Návraty domů - Debbie Macomberová

29. května 2018 v 16:45 | Anna 13 |  Romány pro ženy

Originální název: The Last One Home
Žánr: Román pro ženy
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 312
Vazba knihy: Vázaná s přebalem


Anotace: 1 New York Times bestseller
200 milionů prodaných knih po celém světě.
Cassie, Karen a Nichole si byly v dětství blízké tak, jak to jen sestry dovedou. Šťastné roky ale přervala jediná osudová událost. Cassie se vzdala studia na vysoké škole a utekla s mužem, kterého rodiče neschvalovali, a to, co začalo jako běžná rodinná neshoda, skončilo mnohaletým odloučením a bolestnými křivdami. Cassie byla vždycky otcův miláček a její útěk zlomil srdce nejenom jemu, ale zatvrdil proti Cassie i ty, co ji milovali.
Cassie je nyní jednatřicet, vychovává malou Amiee a u soudu právě poslala svého násilnického manžela za mříže. Roky týrání ji ale zanechaly zranitelnou, nedůvěřivou a bez prostředků. Navzdory jejím snahám se s rodinou nikdy neusmířila. Jednoho dne ale dostane dopis, který ji vlije naději do žil. Síla odpuštění je větší, než se odvážila doufat. Když se napraví minulost, změní se i budoucnost...


Můj názor: Tato knížka se mi hned od začátku četla báječně. Líbil se mi vypravěčský styl i nenáročný příběh tří sester, které si k sobě po letech hledají cestu.
Důležité téma, kterému se autorka věnuje je určitě domácí násilí. Vnímá spíš, ale psychiku ženy, která se ze spárů násilnického manžela vymanila. Myslím, že se jí to povedlo zpracovat velmi dobře.

Tohle byla žena, která si prošla ohněm, ale nevyšla z něj spálená a zahořklá, spíš přetavená ve zlato.

Spoilery!
Vadily mi tři skutečnosti.
1) Natahovaný konec. Ubrala bych asi tak třicet stránek, jelikož se to vše vleklo moc dlouho a nic moc důležitého se nedělo.
2) Postava Amiee. Neskutečně otravná bytůstka, která byla vždycky tam, kde se nehodila. Fakt ji nemám ráda.
3) Okatost, která předurčuje celý děj. Jako já fakt nevím, jak vy, ale já z prvního rozhovoru Nichole a Jakea poznala, že jí je nevěrný. A rozuzlení bylo na posledních stránkách. Takže ta předvídatelnost děje, která sečtělému člověku nemůže uniknout, mi vadila.

Musíš mít jistotu, že v každém vztahu je tvůj hlas slyšet.

Jinak je příběh o veskrze silné ženě, která si své publikum zaslouží. I když je fiktivní. A vůbec všechna témata jsou čtivá a myslím, že se do příběhu rychle ponoříte a skoro se všemi hrdiny si budete rozumět. :)
Je to odpočinkové čtení pro ženy, které mají zrovna chuť na něco nenáročného.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mora Leray Mora Leray | Web | 30. května 2018 v 20:14 | Reagovat

Krátká, ale pěkná recenze. Třeba se ke knížce někdy dostanu, i když v nejbližší době to rozhodně nebude. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama