Zázraky z nebe - Christy Wilson Beamová

8. října 2017 v 17:33 | Anna 13 |  Skutečné příběhy
Zázraky z nebe

Originální název: Miracles from Heaven
Žánr: Skutečný příběh, Náboženství/Víra
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Noxi
Počet stran: 208
Vazba knihy: Brožovaná

-----------Skutečný příběh-----------

-----------Zfilmováno-----------


Anotace: Dojemný, skutečný příběh devítileté nemocné Annabel z Texasu poutavě líčí její nebezpečnou nehodu, cestu do nebe a záhadné zmizení příznaků vážné chronické choroby.
Annabel Beamová kvůli vzácné a nevyléčitelné poruše trávicího traktu, která jí od pěti let bránila vést život normálního zdravého dítěte, strávila většinu dětství po nemocnicích a ordinacích specializovaných lékařů. Jednoho zimního dne, když jí bylo natolik dobře, že si mohla hrát venku se svými sestrami, spadla z výšky deseti metrů do starého dutého stromu. Pád mohl skončit smrtí nebo ochrnutím, ona však nepochopitelně vyvázla bez jediného škrábnutí, a navíc se navzdory všem vědeckým prognózám z chronické choroby vyléčila…
Tato knížka změní váš pohled na svět kolem nás, posílí vaši víru v Boha a život po životě.


Můj názor: Tenhle příběh je ohromující, strašně bolestný. Ale i přes všechnu tu tíhu je šíleně optimistický a povznášející.
Ve škole nám pouštěli film natočený podle této knihy. A ten mne zasáhl natolik, že jsem si ho od té doby pustila asi sedmkrát, nechala jsem své sestry, aby se do něj též měli šanci zamilovat. Se sestrou je to náš takový rituál, že si ho jednou za čas na určitém místě pustíme. Mne dožene k slzám a přesvědčí o tom, že život je vlastně nádherný. Často si ho snažím připomínat, když mi není nejlíp a mám pocit, že jde všechno špatným směrem a že nic nemá smysl. Tento pravdivý příběh v sobě nese neuvěřitelnou sílu a víru. Naději, kterou každý potřebuje…
Film doporučuji a líbí se mi možná o trochu více než kniha. Nádherná Jennifer Garner se zhostila role matky, která bojuje za své těžce nemocné dítě i za celou svou rodinu, která nepřestává stát při sobě a která je sama o sobě zázrakem...

- MAMI… JÁ CHCI UMŘÍT A JÍT DO NEBE A BÝT S JEŽÍŠEM TAM, KDE NENÍ ŽÁDNÁ BOLEST.
- ANNABEL… KDYŽ… KDYŽ ODEJDEŠ DO NEBE, NEBUDEŠ TU SE MNOU A S TÁTOU. V MOJÍ DUŠI BUDE OHROMNÁ DÍRA. BUDU STRAŠNĚ SMUTNÁ.
- NE, MAMI. ZABIJEŠ SE A PŮJDEŠ SE MNOU.

Devítiletá Anna od pěti let trpí nevyléčitelnou chorobou: pseudoobstrukční poruchou střevní motility. Je odkázána na velké množství léků, na infuze, hadičky, sondy a katetry. Tato malá dívenka se topí v moři bolesti a propadá se do depresí. A s ní tenhle krutý a nespravedlivý boj svádí celá její rodina. Jednoho dne spadne do dutého starého topolu. Pád z výšky desíti metrů nejen přežije, ale navíc je i bez dalších zranění. Anna se během šesti hodin, co se jí hasiči snažili vyprostit, dostala do nebe a setkala se s Bohem, který ji slíbil, že až se vrátí, bude zdravá. Děvčátko se do roka uzdravilo a dnes žije úplně "normální" a zdravý život dospívající slečny.
Kniha vás donutí přemýšlet nad náboženstvím a vírou. Příběh, ačkoliv se zdá nereálný, je nezpochybnitelný a šokující. Z celého srdce to té malé bojovnici přejete, ale zároveň nechápete, proč to utrpení musela zažít a proč tolika dětem a lidem po celém světě ničí těla hnusné nemoci. A proč těm ostatním Bůh nepomůže. Nemá to logiku, ani vysvětlení…
Nemohu tedy říci, že rodině Beamovým nevěřím. Nezpochybňuji téměř nic, co Annina matka sepsala do této knihy. Nesnažím se si to nějak vysvětlit… Beru to jako fakt, i když kulím oči. Jediné, čemu tak úplně nevěřím, z veškeré úcty k malé Annabel, je to, co viděla v nebi… Mé ateistické já to prostě odmítá přijmout. Něco snad je, ale tohle?
Kniha je hodně náboženská a nevěřícím mohou opakované výňatky z Bible vadit, ale já jsem tak nějak věděla do čeho jdu, takže jsem to přijala bez problému. Trochu mi kniha svým stylem připomněla Dítě smíření.
Doporučuji knižní i filmové zpracování. Obojí je kvalitní a může vám změnit život. Může změnit tok vašich myšlenek i vaše hluboce zakořeněná přesvědčení… Je jen na vás, jak se s příběhem seznámíte.
Přečtení této knihy nebudete litovat…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama