Tragický příběh dánského prince Hamleta - William Shakespeare

19. července 2017 v 20:12 | Anna 13 |  Literární klasika
Tragický příběh dánského prince Hamleta

Originální název: The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark
Žánr: Divadelní hra
Rok vydání: 1959
Nakladatelství: Československý spisovatel
Počet stran: 270
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Výpravné vydání klasické tragédie s hlubokou psychologií prince Hamleta, zklamaného lidmi i světem. Hra má niterné vztahy k osobnosti i tvorbě autorově, neboť znamená obrat k pesimismu. Kniha je ilustrována cyklem meditativních kreseb Josefa Šímy.


Můj názor: Hamleta jsem nevolila jako povinnou četbu, ani jsem nijak netoužila po shakespearovském verši, ale chtěla jsem porozumět mé nejoblíbenější literární postavě, která příběh Hamleta miluje. Chtěla jsem vědět proč ho Leonard Peacock tak zbožňuje, proč se v něm vidí... A pochopila jsem ho.

TY, SRDCE, KŘIČ, PROTOŽE MOJE ÚSTA MUSÍ MLČET.

Nedávno jsem četla Romea a Julii, ale nebudu tu tyto dvě tragédie srovnávat. Nemohu říci, která se mi líbila více, protože obě dvě mě nějak obohatily a huboce zaujaly. I když příběh lásky odehrávající ve Veroně asi možná o krůček vede. Ale spíše se Hamlet nehodil pro dnešní den, protože jsem nebyla v tom správném psychickém rozpoložení. Proto jsem ten příběh do sebe tolik "nenasála" a nenechala ho, aby na mne tak zapůsobil.
Ale už vím, kdo je Hamlet, proč je to mezi literárními postavami takový hrdina a proč tuto nesmrtelnou knihu uznává tolik lidí.

VŠEMU DÁVÁ VLASTNOSTI TEPRVE NAŠE MYŠLENÍ.

Knihu nesoucí si tolik filosofie bych doporučila všem, pro která takováhle díla nestárnou.
Četla jsem, že Gillian Flynnová (autorka Zmizelé) se chystá přepsat Hamleta do modernější podoby. Opravdu nevím, co si o tomto nápadu myslet, spíš mě to děsí. Vážně chceme měnit/přetvářet Shakespeara? Proč? Bojíme se, že by jeho díla mohli zaniknout? Nechci kritizovat předem něco, co ještě nespatřilo světlo světa, ale spíše se mi ten nápad nelíbí. Ale kdo ví, co z pera mistryně thrilleru vzejde...

ACH ANO, VÍME SNAD, CO JSME, ALE NEVÍME, CO SE Z NÁS MŮŽE STÁT...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Crystal Crystal | Web | 20. července 2017 v 10:35 | Reagovat

Hamleta som čítala ako povinnú literatúru celkom ma to bavilo, ale radšej mám od Shakespeara Macbeth :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama