Šťastná kniha - Barbora Šťastná

6. ledna 2018 v 15:42 | Anna 13 |  Motivační literatura
Šťastná kniha

Žánr: Fejetony
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Motto
Počet stran: 229
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

-----------Skutečný příběh-----------


Anotace: Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život, protože se necítíte šťastní?
Ale jak to udělat? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. Tak například jsem zjistila, že bych určitě byla daleko šťastnější, kdybych nenosila boty, které mě tlačí, nemusela pokaždé hodinu lovit v kabelce, když mi zazvoní telefon, a neměla skříň nacpanou oblečením, které nenosím. Objevila jsem spoustu věcí, které mi dělají radost, i když tak na první pohled nevypadají: deštivé léto, zavařování povidel, vyhazování starých krámů, bobování s dětmi, ochutnávání podezřelých exotických jídel, počítání komářích štípanců a běhání (i když se mi nechce). A především jsem zjistila, že štěstí si nesmíme schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy. Nedělejte to tedy ani vy a zkuste být šťastní hned teď.


Můj názor: Barbora Šťastná se stává mou spřízněnou duší téměř každou dočtenou kapitolou. Její psaní je osvěžující, milé, inspirativní, úsměvné a zároveň tak obyčejné, že mnoha žen možná bude číst o svém vlastním životním příběhu.
Tohle není kniha, která by vám radila, jak najít konečně štěstí. Není o tom, jak žít správně, co dělat a co ne. Je spíš o tom, jak se se svým životem a se svým já smířit. Jak nečekat na potom, ale dovolit si v danou chvíli být šťastná, aniž byste musela žít u moře či v Indii, mít miliony nebo být neuvěřitelně krásná. Mě prostě tohle čtení baví víc, než všechny ty rady z duchovních nauk, které se nedají uskutečňovat ve světě, ve kterém denně žijeme. Bára odhaluje své nedostatky a úchylky, ale i své radosti a potěšení. Je to obyčejná žena: manželka a matka, která píše neskutečně zábavné knížky, které dělají radost a fungují dobře proti splínům a nepříjemným hlodavým myšlenkám.
Nemohu se dočkat další knihy a doufám, že Barbora Šťastná bude v rámci svého života stále šťastná, aby mohla psát další happy knihy. Těším se na ně. Mají takové své kouzlo a je vám po nich dobře. Stačí jedna kapitola autorčina jedinečného humoru a vás najednou baví být. Krásné čtení...
Fejetony, které obzvlášť stojí za to: Jsme šťastní díky svým dětem, nebo jim navzdory?, Nejjistější způsob, jak něco nestihnout, je mít na to spoustu času, Tajná radost z deštivého léta, sněhové kalamity a prázdnin ve městě, Můj muž na mě promluví i dvakrát za večer. (Když mám štěstí.), Trapné radosti, za které se trochu stydím, Dnešek není horší než zítřek nebo 100 věcí, které mi taky dělají radost.

A já bych si na seznam svých radostí a potěšení rozhodně připsala knížky Barbory Šťastné. :)
Nejlepší čtení na povzbuzení pošmourných nálad, které míváme nejčastěji v neděli večer a v pondělí ráno. Třeba to s touhle knihou konečně prolomíme. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Borealis Aurora Borealis | Web | 6. ledna 2018 v 15:59 | Reagovat

to vypadá dost zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama