Odpusť mi. Megan - Abbie Rushtonová

1. dubna 2018 v 19:37 | Anna 13 |  Young Adult
Odpusť mi. Megan

Originální název: Unspeakable
Žánr: Young Adult
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 253
Vazba knihy: Brožovaná


Anotace: Některá tajemství jsou nebezpečná, když se vysloví.
Megan nemluví. Už několik měsíců...
A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho. A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy.
Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.


Můj názor: Myslím, že tato kniha má divnou obálku. Když se na ni zadívám, tak cítím, že je kniha určená pro mnohem mladší čtenáře. Zabývá se však tématy, které spíše osloví středoškoláky... :) Já jsem od knihy čekala zcela obyčejné vyprávění jedné patnáctileté holky, které neosloví, nenadchne. Nic.
Ale vlastně jsem byla docela překvapená. :) Nejvíce mě oslovily pocity vypravěčky Megan. Dívky, která nemluví, která má uvěřitelné pocity méněcennosti... Jelikož jsem v tom druhém zmiňovaném velmi podobná jako ona, tak mě to uchvátilo. A děj se brzy překlene v to, co žádný čtenář určitě nečekal. Že se bude jednat o lesbický příběh je vlastně příjemné zpestření a osvěžení celého děje. Oblíbíte si jak uzavřenou Megan, tak i její milovaný protiklad Jasmine. Jsou to výjimečné dívčí hrdinky, které vám přirostou k srdci a jejich doplňování se vás bude nesmírně bavit.
A příběh ochutí i tajemná, téměř až detektivní zápletka, která je víc než originální. Celý děj knihy autorka pokazila tím, že ho nedokázala dovést v šokující vyvrcholení. Roztrousila po stránkách stopy, které vás brzy dovedou k viníkovi a vždycky budete napřed než postavy z knihy. A to je trochu škoda. Ale není to tragédie. A knihu si dokážete určitě vychutnat i s vědomím tušení konce...
Knížka mě mile překvapila, docela i pohltila, ale nějakou velkou knižní senzací není. Ale ani nespadá k průměrným.
Je to prostě milý příběh..., který zabaví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama