Dvojí život - Diane Chamberlainová

28. září 2017 v 23:56 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Dvojí život

Originální název: The Midwifes Confession
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 384
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Nedokončený dopis je to jediné, co po sobě zanechala Noelle, dlouholetá blízká přítelkyně Tary a Emerson. Ani jedna nemůže uvěřit, že jejich kamarádka, která tak milovala život, zvolila pro odchod ze světa sebevraždu. Dopis je ale prvním vodítkem v řadě stop, které ukazují, že nebyla tou, za kterou ji všichni považovali. Noelle, která pracovala jako porodní asistentka, vždy zbožňovala děti, ale sama je prý mít nemohla. Nyní ale vyjde najevo, že porodila hned několik dětí. Co se s nimi stalo? A proč to před nimi tajila?
Emerson zavede pátrání až k šokujícímu odhalení, které se překvapivě dotýká jejích nejbližších. Bude lhát jako Noelle, aby nezničila štěstí své nejlepší kamarádky, anebo řekne pravdu a přivolá tím bouři? Citlivě napsaný román plný netušených zvratů portrétuje tři odlišné ženy, které spojila jedna dávná tragédie a jedno dítě, které mohlo patřit každé z nich - anebo také nikomu.


Můj názor: Tak do tohohle příběhu se ponoříte a budete ho hltat celým vaším já. Bude se líbit ženám, především matkám či těm, které milují děti a zajímá je porodnictví nebo náhradní mateřství. Knihu jsem si neuvěřitelně užila a doporučila bych ji co nejdál by to šlo.
Příběh tří přítelkyň je velmi zamotaný. Nabízí těžko předvídatelné zvraty a situace, které vás psychicky rozloží. Donutí vás přemýšlet nad životy fiktivních postav z mnoha úhlů. A do mysli se vám vtaví myšlenky na vaši osobnost v jejich tragickém příběhu. Je dost možné, že vám vhrknou slzy do očí a že knihu nepustíte z ruky. Něco tak opravdu napínavého a nevyjasněného jsem dlouho nečetla. Je to strašně nádherný příběh.
Zabývá se sebevraždou a osudovou tragédií, která ji způsobila. Hlavní hrdinka se s nepředvídatelnou chybou snaží žít dál. Musí se vypořádat se svou vinou, která navždy změní lidem životy. A že těch lidí nebude málo. Co bude jejím pokáním? A co vše vyjde na světlo, když se rozhodne ukončit svůj životní boj a co zůstane nevyřčeno? Co milá a usměvavá, životem naplněná porodní asistentka mohla udělat tak strašného? Jak ublížila svým kamarádkám? Co všechno musela zatajit, aby se ochránila a jim nerozdrtila srdce ?
Kniha je psaná po kapitolách, z nichž každou z nich vypráví jiná žena. Jaký život vede Tara, které tragicky zahynul manžel a která se nemůže dostat blíže ke své dospívající dceři? Jak se Emerson vypořádala s potraty a co cítí ke své vymodlené dceři? A jak zvládne Anna tak těžkou bolest, kterou ji působí dceřina smrtelná nemoc?
Přečtěte si knihu a odpovědi na tyto otázky budete znát. A vytvoříte si své vlastní, na které však už neexistují objektivní odpovědi.
Citlivě napsaný příběh vyniká svou silou, emocemi. On sám je ojedinělý a originální. Bolestný, ale i povzbudivý. Je o poutech mezi matkama a dcerami... O tom to vlastně celé hlavně je...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama