Muž, žena a dítě - Erich Segal

28. října 2017 v 12:43 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Muž, žena a dítě

Originální název: Man, Woman and Child
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 1998
Nakladatelství: Lucka
Počet stran: 143
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Jako blesk z čistého nebe zasáhne do života univerzitního profesora Roberta Beckwitha šokující zpráva, že je otcem nemanželského syna. Robert žije v Lexingtonu v USA s milovanou ženou Sheilou a dvěma dcerami a jeho spořádané, šťastné manželství léta sloužilo všem známým jako vzor. Najednou však stojí před osudovým rozhodnutím a nezbývá mu než se Sheile přiznat ke své krátkodobé romanci, kterou prožil před deseti roky na služební cestě ve Francii. Jeho bývalá milenka Nicole totiž tragicky zemřela a plod jejich lásky - malý Jean-Claude - zůstal úplně sám.
V klasickém příběhu manželské krize Segal opět potvrzuje svou pověst autora próz, z nichž dýchá touha po opravdových citech a jejichž hrdinové jsou hluboce založení, zranitelní lidé. Chtě nechtě nás provokuje k zamyšlení, co dělá partnerský vztah skutečně kvalitním a zda pro něj platí stále tytéž neměnné hodnoty.


Můj názor: Tuto knížku, pro mě dosud neznámého autora, mi doporučila babička. Rozhodla jsem se ji zkusit. Měla málo stránek a tak jsem počítala, že ji za večer zvládnu. Nepočítala jsem však s tím, že mne to tak vtáhne a že se do příběhu tak naplno ponořím a konec propláču. Autor mi svým podáním životních a romantických příběhů připomíná Nicholase Sparkse. Oba dva autoři píší sice romantické příběhy, ale neplní je ubohými klišé, nejsou to vyložené slaďárny a neobsahují vždy růžové happyendy. Takže Sparkse miluju a na Segala se postupně adaptuji. Rozhodně si plánuji přečíst ještě jeho další knihy, kterých napsal velké množství. Co považuji za zajímavé je to, že Erich Segal získal Zlatý Glóbus a byl sedmkrát nominovaný na Oscara.
Jediné co se mi na něm nelíbí jsou názvy jeho knih. Ty jsou vskutku otřesné a nudné. Včetně dnešního recenzovaného románu...

- DÍKY NĚMU JSEM POZNAL SVOU BUDOUCÍ ŽENU.
- KOHO?
- TEBE... NEDĚLÁM SI LEGRACI.
- SOTVA JSME SE POZNALI.
- SHEILO, ROMEO A JULIE BYLI NA TŘETÍ SCHŮZCE UŽ MRTVÍ.

Tento příběh se zabývá krizí v manželství, otázkami nevěry a odpuštění, viny a nemanželského dítěte. Autor celý příběh podal velmi emotivně, procítil každou větu. Co mi na příběhu často chybí jsou popisy, ale u této knihy mi to ani tak nevadilo. Byl to prostě mile a procítěně napsaný příběh, který dokázal rozplakat a hluboce dojmout. Jednou za čas jsou takovéhle i lehce předvídatelné románky potřeba. Ale samozřejmě číst jenom tohle, to by mi nevyhovovalo.
Takže jednou za čas takovéhle lehce odpočinkové čtení doporučuji. Nenechte se zmást nezajímavým názvem a obálkou a užijte si rodinné drama, u kterého vás leckdy zabolí u srdce...

TY JSI JEDINÁ ŽENA NA SVĚTĚ, KTERÁ MÁ DUŠI STEJNĚ KRÁSNOU JAKO TĚLO.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama