Tvář - Dean Koontz

3. února 2017 v 14:27 | Anna 13 |  Horory
Tvář

Originální název: The Face
Žánr: Horor
Rok vydání: 2005
Nakladatelství: BB art
Počet stran: 470
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Když mrtví ožívají, musí živí umírat. Terčem je největší hvězda Hollywoodu...
Channing Manheim je kříženec Michaela Jacksona a Adama Sandlera, momentálně největší filmová hvězda světa. Je podobně prázdný, podobně pohádkově bohatý a vede podobně bizarní život. A je tak i kýženým terčem psychopatických deviantů.
Balíčky, které začaly chodit na jeho adresu, bere šéf jeho početné ochranky, bývalý policista Ethan Truman, zprvu jako rutinní záležitost, pro jaké byl najat, byť jejich symbolika je temná a hrozivá a přesahuje chápání běžného rozumu. Poměrně spolehlivá stopa jej dovede k jejich odesílateli. Na prahu jeho bytu přijde několika výstřely o život. Nebo ne...?
Žije dál, přestože dostal několik ran přímo do břicha. Brzy však zjistí, že není sám, kdo by měl být mrtvý, leč přesto žije. Spolu se svým přítelem policistou se Ethan dostává nejen do souboje s časem, během něhož musí rozluštit podstatu výhružek slavnému herci a překazit je, ale i do přímého kontaktu se silami, které nemohou pocházet z tohoto světa. Na čí straně stojí sociopat, jehož cílem je systematické podrývání společenského řádu formou drobných i větších zločinů, jež hodlá korunovat útokem na proslulou filmovou ikonu, je poměrně jasné. Na čí straně však stojí jeho kamarád z dětství, který stanul na opačné straně zákona než Ethan a zaplatil za to životem? Jeho nepostižitelné zásahy do vývoje událostí by mohl popřít jen chladný rozum, ten však Ethanovi začíná selhávat. Vměšování světa mrtvých do situace je totiž až příliš hmatatelné...

Mistr napětí a hrůzy opět míchá svůj neopakovatelný mix neskutečna s realitou. Málokdo umí dát hrůze a napětí takovou tvář jako Dean Koontz...


Můj názor: Dean Koontz. Člověk obdařený neuvěřitelnými dary: spisovatelským talentem, nezkrotnou fantazií, všemohoucí představivostí,... Člověk s přesným smyslem pro detail milující své postavy, kterým dává tolik volnosti, kolik mu dovolí jeho slovní zásoba, kterou má neuvěřitelně bohatou. A bohaté jsou také jeho příběhy, které vás nenechají spát a nutí vás mít u sebe kapesníky. Dean Koontz má můj obdiv a úctu. Král literatury s velkým K.

ČLOVĚK VSTÁVÁ KAŽDÉ RÁNO S TĚMI NEJZÁŘIVĚJŠIMI NADĚJEMI, ALE ŽIVOT HO PROVÁLÍ HNOJEM, PROSTŘELÍ MU BŘICHO A ON UMŘE.

V létě jsem od něj četla svou první knihu s názvem Nevinnost. Dostalo mne to. Ještě teď si vzpomínám na tu hromadu výpisků, kterou jsem si při četbě vytvořila a na to, jak moc mne kniha ovlivnila, jak moc mne okouzlila,... Vždyť ona mne úplně odrovnala. Byla lepší než Tvář, ale to neznamená, že Tvář nepřekvapila a neodhalila opět tu dobře známou spisovatelovu duši. Je to opravdový hrůzný horor, s postavami, které byste chránili vlastním tělem. Ta kniha žije ohromnou spoustou detailů a promyšleností, probudí ve vás představivost tak nepředstavitelnou a vyděsí vás natolik, že i když před sebou máte volný večer, stejně ji neotevřete, protože byste za tmy ani za světla nezamhouřili oči.

V BLUDIŠTI REGÁLŮ SE MEZI STRÁNKAMI TOLIKA KNIH UKRÝVALA NEJEDNA PŘÍŠERA, LIDSKÉHO I NELIDSKÉHO PŮVODU. JEDNA Z NICH VŠAK MOŽNÁ UŽ NEBRÁZDÍ SVŮJ PAPÍROVÝ SVĚT, NÝBRŽ TENHLE, MÍSTO INKOUSTOVÝCH VÝPARŮ DÝCHÁ VZDUCH A ČEKÁ NA MALÉHO CHLAPCE, AŽ JI OBJEVÍ ZA TÍM NEBO ONÍM ZÁKRUTEM ZTICHLÉ ULIČKY.

O čem kniha je si přečtěte v anotaci.
Na filmovou megastar někdo útočí. Posílá výhružné balíčky a šéf z jeho bohaté ochranky se bojí o plánovaný únos. Většina děje se odehrává v deštivých ulicích Los Angeles, obrovském bohatém sídle filmové hvězdy, ale zabloudíte i do nemocnice či márnice. Proslulý Channing Manheim je také otcem. Jeho desetiletý chlapec prožívá své dětství v jeho ohromném domě a trápí se ponurými myšlenkami na vlastní rodiče. Matku modelku, kterou nedávno propustili ze cvokhauzu a otce, který zapomíná, že existuje. Smysl života hledá v knihách a zajímavostech, které ví jen málo lidí. Jeho pasáže mne v knize bavily nejvíce, neboť mi ho bylo neuvěřitelně líto. Co se týče nechutných zvráceností a vražd, tak těch je v knize požehnaně. Až moc. Corkyho Laputy se nepřestávám děsit...
Příběh vyplývá z reálného policejního, kriminálního, hvězdného a obyčejného světa, ale je obohacen o nadpřirozené síly: anděly a duchy, které ději dají mnohem větší dávku hrůzy, které je už tak dost s Corkyho Laputou...

SVĚT TVOŘÍ SLOVA, DUNNY. SLOVA NESOU VÝZNAM, A VZHLEDEM KE SVÉMU VÝZNAMU MAJÍ I MOC. KDYŽ OTEVŘEŠ SVÉ SRDCE SMUTKU, KDYŽ PO SMUTKU POZNÁŠ LÍTOST A KDYŽ PO LÍTOSTI PŘIJDOU VÝČITKY SVĚDOMÍ, PAK ZA VÝČITKAMI SVĚDOMÍ NAJDEŠ POKÁNÍ, A TOHLE SLOVO VYSTIHUJE TVÁ MUKA. TO SLOVO MÁ NESMÍRNOU MOC, DUNNY. MÁŠ-LI JE PEVNĚ ZASAZENÉ V SRDCI, PAK NENÍ NIKDY POZDĚ, ŽÁDNÁ TEMNOTA NETRVÁ VĚČNĚ A ŽÁDNÁ NESMYSLNÁ DOHODA NEVÁŽE NĚKOHO, KDO SE ZMĚNIL TAK JAKO TY.

Knihu si rozhodně užijí milovníci hororů a fantasy příběhů. Doporučila bych ji obdivovatelům Stephena Kinga a samozřejmě Koontze, neboť tito dva chlapíci to s děsem rozjíždějí na stránkách knih nejbravurněji. A také mají neuvěřitelný smysl pro detaily. Já jejich tvorbu miluji a obdivuji a svět literatury si bez nich představit prostě nedokážu... Četla bych od nich cokoli. Klidně i kuchařské recepty. :)

MÁ KRÁSNOU TVÁŘ, ALE ZA NÍ SE SKRÝVÁ JEŠTĚ JINÁ TVÁŘ...
SKORO SE TO ZDÁ NEMOŽNÉ, ALE TAHLE TVÁŘ, TA DRUHÁ TVÁŘ, JE JEŠTĚ KRÁSNĚJŠÍ NEŽ JEJÍ OBLIČEJ. TO ONA JE ZDROJEM TÉ ZÁŘE A OPLÝVÁ TAKOVOU KRÁSOU, ŽE BY ZŮSTAL STÁT BEZ DECHU, KDYBY NEBYL JEN DUCH, KTERÝ PŘESTAL DÝCHAT, KDYŽ PŘIŠEL O TĚLO.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama