Měl to být hezký život - Andrea Coddington

6. srpna 2017 v 17:10 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Měl to být hezký život

Originální název: Mal to byť pekný život
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 256
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Skutečný příběh-----------


Anotace:Měl to být hezký život je příběhem o lásce, americkém snu, ale i pádu, při němž hlavní hrdinka Dara přichází o všechno. Mladá žena využije nabídnutou příležitost a odchází do Spojených států na postgraduální studium. Prostředí New Yorku přináší spoustu nových zážitků a také velkou lásku. Společně s Collinem zakládají rodinu a Dara se ocitne v prominentní čtvrti Upper West Side na Manhattanu. Prostředí New Yorku Daru inspiruje, realizuje se v práci a žije krásným plnohodnotným vztahem. Zdá se, že má opravdu všechno. Žije svůj sen... Osud jí ale nepřeje. První rána přichází, když brzy po narození vytouženého dítěte bojuje pár o jeho život. Když už se vyčerpané Daře zdá, že se vše začíná obracet k lepšímu, neočekávaně osud zasáhne podruhé, tentokrát však už nezvratně.


Můj názor: Tato kniha je ve své podstatě biografií autorky. Pravděpodobně. Nemůžeme vědět, co vše si vymyslela ani co je pravda, ale rozhodně toto dílo určitým způsobem mapuje její život.
A hlavně kniha mapuje New York. Myslím, že nadšence tohoto města a snílky, kteří ho touží procestovat, kniha nadchne a utvrdí je v tom, že toto místo chtějí navštívit a poznat. Popisování názvů ulic a co se v každé z nich nachází bylo zvláštní a zbytečné. Čtení se zdálo tak ještě více utahanější. Stejně tak popisy Američanů, kteří se liší podle toho, v jaké části tohoto "báječného" města žijí. Kniha byla pro mne velmi nudná. Nebavila mne její první polovina.
Přišlo mi, že se hlavní hrdinka, respektive autorka, neuvěřitelným způsobem povyšuje a chlubí, jakýto má dokonalý život. Vadila mi, ale měla jsem ráda jejího manžela, který knihu povznesl na jinou úroveň.
Takže první část knihy je o "jejím" New Yorku a vztahu, který buduje se svým přítelem.

KDO ŘEKL, ŽE ŽÍT SE MUSÍ STŮJ CO STŮJ, JE HLUPÁK.
KDO ŘEKL, ŽE POKUD NEJDE O ŽIVOT, NEJDE O NIC, JEŠTĚ VĚTŠÍ.
ŽÍT SE PŘECE NEMUSÍ.
A O ŽIVOT JDE POŘÁD.

Kniha začala být zajímavější, když se v ní začínalo řešit mateřství. Těhotenství, porody, výchova a péče potomků. Tahle část byla pro mne velmi zajímavou a utvrdila mne v tom, že americký systém zdravotnictví a porodnictví a přístup k matkám a dětem je otřesný a že bych se do Ameriky rozhodně nevydala založit rodinu. Zlaté Čechy... Opravdu.
To co se autorce přihodí vyzrazovat nebudu, neboť to je ohromné překvapení a obrovitánská rána pro všechny postavy. A když si uvědomíte, že to není vymyšlené, je vám všech neuvěřitelně líto...
Z této knihy vyplývá, že existují životy, které spíše připomínají sny, ale že se mohou kdykoliv zvrátit a způsobovat neuvěřitelné tragédie, které je až těžké přežít.
Tahle kniha je psaná samotným životem.
Mne však nevyhovoval styl psaní, hlavní hrdinka a způsob, jakým je vám příběh servírován. Pro mě opět průměr.

TO, CO PRÁVĚ PROŽÍVÁM, JE LEPŠÍ NEŽ NEJROMANTIČTĚJŠÍ SCÉNA Z OSCAROVÉHO FILMU.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama