Papírová labuť - Leylah Attar

31. prosince 2017 v 16:04 | Anna 13 |  Romány pro ženy
Papírová labuť

Originální název: The Paper Swan
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Moba
Počet stran: 383
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Vytvořit si návyk prý trvá 21 dní. To je lež. 21 dní se držela.
Ale dvaadvacátý den by dala cokoli za to, aby se mohla vrhnout do sladké náruče smrti. Protože právě dvaadvacátého dne si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů jejího života. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, ale dojemnou romancí plnou intrik, odhodlání a napětí.
Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům.
Napínavý a zcela odzbrojující román od autorky bestsellerů z žebříčku THE NEW YORK TIMES.


Můj názor: Knihu jsem dostala k Vánocům a bylo to velké překvapení, protože jsem o ní nikdy neslyšela. Nevzpomínala jsem si ani, že bych kdy viděla tu obálku. Kniha mne však ihned zaujala svou anotací a vůní. :)
A jaká byla? Originální, fascinující, dechberoucí... Nepřekonatelná. Zdá se, že se Leylah Attar stává dalším americkým fenoménem.

VŽDYCKY JSEM TĚ MILOVAL. DOKONCE I TEHDY, KDYŽ JSEM TĚ NENÁVIDĚL.

Jelikož nám anotace nevyzrazuje moc o ději a vy tedy nevíte, co od příběhu čekat, tak vám tu udělám menší nástin. Děj se vůbec nezdržuje nějakým zdlouhavým začátkem a začíná pěkně zostra. Hlavní hrdinka Skye se stává obětí únosu. Všechno je popisováno z jejího pohledu, což ještě umocňuje tu bezmoc, strach a hrůzu, kterou musí v prvních dnech prožívat. Její tyran jí unesl na loď a jelikož se téměř měsíc plaví po otevřeném oceánu, tak není kam utéci. Začíná psychický teror a dochází i k násilí, které se slabším povahám (mně) bude jevit dost brutálním. Záhy však Skye v temných hlubinách věznitelových očí pozná člověka, se kterým se již setkala. A jeho proměna ji šíleně vyděsí.

ŽÁDNÉ MÍSTO NENÍ NATOLIK TEMNÉ, ROZSÁHLÉ NEBO NEODČINITELNÉ, ABY NEMOHLO BÝT ZAPLNĚNO LÁSKOU.

Panovala mezi nimi nenávist, kdy každý z nich chtěl toho druhého zabít.
Přerostlo to v lásku, která plodila neuhasitelnou vášeň a touhu, kterou nelze uspokojit.
Ale co když je touha po pomstě silnější než žhavé polibky? Co když láska nedokáže přemoci nenávist, která je hluboko v nás? A kdo za to zaplatí?

DVA MUŽI, KTERÉ JSEM NA SVĚTĚ MILOVALA NEJVÍC, CELÝM SRDCEM, SE CHTĚLI NAVZÁJEM ZNIČIT. MĚLA JSEM POCIT, ŽE AŽ K TOMU DOJDE, PŘEŽIJE JEN JEDEN Z NICH.

Hlavní hrdiny si velmi oblíbíte. A budete za ně dýchat.
Rozmazlená čtyřiadvacetilá Skye je holka, se kterou budete soucítit a snad ani jednou ji nebudete nic vyčítat. Což se mi u hrdinek ženského pohlaví stává málokdy. Abych je měla ráda se vším všudy.
Naopak Damian s černočernýma očima je natolik komplikovaná a zamindrákovaná osobnost, že je těžké ji pochopit. Stejně tak, jako umí milovat, umí i nenávidět. Jeho láska překypuje velkými gesty, ochranou a bezpečím, něhou i vášní. Ale jeho nenávist nezná hranic! A bohužel nad ním někdy vítězí...

BUĎ SI VYBEREŠ LÁSKU, NEBO NENÁVIST, PROTOŽE TAM, KDE JEDNA ŽIJE, DRUHÁ UMÍRÁ.

Damianův život se odehrával v podsvětí monstrózního drogového impéria. Minulost mu ublížila. Teď se mstí. Jak do toho všeho zapadá nevinná Skye? A kdo ve zrádném trojúhelníku zemře? A kdo je tedy ten třetí?

A NĚKDY SE K NÁM DOSTANOU PŘÍBĚHY JINÝCH LIDÍ, JINDY NE, ALE ZA KAŽDÝM PŘÍBĚHEM SE VŽDY UKRÝVÁ JINÝ PŘÍBĚH A ZA NÍM ZASE DALŠÍ. VŠECHNY PŘÍBĚHY JSOU NAVZÁJEM PROPOJENY, ALE MY Z TOHO ŘETĚZU VIDÍME JEN MALINKÝ KOUSEK, PROTOŽE TEN ŘETĚZ TU BYL PŘED NAŠÍM NAROZENÍM A BUDE POKRAČOVAT I PO NAŠÍ SMRTI.
A COPAK LZE BĚHEM JEDNOHO ŽIVOTA POCHOPIT VŠECHNO?

Příběh Skye a Damiana bilancuje na pokraji thrilleru a romantického příběhu. Je napínavý, nečekaný, naprosto originální, bolestný i povznášející.
Je o vině a pomstě.
O lásce a nenávisti.
O vykoupení.
O vášni.
Papírová labuť s sebou přináší bolest, ztrátu, strach. Ale taky ten ostrov, kde vítězí dobro nad zlem...

PROČ MÁME TAKOVOU SLABOST PRO LIDI, KTEŘÍ SE K NÁM NEHODÍ? DOKONCE I POTOM, CO JSME TO ZJISTILI A VÍME, ŽE TO PRO NÁS NENÍ DOBRÉ?

Kniha mě fascinuje proto, že ji vlastně tak úplně nerozumím a tím, že je odlišná od jiných příběhů o lásce. Nedokážu pochopit to, že z prolité krve nakonec vzrostou polibky. Že někoho tak strašně nenávidíte a potom ho milujete, jako nevím co. Je to vůbec možné? Copak ve Skye už není ani drobeček strachu, který v ní Damian ze začátku probouzel? Dá se zapomenout na nůž, který proti vám vaše láska použila, když jizvy se nikdy nezahojí? Jak může Damian dýchat po Skyině boku, když ví, co všechno jí provedl? A i když byl rozlámaný a rozhněvaný sebevíc, dopustil se násilí na ženě. A jelikož tedy v jejich vztahu nejde o důvěru, respekt, obdiv či úctu (alespoň zpočátku ne), tak následující vzplanutí a až bolestná oddanost oslňuje i odpuzuje zároveň.
Každopádně si myslím, že tomu nejde porozumět, pokud to neprožijete na vlastní kůži, dokud to neucítíte. A i když obvykle hrdinkám zamilovaných příběhů závidím, jsem ráda, že tenhle příběh mohu jen pozorovat. Být hlavní hrdinkou by mne zabilo dříve, než by došlo k vzájemným sympatiím. Přesto je Damian hrdinou, který bude svým drsným vnitřkem ženy vzrušovat a poskytovat jim jakýsi nesplnitelný sen. Touha přiblížit se k němu, i když je může zničit, v nich bude dlouho rezonovat. Papírová labuť je vzrušující, akční a nebezpečná...
Já však o Damianovi snít nebudu... Nedokážu se ho přestat bát...

LÁSKA K DAMIANOVI MĚ MOŽNÁ ZNIČÍ, ALE NEMILOVAT HO BY MĚ ZABILO.

Varování, že je příběh plný násilí, sexu a vulgarit bych mírně ignorovala. Téměř v každé knize nějaké násilí najdete. Na jiných knihách se o tom nepíše, a přitom by vás ani nenapadlo, že by se zrovna tam mohlo objevit. Některým to bude připadat brutální, jako mně, ale to, že mi to přišlo šílené neznamená, že to snad nezvládnu. Čtu thrillery, horory a jiné krváky, takže jsem zvyklá. A v jaké knize pro dospělé se neobjeví sprosté slovo? Téměř ve všech. Protože, kdyby Damian nemluvil vulgárně nebyl by to Damian. A je jasné, že když je v příběhu láska, objeví se i erotika. Rozhodně jí tam je méně, než toho násilí.
Z tohoto "varování" udělali z knihy na první pohled tuctový brak, ale to je škoda, protože je to příběh rozporuplný, na který nelze zapomenout. Budete nad ním přemýšlet a budete ho chtít prožívat víc než jen jednou.

JESTLI DNESKA ZEMŘU, CHCI ZEMŘÍT S VĚDOMÍM, ŽE JSEM MĚL V RUKOU CELÝ SVĚT.

Doporučuji ženám, které mají slabost pro drsňáky, zloduchy a padouchy. Ženám, které si chtějí číst o jiné lásce než o té Sparkově (nic proti němu, jeho příběhy miluju). Těm, co se chtějí zamyslet, a kromě romantiky prožít i trochu té akce a napětí. Mohla by se líbit i můžům. Prvky thrilleru nikdo nezapře a třeba vás román pro ženy překvapí.
Tahle kniha je tou pravou volbou, když se chcete nechat pohltit.

LÁSKA MÉHO ŽIVOTA SI NEPOTŘEBOVALA VYTVOŘIT MÍSTO V MÉM SRDCI, KAM BY MOHLA VKLOUZNOUT. TO MÍSTO TAM BYLO VŽDYCKY.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 German Music German Music | Web | 31. prosince 2017 v 16:14 | Reagovat

Přeji ti, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama