Pět jazyků lásky - Gary Chapman

12. září 2017 v 15:59 | Anna 13 |  Populárně naučná literatura
Pět jazyků lásky

Originální název: The Five Love Languages
Žánr: Literatura naučná, Psychologie
Rok vydání: 2002
Nakladatelství: Návrat domů
Počet stran: 144
Vazba knihy: Brožovaná


Anotace: Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti základními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal vztahem obohacujícím a harmonickým.

Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým druhým promlouvat:
1. slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého
2. pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost
3. jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho potěší
4. skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí
5. fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu.

Potřeba cítit lásku, mít naplněnou citovou nádrž, není pouze dětský fenomén. Potřeba být milován stojí ve středu manželství. Smyslem této práce není upozornit na všechny nesprávné významy a interpretace slova láska, ale spíše se zaměřit na konkrétní projevy lásky, nezbytné pro naše emocionální zdraví.


Můj názor: Po knize jsem sáhla na doporučení učitelky ze školy a jsem z ní nadšená. Proč jsou vždycky ty nejdůležitější a nejchytřejší knihy tak nevýrazné a nepropagované? To mě štve... Pět jazyků lásky je kniha, která je jako záchranný kruh, jako klíč ke konečnému naplnění a harmonii ve vašem vztahu či manželství. Dokáže zázraky, zachraňuje partnerství po celém světě a obnovuje lásku. Doporučila bych ji každému manželovi a manželce, každému rodiči, každému, kdo miluje i tomu, kdo přestává milovat. Tahle kniha vyléčí každého... Vlastně bych ji věnovala každému člověku, protože potřebu být milován a milovat má každý bez výjimky.

ZAMILOVANOST BY VŮBEC NEMĚLA BÝT SPOJOVÁNA S LÁSKOU. ROZDÍL MEZI ZAMILOVANOSTÍ A SKUTEČNOU LÁSKOU JE ASI JAKO ROZDÍL MEZI DĚTSKOU ŘÍKANKOU A BÁSNÍ.

Kniha vysvětluje dokonale rozdíl mezi zamilovaností a láskou. Vykresluje pět jazyků nejvzácnějšího citu, kterými komunikujeme, jen jim musíme porozumět. Porozumět tomu, jak komunikujeme a jak náš partner potřebuje, abychom komunikovali. Není to ani tak složité, jak to může působit a já silně věřím, že pokud tuto teorii přijmeme a budeme podle této knihy milovat, dokážeme si udržet partnerství i manželství v nádherném soužití, ve kterém se budeme cítit naplnění a šťastní... Díky této knize mi spadly z očí klapky naivity, kterou jsem oplývala a kterou jsem byla zcela pohlcena. Spoustu věcí jsem sama v sobě přeorientovala a vytvořila si nové smysluplnější názory na manželství, lásku nebo třeba na manželské poradny.
Vzhledem k tomu, že jsem ještě moc mladá a nikdy jsem žádný vztah neměla, tak mi kniha možná nedala tolik, jako dá těm, pro které bude tím záchranným lanem. Ale zkoumala jsem tuhle psychologii na svých rodičích a na manželstvích v mé rodině. Kniha mne doopravdy donutila přemýšlet a vykřesala ze mne hodně.
Vím toho teď o tolik víc. Vím, že milovat je umění.
Pokud si tuto knihu přečtete budete lépe rozumět vztahům. Porozumíte sobě i svým milovaným.

DOKUD VAŠE ZAMILOVANOST NEODEZNÍ, OPRAVDOVOU LÁSKU NEPOZNÁTE.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama