Revival - Stephen King

9. června 2017 v 16:15 | Anna 13 |  Sci-fi a fantasy
Revival

Originální název: Revival
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Beta - Pavel Dobrovský
Počet stran: 320
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Román o posedlosti a závislosti... Spojte se s ďáblem a nahlédněte do posmrtného světa!
Kněz, který před lety přijel do novoanglického městečka, si získal zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem malého chlapce. Při tragické nehodě však přišel o rodinu, v plamenném kázání proklel boha a z města zhrzeně odešel. Po dlouhé době se chlapec, nyní jako dospělý muž, s knězem náhodou setkává. Ukáže se, že charismatický sluha boží má nebezpečné temné stránky - s bolestí ze ztráty se nikdy nevyrovnal a jeho fascinace elektřinou a vědou hraničí s posedlostí...


Můj názor: Absolutně skvěle napsaný vybarvený příběh zloby, záště, posedlosti, nepředvídatelnosti, prokletí a závislosti. Příběh, ve kterém si zamilujete snad všechny postavy, budete si užívat každý dopodrobna rozebraný odstavec a Kingovi budete už poněkolikáté vzdávat hold (tedy pokud jste podobně vášnivý fanoušek jeho románů, jako já).

KAŽDÝ DEN MŮŽE BÝT DNEM, KDY PADNEME, A NIKDY TO NEVÍME PŘEDEM.

Revival není horor, není to ani sci-fi či fantasy, už vůbec kniha nepatří mezi detektivky. Je to prostě jen příběh, který se těžko zařazuje, vyprávění, které nemá své obdoby, ale které vás přesto bude neuvěřitelně bavit a zajímat. Hned od první stránky se příběh rozjíždí a vyvolává v nás lásku k literatuře a k samotnému Kingovi (první věta knihy: Přinejmenším v jednom ohledu se náš život hodně podobá filmu.) Obšírné popisy prostředí, dokonale zpracované charaktery postav, to vše s nádechem tajemna a nezapomenutelné až elektrické atmosféry.
Lidi, tohle je novodobý King, který však rozhodně neztrácí na kvalitě, i když už nepíše horory. Měli bychom si ho vážit a vzhledem k jeho věku ještě více obdivovat jeho smysl pro detail i úžasnou paměť, která je při jeho rozsáhlých vyprávěních potřeba. Přece nechcete, aby přestal psát, tak jeho tvorbu přestaňte kritizovat. Jasně, že takové To, Řbitov zviřátek či Prokletí Salemu jsou romány trochu jiné úrovně, ale jeho poslední knihy, z kterých bych kromě Revivalu doporučila třeba Lunapark, Pana Merecedese, Práva nálezce nebo Konec hlídky, jsou čím dál více k zamyšlení a Stephen stále umí překvapit a ohromit.

KDYŽ NĚKOHO SOUŽÍ STAROSTI... NEBO POCHYBNOSTI... PŘIPADAT SI MALÝ NENÍ TAK ŠPATNÉ.

Je to příběh plný elektriky, o prokletí boha a odhalení posmrtného života, který je v Kingovém podání fakt luxusní a já vám přísahám, že jste o takovém posmrtném životě nikdy nečetli.
Další King, se kterým jsem byla nadmíru spokojená. Opět mě dostal.

EXISTUJE NADĚJE, PROTO ŽIJI.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 9. června 2017 v 16:41 | Reagovat

Tuhle u nás v knihovně asi mít nebudou :-(

2 GVKB GVKB | E-mail | Web | 9. června 2017 v 16:57 | Reagovat

Ano, je třeba ubožáky pomocí digitalizace eliminovat
Pomocí vědy a statisticky bylo zjištěno, že ekonomická a sociální krize civilizace je následkem velikého množství ubožáků v civilizaci, ubožáci parazitují sobecky na civilizaci, a je třeba ubožáky eliminovat pomocí digitalizace z civilizace. Ubožáci vyplní dotazníky na internetu a potom se jejich těla eliminují v krematoriu.
Pomocí otestování jízdy a kole a šachové hry se určí kdo je a kdo není ubožák, vypracují se optimální metodiky kontroly lidí a globálně se přistoupí k eliminování ubožáků, nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit být dobří k ubožákům. V moderní konzumní civilizaci, je každý jenom globálním statistickým číslem, se kterým se jedná, jako by to bylo zboží, u kterého trh určuje jeho hodnotu.
Mnozí mohou namítnout, že zde existují lidská práva, a že nemůžeme eliminovat za jeden rok polovinu lidí na světě, jenom proto, že to jsou ubožáci. Je třeba si uvědomit naše priority, naší prioritou je ekonomický růst, a ostatní už pro nás není důležité, a proto ten kdo je zde jenom ubožákem, který zde uboze žije, ten bude digitalizován a eliminován.
Zájem evoluce je nad zájmem ideologie, jak si to uděláme takové to zde i budeme mít, skončí období, kdy ubožáci utíkali do; USA, Kanady, EU, atd. nastane období, kdy ubožáci budou utíkat z; USA, Kanady, EU, atd. vše je jenom o nastavení parametrů u systému, z prachu vše vzniká a v prach se to i navrací, pokud jako ubožák nemáš prachy, tak z tebe brzo bude jenom prach.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama