČILA DÍVKA Z PĚSTOUNSKÉ PÉČE. NAUČILA MĚ, ŽE RODINA NEMUSÍ BÝT POKREVNÍ...
MŮJ UČITEL MĚ LETOS NAUČIL, ŽE SMYSLEM JE POEZIE.
MŮJ TÁTA MĚ TAKY HODNĚ NAUČIL. ŽE HRDINOVÉ NEJSOU VŽDYCKY NEPORAZITELNÍ A ŽE KOUZLO JE VE MNĚ.

TENHLE ROK MĚ UČIL TAKY JEDEN KLUK. KLUK DO KTERÉHO JSEM VÁŽNĚ, HLUBOCE, ŠÍLENĚ, NEUVĚŘITELNĚ A NEODVOLATELNĚ ZAMILOVANÁ. A NAUČIL MĚ TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZE VŠEHO. DÁVAT DŮRAZ NA ŽIVOT.

Kniha je opět o hledání nějaké ztracené naděje. Je o zoufalství čišící z lásky, která i když existuje existovat nesmí. Příběh poučuje v tom, že v životě musíte hledat rovnováhu mezi srdcem a rozumem. Že život chce, abyste ho vzali do vlastních rukou. A že to jediné, co je doopravdy nevyhnutelné a čeká nás všechny je smrt.
Kniha je o tom, že bychom konečně měli přestat hledat smysl v poezii. A o tom, že to co cítíme, můžeme cítit znovu.

ŽIVOT ZABLOKOVAL MOJE PLÁNY, MOJE SNY, MOJE TOUHY, MOJE PŘÁNÍ, MOJE POTŘEBY.
ZABLOKOVAL MĚ PŘED TOU KRÁSNOU DÍVKOU, DO KTERÉ JSEM SE TAK TĚŽCE ZAMILOVAL.

Kniha mne zklamala hodně ubohým českým překladem. Některé pasáže z knihy byly ostudné, špatně seřazená slova rvala uši. Opravdu škoda. A to ještě nemluvím o tom, že tam chyběly písmena.
Takovéhle chyby kazí dojem z celé knihy...

A ŽIVOT ROZHODNĚ NECHCE, ABYCH ŘÍKAL TÉ DÍVCE, KTEROU JSEM POTKAL - TÉ KRÁSNÉ, SILNÉ, ÚŽASNÉ, HOUŽEVNATÉ DÍVCE, DO KTERÉ JSEM SE ZAMILOVAL, ŽE BY MĚLA BÝT AŽ TŘETÍ.
ŽIVOT SE MI SNAŽÍ ŘÍCT, ŽE BYCH TU DÍVKU, KTEROU TOLIK MILUJU, MĚL POSTAVIT NA PRVNÍ MÍSTO.
STAVÍM NA PRVNÍ MÍSTO JI.

Knihu rozhodně doporučuji všem fanynkám Colleen Hooverové a dívkám, které touží po nečem romantickém, ale ne vyloženě cukrovém. Tato kniha skrývá spoustu temnoty, který život přináší: smrt, samotu, beznaděj, nemoc... Není to zas až tak jednoduché čtení. Vždyť jsem i plakala. A to tak, že jsem si to nejdřív ani neuvědomila.
Rozhodně knihu doporučuji a těším na Colleeiin nejnovější román Odvrácenou tvář lásky.

MILION PADESÁT JEDEN TICÍC DVĚ STĚ MINUT.
ASI TOLIK MINUT TĚ MILUJU.
A PŘESNĚ MILION PADESÁT JEDEN TICÍC DVĚ STĚ MINUT OD TÉHLE CHVÍLE TĚ POŽÁDÁM O RUKU.
POŽÁDÁM TĚ, ABYS STRÁVILA ZBYTEK VŠECH MINUT SVÉHO ŽIVOTA SE MNOU.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Knižní Sen Knižní Sen | E-mail | Web | 2. prosince 2016 v 18:40 | Reagovat

Ja se do knihy též zamilovala .... Možná i víc,než do Bez naděje 😂 Mně zase vadilo,ze se do sebe zamilovali hrozně rychle (behem velice kratke doby) a pak ,ze by si konec zasloužil ještě par stránek navíc :D
A jinak...ono ma byt pokračování?!? :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama