Zabij mě znovu - Rachel Abbottová

4. ledna 2018 v 23:59 | Anna 13 |  Thrillery
Zabij mě znovu

Originální název: Kill Me Again
Žánr: Psychothriller
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 297
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

Série: Ohrožená (1.díl), Spi sladce (2.díl), Nezvěstná (3.díl), Zabij mě znovu (4.díl), Skryté okno (5.díl)


Anotace: Mohla jste to být vy. Příště možná budete...
Čemu věřit, je-li váš život jedna velká lež?
Když Maggie Taylorová přijme v Manchesteru nové zaměstnání, je přesvědčená, že pro její rodinu je to krok správným směrem. Děti si zvyknou brzy, ovšem manžel Duncan už tak nadšený není.
Jednou večer přijde Maggie z práce domů a zažije šok. Duncan zmizel a nechal jejich děti samotné. Nemůže se mu dovolat a vůbec netuší, kam mohl odejít a proč. Není však jediná, kdo po něm pátrá.
Když dojde k brutální vraždě ženy, která se Maggie nesmírně podobá, a vyšetřování převezme inspektor kriminálky Tom Douglas, Maggie si uvědomí, jak málo toho ví o Duncanově minulosti. Je opravdu tím, koho miluje? A před kým chtěl utéct?
Na rozhodování, zda mu důvěřovat, nebo ho zradit, nemá mnoho času. Jedno už totiž Maggie pochopila - brzy zemře další žena a možná to bude ona sama.


Můj názor: Vždy, když čtu tento typ knih, zabývám se otázkou: Proč proboha nejde na policii? Proč jim všechno neřekne? Oni by jí zajistili bezpečí... Jenomže pak mi to dojde: postavy na policii nejdou, protože by nebyly žádné akce, žádné napětí, žádné zvraty a zádrhely... Chyběla by mrazivost a strach...
Tahle kniha je skvělým psychothrillerem, který však postrádá tajemnou atmosféru a trochu zajímavější styl psaní. Přeci jenom je to ale příběh, který zaujme nejen svou neobvyklostí a zvráceností, ale i nenudícím se dějem, kde je snad každých pět stran nějaký zvrat, který všechno pomíchá... Je to skvěle zamotaný a vypointovaný... Má to originální myšlenku a psychologie postav je uvěřitelná. Příběh je zkrátka poutavý a myslím, že bavit nepřestane...
Pokud si libujete v románech, které se pitvají v rodinné manipulaci, sériových vraždách a psychopaty, tak čtete recenzi o té pravé knize. Vražd je tu možná až přespříliš a psychopatů jakbysmet. Strašně mě v knihách tenhle temný svět baví...
Sice nebudete překvapení z toho, kdo za zločiny stojí, to objevíte poměrně brzy. Ale ono je snad ještě zajímavější ty netvory sledovat a dostávat se jim pod kůži než po nich pátrat.
Opravdu myslím, že milovníkům detektivek a thrillerů se bude příběh velmi zamlouvat.
Můj názor je, že by to chtělo ještě vymakat styl psaní a způsob podávání příběhu. A také trochu podusit Manchester v mrazivější atmosféře.
Jinak obdivuji autorku, že to promyslela do nejpodrobnějších detailů a nezaškobrtla. V tom příběhu není ani chybička, zaváhání či chybějící vysvětlení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama