Manželé odvedle - Shari Lapena

22. října 2017 v 17:30 | Anna 13 |  Thrillery
Manželé odvedle

Originální název: The Couple Next Door
Žánr: Detektivka, Thriller
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 272
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Nikdy nevíte, co se děje na opačné straně zdi.
Vaši sousedé nechtějí, abyste vzali své šestiměsíční dítě k nim na večírek. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat.
Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč.
Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam najdou...
Čeho všeho jste schopni vy, když vás přinutí překročit vlastní hranice?


Můj názor: Strašně jsem se těšila až si tento tolik zmiňovaný bestseller přečtu a odhalím tajemství manželů odvedle. Příliš velké očekávání způsobilo, že jsem zpočátku byla mírně zklamaná.
Z recenzí a ohlasů cituji: Naprosto strhující příběh plný zvratů. Pečlivě vybroušené - a ostré jako břitva. Totálně přesvědčivé, absolutně realistické a podané dokonale efektivním a úsporným stylem. Maximálně napínavé - až do poslední, omračující stránky.
Já bych řekla, že je kniha silně nadhodnocena. Kdyby se k ní nevázaly tyto věty, žádné zklamání by se ani nemohlo konat, protože kniha opravdu je brilantní a napínavá. Těžko se od ní odtrhává a ta zkaženost hlavních postav je opravdu dokonale vybroušená. V příběhu je spoustu překvapení a nečekaných situací, které se nedají předvídat. ALE: kniha není napínavá až do konce, neboť se již v polovině dozvíme, kdo unesl bezbranné miminko. Všechno je to sice nakonec jinak, je to mnohem zapeklitější než by se mohlo zdát a prsty v tom má více osob, ale tvrzení, že napětí se v knize udrží až do poslední stránky je nepravdivé. Poslední tři strany jsou něčím, co by zasloužilo nějakou unikátní literární cenu, ale prostě ta napínavost tu není od začátku do konce. Někdy se příběh táhne. A co je nejhorší a nejúnavnější? Autorka nám příliš často vše pořád dokolečka připomíná. Všechny důkazy, časové údaje, podezřelé, jisté skutečnosti a fakta... My to ale víme. Jsme přeci pozorní čtenáři. :) Nepotřebujeme, aby nám to bylo každých dvacet stránek připomínáno. Není to psané tak, že byste se v tom ztratili a zamotali. A tohle neustále připomínání mi lezlo silně na nervy.
Jinak si ale myslím, že se autora propracovala celým příběhem bravurně. Úplně realistické a přesvědčivé, jak píší recenze, to nebylo. Na pár osob až příliš mnoho náhod, ale to mě nevadilo. Je to román, fikce, tedy může klidně být propojený až neuvěřitelně. Potom máte z toho všeho mnohem silnější šoky.
Také je tato perfektně mrazivá detektivka dost nepředvídatelná. Nebudete si troufat tipovat určité osoby. Sice nabydete jistých podezření, ale to je všechno.
Postavy jsou úžasné tím, kolik problémů v sobě mají. Anne rozhodně není příkladná matka. Nechá dítě samo v domě, trpí poporodní depresí a navíc ještě mnohem závažnější psychickou nemocí, a to disociativní poruchou. Marco je zase falešný a pokrytecký. Nevěříte mu absolutně nic a celou dobu doufáte, že bude pykat za všechny lži a podrazy...
Dalším dost zvláštním úkazem jsou manželé, kteří žijí hned vedle Anne a Marca. Cynthia s Grahamem. Jsou tak odporní a úchylní, že by vydali na jeden samostatný román. Mé temné já by si ho dost rádo přečetlo... :)
Takže Manželé odvedle jsou... no,... je to hodně kvalitní a napínavá knížka. Jen moc neočekávejte. Potom se vám toho dostane více a budete nadšenější a překvapenější. A ten konec: ten je jako od Stephena Kinga!!! :O

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca | Web | 24. října 2017 v 23:12 | Reagovat

To by mne asi nebavilo

2 Tánička Tánička | E-mail | Web | 27. října 2017 v 11:14 | Reagovat

Teda na knihu jsem byla nějakou dobu natěšená a nevím za jakou cenu si jí přečíst možná i teď bych jí takhle chtěla, ale už mě opustil takový ten sladký nádech.

Tánička

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama