Hadrový panák - Daniel Cole

25. dubna 2018 v 20:04 | Anna 13 |  Thrillery
Hadrový panák

Originální název: Ragdoll
Žánr: Thriller
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 360
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

Série: Hadrový panák + Loutkář


Anotace: Jedno tělo. Šest obětí.
Nejočekávanější krimithriller roku 2017.

Případ Hadrového panáka upoutal každého. Média jsou jím posedlá. Všichni mluví jen o něm. Celosvětový knižní hit zasáhne i Vás!

Mrtvola sešitá ze šesti částí různých těl a nalezená v jednom londýnském bytě - případ Hadrový panák, jak ho nazvala média, okamžitě vyvolá strach a paniku. Detektiv William "Wolf" Fawkes a jeho kolegyně Emily Baxterová jsou pověřeni identifikací obětí, vzápětí ale musí čelit další hrozbě - Wolfova bývalá žena Andrea, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z místa, kde byl Hadrový panák nalezen, a také seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Prvním má být ještě téhož dne londýnský starosta. Posledním - o dva týdny později - detektiv William Fawkes...


Můj názor: Námět této knihy jsem ihned shledala jako veskrze originálním tématem, které nemá v příbězích thrillerového žánru obdoby. Do knihkupectví jsem pro tuto knihu jela najisto. A rozhodně ne zbytečně. I když mi v knihovničce strávila již pěkných pár měsíců, konečně se pro ni našel čas.
Musím uznat, že jsem měla velká očekávání, ale přeci jenom byla kniha ještě ohromnější než mé představy o ní.
Z čeho mám vždy strach, když hodlám číst knihy tohoto rázu, je parta vyšetřovatelů. Téměř vždy jsou nesympatičtí, ploší, někteří z nich nevyzrálí, někteří třeba nereální. Ale tady se mi líbili všichni. Wolf je samozřejmostí, protože má takový charakter, minulost a spoustu tajemství, že se stavá tím druhem postavy, který bude většinou čtenářů zbožňován. Detektivka Baxterová mi vůbec na nervy nelezla, to platí i o nováčkovi Edmundsovi. Zkrátka se tahle nesourodá banda povedla a na každým z nich mi záleželo...
A co se týče samotného případu, nevyřčených otázek je tolik, že autora obdivujete za to, že jen na 360 stranách dokázal ty odpovědi zkrotit tak, aby celý ten londýnský příběh nabitý zvraty a napětím vyvrcholil v excelentní zážitek, na který se prostě nezapomíná...

Byla něčím nenormální? Byly děsivé vzpomínky lepší než vůbec žádné? Dávala strachu a riziku přednost před vnitřní prázdnotou? A používal vrah podobné otázky k ospravedlnění svých zvěrstev?

Celý případ Hadrového panáka má spojitost s minulostí detektivů a jejich vyšetřováním určitého případu. Z některých momentů vás mrazí. Baví vás sledovat, jak se děj dere dopředu, jak se oběťmi sériového vraha zabývá celý svět, jak určitým lidem ubývá čas,... Je zajímavé pozorovat, kde se vrah příště objeví, jak obejde to množství ochranných jednotek a obelstí zkušené vyšetřovatele. Je to úchvatná podívaná a ten příběh je absolutně bez hluchých míst. Pořád se něco děje, stále je něco v sázce, nikdy není dost času...
A ten konec? Bomba nad bomby!!!! Jsem z toho strašně nadšená. Tohle opravdu čtenáři nečekají. Nikdy jsem nečetla víc fascinující vyvrcholení zvráceného zabijáka. Nic víc lidštějšího.
Tleskám a nemám slov. :O

Člověk bez nepřátel je člověk bez zásad.

Daniel Cole je autor, od kterého odteď budu číst vše. Píše brutálně dobré příběhy, na které jinde nenarazíte. Úplně chápu, že se kniha stala celosvětovou senzací roku 2017. A nemohu se dočkat až v červnu vyjde pokračování této knihy: Loutkář.
Nečtěte to v noci, tu paranoiu budete těžko zvládat.
Ale jinak knihu doporučuji a vyzdvihuji do nebes!!!

Nakonec si člověk uvědomí, že nejsou žádní "dobří" lidé. Že jsou jenom ti, kteří došli až za hranu, a pak ti, kteří tam nedošli.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Jungová Mrs. Jungová | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 11:28 | Reagovat

Hadrového panáka jsem si pořídila do čtečky a jsem na něj hodně zvědavá! Snad se mi bude líbit tak jako tobě.
Super recenze!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama