Okamžik všeho - Shelly Kingová

13. července 2017 v 18:43 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Okamžik všeho

Originální název: The Moment of Everything
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Host
Počet stran: 312
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Nezaměstnaná IT specialistka, krachující antikvariát, stará kniha a láska dvou lidí, kteří se nikdy osobně nesetkali...
Život Maggie Duprésové je vzhůru nohama. Propustili ji z firmy v Silicon Valley a ona je teď nedobrovolně vyřazena z výplatní listiny. Podle své matky selhala, protože se neprovdala, a navíc je bez práce. Před problémy se ukrývá ve Vážce, antikvariátě, který je na tom podobně jako ona. Jednou se Maggie dostane do ruky starý potrhaný výtisk Milence lady Chatterleyové, a když ho otevře, najde v něm vepsané vášnivé vzkazy dvou lidí, kteří se nikdy osobně nesetkali. Maggie zjistí, že jejich milostná konverzace neprobíhala v minulosti, jak se původně domnívala, ale že je zcela současná a ona ji přerušila. Zapojí tedy všechny své schopnosti geeka a rozhodne se dát ony dva čtenáře dohromady a zachránit krachující antikvariát. Toto předsevzetí má nečekané následky: všechno, co dosud pokládala za podstatné, se převrátí a Maggie zjistí, kým skutečně je.


Můj názor: Mám chuť knihu hned popadnout a přečíst si ji znovu...

LÁSKA NÁM OBJEVÍ TO, CO NEVÍME, ŽE CHCEME.

Vždycky jsem milovala knihy o knihách. Kde knihy mají hlavní role, kde se vše točí kolem nich a lidé je doplňují.
Tohle je excelentní kniha, která vypráví o významu literatury v dnešním světě, o lásce ke knížkám. O MÉ lásce k nim. I o VAŠÍ lásce k nim. Kniha, která se snad bude líbit každému, pro koho knihy znamenají život.

CHTĚL BYCH, ABY SES PRO MĚ STALA NEZBYTNOU.

Chtěla bych upozornit na nevkusnou obálku ke knize. Ten kdo ji navrhoval ji nečetl, anebo neumí četbu vnímat, prožívat. Tohle je velmi romantická kniha, která by zasloužila vzhled ošuntělý, jakoby starý, s nějakou uměleckou fotografií podobající se fiktivnímu antikvariátu. Zasloužila by si více pozornosti, protože pro mne je zcela výjimečnou a udělala mě strašně šťastnou.


STRACH NENÍ SKUTEČNÝ. JE TO JEN POCIT SMÍŠENÝ SE VZPOMÍNKOU. STRACH JE NEBEZPEČNÝ POUZE TEHDY, KDYŽ NÁM BRÁNÍ ZÍSKAT TO, CO CHCEME.

Pokud máte zrovna čtenářskou krizi, narážíte na špatné díla nebo jste dlouho nečetli, tak je tato kniha pro vás tou pravou. I já jsem se teď v poslední době v knihách zklamávala a odkládala je. Já mám vždy, takový divný pocit, když knihu odložím a pak potřebuji nějakou bombu, která mne nakopne a já s ní zůstanu vzhůru do dvou do rána.
No a to se právě stalo s Okamžikem všeho. Je to kniha, která vás upoutá příběhem, ale hlavně ve vás probudí tu ohromnou vášeň k četbě, tu lásku, ty pocity, které jste s knihami zažili a na které nikdy nezapomenete. Prostě si uvědomíte význam knih ve vašem životě...

NIKDY JSME SE NEPOTKALI, A PŘESTO VĚŘÍM, ŽE NEEXISTUJE JEDINÁ ČÁST TEBE, KTEROU BYCH NECHTĚL.

Knihy, ve kterých hrají hlavní roli knihy jsou vlastně těmi nejkouzelnějšími a nejkrásnějšími. Třeba taková Zlodějka knih, příběh, který asi většina z vás zná, zasazený do období druhé světové války. Dívka, která krade knihy a díky knize nepřijde o život. Zachrání ji poutavý příběh před výkřiky bomb. Z druhé světové války také příběh skutečný: Osvětimská knihovnice. O vězenkyni, která díky jejich kouzlu, díky lásce k nim, které propadla, je ochraňovala na místě, které si nikdo z nás neumí představit a riskovala kvůli nim život. A takových příběhů je více: hororové: Právo nálezce a To od Stephena Kinga. Příběhy ze života: Kniha vzpomínek, díky které jsem objevila Janu Eyrovou. Neskutečně upřímně o knihách píše i John Green nebo David Levithan.

KDO BY NECHTĚL TRÁVIT CELÉ DNY V KNIHKUPECTVÍ.

Je potřeba zasazovat knihy do knih.
Je nutné dát jim šanci i jinde a upozorňovat na ně.
Je prospěšné oživovat staré hrdiny a nechat je zasáhnout do osudů nových hrdinů.
Samotná četba je magie.

NEMÁ CENU PŘEMÝŠLET O BUDOUCNOSTI, O TOM, CO MÁ PŘIJÍT. PŘIJDE TO TAK JAKO TAK.

Příběh této knihy působí skutečným dojmem a odehrává se ve starém knihkupectví, spíše antikvariátu. Příběh lásky je velmi nenucený a nehraje hlavní roli. Kniha je tak zvláštní, že se nedá popsat. Nevíte totiž, jestli příběh hlavních hrdinů je podstatnější než celý ten knižní svět. A je to krásné.

S POUŽITÝMI KNIHAMI SE TO MÁ TAK, ŽE SI S SEBOU PŘINÁŠEJÍ SVOU MINULOST. NECHALI JE TU LIDI, KTEŘÍ JE UŽ NECHTĚLI. JSOU JAKO SIROTCI V DICKENSOVÝCH ROMÁNECH. NAŠÍM ÚKOLEM JE OSVOBODIT JE OD JEJICH PŘEDCHOZÍCH ŽIVOTŮ, ABY SE MOHLY DOSTAT K LIDEM, KTEŘÍ JE CHTĚJÍ.

Úplně přesně do detailu jsem si vysnila prostředí knihy. Napůl rušná ulice a naproti sobě dvě knihkupectví. Velká stavba obchodního řetězce typu Luxor, před kterou se to hemží davy a naproti přes silnici antikvariát Vážka, který by potřeboval vzkřísit. Na první pohled ošuňtělý krámek, uvnitř však místo zázraků. Místo knih s minulostí, knih o které bylo s láskou pečováno, knih, které však neměly své místo. Já jsem se do toho místa zamilovala a pokud byste se mně zeptali na mé nejoblíbenější fiktivní místo z knih, už bych neodpověděla Bellina a Edwardova louka, jak jsem to měla před pár dny, ale knihkupectví Vážka, kde nebyla nouze o polibky, překvapení, zklamání, slzy i okamžiky všeho...

- SVOU OBLÍBENOU KNIHU NENAVRHNEŠ KE ČTENÍ V KNIŽNÍM KROUŽKU...
MĚL PRAVDU. SVOU OBLÍBENOU KNIHU BY SI MĚL ČLOVĚK DRŽET V BEZPEČÍ, CHRÁNIT JI PŘED NÁZORY DRUHÝCH, CHOVAT JI VE SVÉM SRDCI ZABALENOU V PAPÍROVÉM UBROUSKU VONÍCÍM PO ŠEŘÍKU NEBO MOŽNÁ V SILNÉ VRSTVĚ BUBLINKOVÉ FÓLIE.

Myslím, že ke knize už není víc co napsat. Je prostě krásná, útulná. A je jedna z mých úplně nejoblíbenějších. Nehleďte na hodnocení uživatelů Databáze knih, ale dejte na svůj pocit. Sundejte z knihy obal, najděte si to nejpohodlnější a nejklidnější místečko a čtěte ji. Poznávejte ji a zamilovávejte se do ní. Objevte svět, ve kterém se chce ocitnout každý čtenář.
A hlavně si tuto knihu pak chraňte před všemi kritiky a uzamkněte ji do svého srdce.

STARÁ LÁSKA, NOVÉ LÁSKY. A S KAŽDOU NOVOU LÁSKOU JSME I MY JINÍ.

Kniha mne přesvědčila i v tom, kým chci být, co chci v životě dělat. Mám sen (mám jich mnoho), který neřestanu snít, a který možná vyjde. Někdy, někde, s někým.

TAKY MILUJETE MUŽE, KTEŘÍ SE VYZNAJÍ V KNIHÁCH?

Fantastická kniha, na jejichž stránkách jsem roztrousila kousíčky svého srdce.
Věty ze stránek, které mne pohladily po duši jste si již přečetli a čtěte je dál. Doufám, že vás přinutí si knihu přečíst. Takovýchto myšlenek je v knize nepřeberně a vás třeba zrovna pohltí nějaká jiná...

TO ČEKÁME NA NAŠE NEJDOKONALEJŠÍ JÁ, NA TO, AŽ SE NÁM ZAHOJÍ VŠECHNY RÁNY, AŽ SE ČAS A VĚDA PŘESKUPÍ A VYMAŽOU TAK NAŠE NEDOSTATKY? COPAK BUDOU NAŠE DUŠE SCHOPNY PROJEVIT VĚTŠÍ VLÍDNOST ČI USPOKOJENÍ, POKUD SI PŘED PRVNÍM SETKÁNÍM DOPŘEJEME VÍCE ČASU? NE, DRUZÍ NÁS NEMILUJÍ PRO NAŠI DOKONALOST. PRÁVĚ NEDOKONALOSTI NÁS ČINÍ HODNÝMI LÁSKY.

Já už mlčím...

NEJDE TO VRÁTIT ZPÁTKY. ROZBITÉ SKLO DO OKENÍHO RÁMU NEVRÁTÍŠ.

...

POKUD BUDEME DOPORUČOVAT KNIHY, KTERÉ MILUJEME, MĚLI BYCHOM LIDI TAKY VAROVAT PŘED KNIHAMI, KTERÉ NENÁVIDÍME.

...

VŽDYCKY JSEM SI MYSLELA, ŽE OKAMŽIK PŘEDTÍM, NEŽ DOSTANEME TO, CO CHCEME, JE MNOHEM LEPŠÍ NEŽ OKAMŽIK, KDY TO OPRAVDU ZÍSKÁME.

...

PŘÍLIŠ MNOHO KNIH, PŘÍLIŠ MÁLO ČASU.

...

O TĚŽKÝCH ČASECH VE SVÉM ŽIVOTĚ JSEM VŽDYCKY PŘEMÝŠLELA, JAKO BY ŠLO O KNIHU.

...

ŽÁDNÁ DOKONALÁ PRÁCE NEBYLA... NEEXISTOVALA DOKONALÁ LÁSKA, A DOKONCE ANI DOKONALÁ KNIHA.

...

KNIHKUPECTVÍ JSOU ROMANTICKÁ STVOŘENÍ. SVEDOU VÁS SVÝM ZBOŽÍM, ALE SVÝMI PROBLÉMY VÁM ZLOMÍ SRDCE. VŠICHNI VELCÍ ČTENÁŘI SNÍ O TOM, ŽE BUDOU VLASTNIT OBCHOD S KNIHAMI. MYSLÍ SI, ŽE TRÁVIT DNY VE SPOLEČNOSTI KNIH BY BYLO VELKÝM NAPLNĚNÍM JEJICH VÁŠNĚ...

...

LIDÉ, KTEŘÍ CHODÍ DO VÁŽKY, KNIHY JENOM NEVLASTNÍ, ONI JE POTŘEBUJÍ, PRAHNOU PO NICH, NEMOHOU BEZ NICH DÝCHAT.

...

KDE JINDE JE LIDSKÁ POVAHA TAK SLABÁ JAKO V KNIHKUPECTVÍ?
(HENRY WARD BEECHER)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama