Nejdelší jízda - Nicholas Sparks

4. července 2017 v 20:49 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Nejdelší jízda

Originání název: The Longest Ride
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 432
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Jednadevadesátiletý Ira Levinson chce ještě naposledy zajet do hor na místo, kde strávil s milovanou Ruth líbánky. V hustém sněžení však nezvládne řízení, jeho vůz prorazí svodidla a sjede ze silnice. Ira uvázne se zlomenou rukou a rozbitou hlavou v havarovaném autě na zledovatělém srázu a nezbývá mu než doufat, že ho někdo najde a zachrání. Při vědomí ho udržují vzpomínky na manželku, která zemřela před devíti lety.
O pár desítek kilometrů dál se Sophia Danková, dcera slovenského emigranta a Francouzky, poprvé v životě jede podívat na býčí rodeo, aby přišla na jiné myšlenky po nepříjemném rozchodu. Seznamuje se s vítězem závodu, sympatickým kovbojem Lukem, který žije s matkou na ranči, kde od úsvitu do sumraku tvrdě dře, aby rodinný majetek dostal z finančních nesnází. Sophia se tak ocitá ve světě, jenž má jen pramálo společného s pohodlným životem studentky dějin umění. Co však Luke skrývá?
Ira a Ruth, Luke a Sophia. Dvě dvojice, lišící se věkem i životními zkušenostmi, jejichž osudy se nečekaně propletou. A kdo koho vlastně bude zachraňovat?


Můj názor: Můj milovaný spisovatel Nicholas Sparks se stal zase někým, kdo mne vytrhl z běžného světa a dostal mne na pohádkový ranč, kde jsem si doslova vychutnávala romantický příběh slibující nádech věčnosti. I když jsou jeho příběhy opravdu někdy hodně nepravděpodobné, možná je to právě ten důvod proč jeho díla vyhledávám a pak je s ohromným nadšením hltám. Chci zažívat to, co běžný život málokdy nabídne, chci to prožívat na stránkách knih, chci, aby se v mé hlavě proháněli na koních krásní milenci, aby se dostávali k osudným situacím, které jim mění životy. S postavami vytvořenými Sparksem jsem přešťastná...

- SOTVA SES NA MĚ PODÍVAL.
- NEŠLO TO. BYLA JSI NEJKRÁSNĚJŠÍ DĚVČE, JAKÝ JSEM KDY VIDĚL. TO BYLO JAKO ZKOUŠET KOUKAT SE DO SLUNCE.

Kniha vám nabídne rovnou dva příběhy lásky. Jeden z nich se odehrává současně s vaší četbou. Mladá studentka vysoké školy se zamiluje do muže, starajícího se o ranč a riskujícího svůj život při býčích zápasech. Je to přenádherné čtení do kterého se vmísí příběh vyprávěný starým mužem, který prožil neuvěřitelně silnou lásku s výjimečnou ženou, která mu byla vším, byla pro něj víc než sbírkou obrazů, které s ní za svůj život nasbíral a které mají dnes neuvěřitelnou finanční hodnotu. Příběhy se prolnou a vám se zatají dech...

UŽ TEHDY JSEM V TOM POZNALA SLIB, SLIB, ŽE MĚ TAKHLE BUDEŠ LÍBAT VĚČNĚ.

Sparks umí neuvěřitelně poutavě psát o pravé lásce, ale také umí své příběhy mitrně završit. Nikdy nezapomenu na konec knihy To nejlepší z nás, který mne dojal jako žádný jiný a dnes se téměř vyrovná konci této knihy. Jsem uhranuta. Dlouho jsem seděla, dívala se do prázdna a přemýšlela o činu či gestu z posledních stran, které vypovědělo o mnohém.
Jsem z knihy nadšená. Bylo mi v jejím příběhu prázdninově nádherně.

...A KDYŽ SE JEJICH RTY SETKALY, ZMOCNIL SE HO POCIT, JAKO KDYŽ OBJEVITEL KONČNĚ DOPLUJE KE VZDÁLENÝM BŘEHŮM, O NICHŽ JEN SLYŠEL NEBO SI JE PŘEDSTAVOVAL.

K letnímu čtení doporučuji kromě této knihy i jeho Vzkaz v láhvi (absolutně překrásný zamilovaný příběh, po jehož přečtení budete chtít vidět převalující se mořské vlny), Noci v Rodanthe, To nejlepší z nás, Milý Johne či dnes již legendární Zápisník jedné lásky.
Sparks je na léto pro romantické duše ideální volbou, která málokdy zklame.

JEDNA VĚC JE DÁT NAJEVO, ŽE NĚKOHO MILUJETE, ALE NĚCO JINÉHO JE PŘIJMOUT, ŽE TA LÁSKA VYŽADUJE, ABYSTE OBĚTOVALI SVÉ SNY.

Přeji vám krásné letní chvíle u této knihy, kterou vehementně doporučuji a upozorňuji, že je podle ní natočen i stejnojmenný film. Já si ho možná pustím neboť Sparksoviny jsou většinou mile filmově zpracované a neurazí své původní literární podoby.

VŠICHNI VÍME, ŽE UMĚNÍ NENÍ PRAVDIVÉ. UMĚNÍ JE LEŽ, DÍKY NÍŽ POZNÁVÁME PRAVDU, ALESPOŇ TAKOVOU, KTEROU JE NÁM DOPŘÁNO POZNAT.
(PICASSO)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama