Spálená obloha - Gilly Macmillanová

7. prosince 2017 v 21:33 | Anna 13 |  Thrillery
Spálená obloha

Originální název: Burnt Paper Sky
Žánr: Thriller
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 408
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: Stačí jen okamžik - a život se změní v peklo.
Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo?
Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně.
Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět.
Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel?
Sugestivní, originální psycho-thriller, vycházející v sedmnácti zemích, osloví zejména (ale nejen) ty, kterým utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty bestselleristky Gillian Flynnové.


Můj názor: Přirovnávat tuto knihu k dílům autorky Zmizelé mi přijde fakt dost nadsazené. Ne, že by snad Macmillanová psala špatně, ale ona není ani trochu poutavá, nedokáže udržet čtenáře v pozoru a příliš nezaujme. Není originální. Nenechte se proto zmást anotací. Věřte, že atmosféra Ostrých předmětů je ukrutně děsivá, napínavá a naprosto šílená. Prostě taková, jakou umí vytvořit jen Flynnová.
Autorka tohoto thrilleru nezvolila zrovna neobvyklé téma. Únos dítěte se však vždy dá nakombinovat a vylíčit tak, aby vás mrazilo a zcela vás pohltili emoce hrdinů. Shodou okolností jsem nedávno četla Manžele odvedle a tak jsem srovnávala. Ta kniha byla lepší. Nejen tím excelentním koncem, ale hlavně tou psychologií. Tam se jedná o únos dítěte rodičem a děj je vygradovaný, emoce matky silnější.
V tomto příběhu sledujeme příběh z pohledu matky a z pohledu detektiva. Oba dva hrdinové jsou však strašně nezajímaví, nevybarvení. A co je pro čtenáře nejhorší: jsou vám jedno. To se přece nesmí stávat!
Autorka bohužel nabídne celou škálu falešných důkazů a potenciálních únosců. Tím děj ale nepřiostřuje. Je to takové nemastné - neslané. Nijaké. Lehce se stane, že po půl roce nebudu vědět, že jsem knihu četla.
Strašně se táhne, nudí. Nedokázala udržet mou pozornost. Autorka si dle mého uškodila sama, protože měla dokonalou postavu, která mohla zločin spáchat a celý děj převálcovat, a nechala ji být. Zločin přišila někomu jinému. Škoda.
Pro mne ne moc dobré dílo. Nemohu doporučit.

Opět poučení: nevěřme reklamě, recenzím a tomu, že na obálku vedle nálepky Světový bestseller vrtnou ještě hodnocení autorky velikosti Moriartyové. Ach jo...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama