Topím se v tobě - Jasinda Wilderová

5. srpna 2017 v 20:40 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Topím se v tobě

Originální název: Falling Into You
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 296
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Série: Topím se v tobě (1.díl), Topíme se v sobě (2.díl)-----------


Anotace: Nell Hawthorneová a Kyle Calloway spolu vyrůstali od dětství. Všichni předpokládali, že se ti dva jednou dají dohromady. A ono se tak opravdu stalo... zamilovali se do sebe. Byla to první láska se vším všudy a budoucnost byla plná příslibů - až do onoho osudného dne. Když Kyle tragicky zahyne, Nell jako by ztratila celý svůj předchozí život, vše, co měla a v co věřila. Kyleův náhlý odchod však navždy změní i jeho staršího bratra Coltona. Když se Nell poprvé s Coltonem setkávají na Kyleově pohřbu, oba jsou zranitelní, jako nikdy dřív.
Po roce se opět potkávají v New Yorku. Nell se ještě stále nesmířila s Kyleovou smrtí, zatímco Colton se jí snaží přiblížit. Nedaří se mu to, ale nemůže si pomoct - nedokáže Nell pustit z hlavy. Cestu k sobě nenacházejí snadno, oba tíží vlastní tajemství. A také pocity viny...

Jak dlouho dokážeme nést vlastní tajemství?
A jakou sílu má odpuštění?


Můj názor: Myslela jsem si, že tohle bude taková oddechová knížka po mém thrillerovém zklamání. To jsem se ale pletla.
Tohle je příběh smyslné lásky, o bolesti a zoufalství. O tom největším psychickém utrpení, o ztrátě blízkého člověka. O vině a odpuštění. O úzkostech a prázdnotě, o popření. Příběh prolnutý vášní a hudbou jakéhokoliv charakteru...

NENÍ ŠPATNÉ CÍTIT SE ŠPATNĚ. PŘEŽÍT NENÍ SYNONYMUM SÍLY. ZNAMENÁ TO ZDOLÁVAT JEDEN DEN ZA DRUHÝM. SÍLA JE NAUČIT SE ŽÍT NAVZDORY BOLESTI.

Kniha začíná příběhem první lásky, které vládne kouzelná nevinnost a nevědomost. Je to krásné, kouzelné, vzrušující a strašně dobře se to čte, jedním dechem. Pak se stane tragédie, při které zahyne Kyle a Nell zůstane s proděravělým srdcem a pocitem viny sama. Objeví se však starší bratr její první lásky a vzniká něco nového... Bude to láska? Bude silnější než ta předchozí? Dokážou se dvě pošramocené duše navzájem vyléčit? Nebo vede k mnohem větší tragédii? Dojde mladá Nell k odpuštění a přestane si ubližovat?

MOHL BYCH NAPSAT PÍSEŇ A JEJÍ JMÉNO BY BYLO HUDBOU.
MOHL BYCH JI ZPÍVAT A HRÁT NA KYTARU, A JEJÍ TĚLO BY BYLO MELODIÍ.

Přesto, že je to příběh zajímavý a procítěný, něco mi na něm nesedělo. Vadilo mi, že je to všechno psané na efekt. Že se do určitých scén cpou věci, které je ničí, že je tam tolik sprostých slov... Jakoby první část příběhu, tak něžnou a procítěnou psal úplně jiný autor než tu druhou, která byla zaměřená na erotiku a srdceryvně bolestné svěřování se druhé polovičce. Všechno šlo najednou strašně rychle až moc neuvěřitelně.

HUDBA JE PROJEV, NE KŠEFT.

Na knize velmi silně oceňuji, že je velmi prosycená hudbou, tóny kytar a těch nejznámějších amerických songů. Celkový seznam najdete na konci knihy. Silně jsem si oblíbila texty kapely The Avett Brothers.
Jinak autorka stvořila hrdinu, který skládal své vlastní písničky a jejich texty vás dojmou k slzám. Všechny jsem si vypsala a uložila je do svého srdce. Nikdy jsem neslyšela krásnější text než ten, který věnoval svému nenarozenému děťátku. To musíte procítit...

SPI A MYSLI NA MODROU.
KDYŽ USÍNÁM, MYSLÍM NA MODROU. NE ŽE BYCH SI PŘEDSTAVOVAL VŠECHNY VĚCI MODRÝ, ALE PŘEDSTAVUJU SI NEKONEČNOU, VŠUDYPŘÍTOMNOU MODŘ. JAKO JE MOŘE. NEBESA.

Kniha může způsobit zlom pro ty, kteří prožívají to zoufalství, které cítíte, když ztratíte blízkého člověka. Myslím, že je natolik silná a chytrá, že vám může pomoci vypořádat se s tou bezednou bolestí. Hlavní hrdinové s ní bojují, těžce ji přijímají, sdílí ji navzájem, potlačují ji a raději přijímají prázdnotu. Volí alkohol, aby zapomněli a žiletky, aby ji přebili bolestí snesitelnější.
Myslím, že je to výborná kniha o bolesti a je škoda, že ji přebíjí vulgarita a fyzické rozkoše.
John Green ve své populární knize Hvězdy nám nepřály řekl: "Bolest se dožaduje procítění." Na tuhle větu budete při čtení myslet, neboť je to právě tento výrok, který hlavní hrdinka absolutně ignoruje a brání se mu.
Také tu spatřujete touhu být se svou nejniternější bolestí sám, a svěřit se s ní někomu jinému je ta nejvyšší příčka důvěry.

JE V POŘÁDKU NEBEJT V POŘÁDKU. NEBEJT V POŘÁDKU NEZNAMENÁ PŘESTAT ŽÍT.

Kniha se svým smyslem pro hudbu a texty podobá knize Život jedna báseň. Pokud jste ji četli, myslím, že se vám i tato bude líbit...

NENÍ TO TAK, ŽE BYCH SE DO TEBE JEN ZAMILOVAL. JÁ SE V TOBĚ TOPÍM. JSI JAKO OCEÁN A JÁ SE TOPÍM V HLUBINÁCH TVÉ DUŠE...

Mám problém brát tuto knihu, jako něco víc, než jen průměrnou. Ona je strašně krásná i odporná zároveň. Strašně plytká i procítěná. Cítím, že mne ještě bude pronásledovat a já nad ní budu dlouho myslet, nicméně jakým je psaná jazykem (neskutečně primitivním) a jak je nevyvážená, to z ní dělá bohužel průměr. Neříkám, že ji brzy zapomenete, že ve vás nic nezanechá. Jenom, když ji porovnám s literaturou, kterou jinak čtu, tak je prostě na tři hvězdy na Databázi knih.
Ale nelituji toho, že jsem ji četla. To rozhodně ne.

UMĚNÍ DĚLÁ ZE SVĚTA LEPŠÍ MÍSTO.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama