TITANIC: Příběh legendární lodi - Philip Wilkinson

29. června 2017 v 14:02 | Anna 13 |  Populárně naučná literatura

Originální název: Titanic. Disaster at Sea
Žánr: Encyklopedie
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Slovart
Počet stran: 64
Vazba knihy: Vázaná

-----------Skutečná událost-----------


Anotace: Speciální vydání ke 100. výročí spuštění a ztroskotání Titaniku.


Můj názor: Kniha určená spíše mladším čtenářům obsahuje spoustu faktů o zdánlivě nepotopitelné lodi, o katatrofě, která mne nepřestává fascinovat.
Kniha je milým příjemným čtením o stavbě Titanicu, jeho pasažérech i posádce, o dnech strávených na palubě i o děsivé noci, ke které se pojí mnoho tajemna. Pojednává i o objevení vraku Titanicu, o uctění památky lidí, kteří tu noc zahynuli. Pro lidi, kteří se o Titanic již zajímali dříve v ní neobjeví asi nic moc nového, ale mne čtení přesto bavilo a poznamenala jsem si toho tolik.
Co mne nejvíce na této lodní katastrofě fascinuje je to, že je opředena předtuchami, který o ní lidé měli, že její zkáza byla románově přepovězena. Z takovýchto pověr, ale i dokazatelných faktů člověka mrazí. Co jsem v knize našla a o čem jsem nevěděla, bylo to, že když loď narazila do ledovce na obzoru byla spatřena tajemná loď, která nereagovala na světlice a záhadně zmizela. Nikomu se ji nepodařilo identifikovat. A takových příběhů je v knize víc. Titanic byl prokletý a lidstvo nadále jeho tragédie dojímá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama