Tři přání - Liane Moriarty

28. července 2017 v 16:50 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Tři přání

Originální název: Three Wishes
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 368
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Říká se "do třetice všeho dobrého a zlého" a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob - jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by při tom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a "chudák" Gemma ani nemá co ztratit, neboť střídá příležitostné práce, bydlení i muže.
Přestože jsou na pohled stejné, rozdílnější být Kettlovy sestry v jádru snad ani nemůžou a trápí se naprosto odlišnými věcmi. A i když se znají doslova odjakživa a jsou si tak blízké, že by jedna za druhou položily ruku do ohně, najdou se chvíle, kdy si šíleně lezou na nervy. Jenže pak jsou tu také chvíle, kdy jsou si tak podobné, že dvě z nich zatouží po tomtéž. Dokud byly ještě malé a jednalo se o hračky, končilo to obyčejným brekem, případně štípancem. Jenomže teď může jít o daleko víc...
A tak je hádka na společné oslavě jejich třiatřicátých narozenin tak bouřlivá, že se o ní mluví po celém Sydney a vzduchem při ní létají vidličky. Co když se totiž předmětem sporu stane muž, nebo dokonce dítě? Je sesterská náklonnost silnější než mateřský pud nebo láska k manželovi?


Můj názor: Myslíte si, že víte jak to dopadne... a ono to pak skončí všechno úplně jinak.
Liane Moriarty je mou oblíbenou spisovatelkou, která se ve svých románech věnuje především ženám a dokáže je popsat tak úchvatně a zábavně, že vás její příběhy baví natolik, že se od nich prostě neodtrhnete. I když některé situace v nich jsou jako vystřižené ze sitcomů a ubohých telenovel, vám to nevadí, protože zde je to podáno tak lidsky, že ji i přehnané situace odpustíte. Liane je famozní vypravěčka, která toho má v rukávu ještě asi hodně.
Všechny její romány, které jsem doposud četla jsou na začátcích obtížné. I když je tam spoustu postav a vy tomu všemu ze začátku moc dobře nerozumíte, tak s četbou nepřestávejte. Za chvíli vám vše bude dávat smysl. Rozjezdy jejích knih se tedy rozjíždí poněkud pomalu, ale rozhodně ne nezáživně.
Její postavy mají šmrnc a autorka s nimi řeší v podstatě závažné ženské otázky a problémy. Její knihy nepatří do červené knihovny, nejsou přeslazené ani moc humorné. V této knize pojednává o nevěře, potratu i domácím násilí.
Jelikož jsem četla Sedmilhářky, které u ní řadím na první místo, a které jsou vůbec jejím nejúspěšnějším románem, tak tato kniha tolik neoslnila. To ale neznamená, že zklamala. Četla jsem o ní, že je nejslabší, ale mě se líbila a zabavila mne na tři večery. Určitě by si zasloužila trochu více chvály.
Jinak od autorky doporučuji již zmíněné Sedmilhářky, které si prostě musíte přečíst, protože jsou bombastické. Určitě nosí právem označení Světový bestseller a podle mě je to jeden z nejlepších románů pro ženy dnešní doby. Také jsem si zamilovala knihy Manželovo tajemství či Na co Alice zapomněla. Ty mají také hluboký potenciál. A ještě jedno: nepustí vás.
Takže Tři přání, byť trochu slabší oproti jiným Moriartovkám, se líbily a těším se na knížku Poslední výročí, která je zatím posledním jejím titulem vydaným u nás.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama