Copatá máma - Barbora Bečvářová

15. července 2017 v 16:39 | Anna 13 |  Young Adult
Copatá máma

Žánr: Dívčí román
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 264
Vazba knihy: Brožovaná

-----------Inspirováno skutečnou událostí-----------


Anotace: Lucii je devatenáct, má pár měsíců před maturitou a spoustu plánů do budoucna. Co mezi nimi určitě není, je plán otěhotnět. A přesně to se stane. Po počáteční nejistotě se rozhodne dítě si nechat, i když vyrovnat se s tím, že z ní bude máma, není vůbec snadné.
Lucie se mění z potřeštěné středoškolačky v dospělou ženu a zároveň musí vyřešit vztah k Tomášovi, své dlouholeté a donedávna platonické lásce, se kterým miminko čeká. Dokáže jejich čerstvé a neprověřené zamilování zvládnout takovou zkoušku? K tomu se ještě přidává komplikovaný vztah k rodičům a spousta starostí o budoucnost...
Čtivý a poutavě napsaný příběh byl částečně inspirován autorčinou zkušeností s neplánovaným těhotenstvím v posledním ročníku střední školy.


Můj názor: Tak tohle byla další oddechovka z oddělení dívčích románků. Nepřekvapila, neurazila, ale ani nenadchla. Je to taková průměrná knížka zamířená na věkovou skupinu 13, 14, 15 let a pro ne moc zdatné čtenáře. Příběh je velmi jednoduchý, ale pěkně podaný, ze kterého vyplývá nejedno ponaučení a u kterého si odpočinete.

PROČ SE ROZMNOŽOVÁNÍM V BIOLOGII KONČÍ, MÍSTO ABY SE JÍM ZAČÍNALO? UČITELKA PAK NESTÍHÁ, SKONČÍ U VYLUČOVACÍ SOUTAVY A ČLOVĚK ANI NEVÍ, CO MU TO ROSTE V DĚLOZE.

Zvědavá jsem na knihu byla především kvůli nové české autorce, která byla zařazena mezi YA (Young Adult) literaturu, což je u našich autorů celkem pocta. Popravdě nevím, jestli si zaslouží být mezi spisovatelskými hvězdami v podobě Johna Greena, Davida Levithana, Colleen Hooverové nebo Jennifer Nivenové. Ale rozhodně píše milým stylem, který je, jak jsem již psala, určený mladším.
Také mě kniha zaujala námětem, jelikož zbožňuji vše, co se točí kolem těhotenství, porodů a miminek. Knížka mě bavila. Ale vadilo mi, že je tam vše servírované způsobem, u kterého se nemusí přemýšlet. Autorka stvořila hrdinku, která mne překvapila svou zodpovědností a citem.
Příběh se mi líbil. Ale tohle již není literatura pro mne. Jednou za čas ano, ale číst jen tohle, tak jsem jako čtenář strašně plochá a jednoduchá.
Buďme při výběru knih nároční...

NAJEDNOU MĚ ZAPLAVILA TOUHA ZŮSTAT TĚHOTNÁ NAVĚKY. CHRÁNIT TO MALÉ STVOŘENÍ SVÝM TĚLEM A NEPOUŠTĚT HO VEN, DO SVĚTA, KDE SE KAŽDÝ STARÁ JEN SÁM O SEBE A TÁTOVÉ BEZ ROZLOUČENÍ UMÍRAJÍ.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 15. července 2017 v 19:14 | Reagovat

Jsi chytrá... Máš zajímavé myšlenky. Zdá se mi to, nebo jsi smutná a nemáš lehký život?

2 Anna 13 Anna 13 | E-mail | Web | 15. července 2017 v 19:27 | Reagovat

[1]: Děkuju. Kdo má lehký život? Nejsem vyrovnaným člověkem. A trápí mě různé otázky na které nemám odpovědi.
Potěšil mne tvůj komentář. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama