Odvrácená strana matky - Monika Valentová

8. května 2018 v 14:43 | Anna 13 |  Motivační literatura
Odvrácená strana matky

Žánr: Fejetony
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 107
Vazba knihy: Vázaná

-----------Ze skutečného života-----------


Anotace: Jsou matky převlečení andělé, nebo mají i svou odvrácenou stranu, o které se ve slušné společnosti mluví jen šeptem? Monika Valentová ve svých fejetonech, doplněných kresbami Martina Veselovského, ukazuje z humorného úhlu pohledu temné kouty mateřství. Kojení nemusí být vždy nádherné, domácí strava nemusí být vždy zdravá a matka nemusí být vždy šťastná. Tuto knihu doporučují čtyři z pěti psychiatrů!!


Můj názor: Na mateřství jsem natěšená, jako málokdo v mém věku. A strašně mě baví číst humorné fejetony z mateřské.
Na této knížce autorka odvedla kus práce, když v humorných zážitcích přibližovala denodenní strasti matek a promluvila za všechny NORMÁLNÍ ženy. Určitě toto vyprávění spoustu maminek podpoří v jejich vypořádávání se s rolí rodiče. A myslím, že by Monika Valentová mohla otevřít oči i tatínkům, které si možná začnou mnohem více vážit žen na mateřských dovolených.
Autorka se s vtipem pouští do vyprávění o soužití s dvěma dcerami. Vypráví o strastích kojení, o bouřlivém období vzdoru i separační úzkosti. Ukazuje stinnou stránku mateřství, která je často vyčerpávající a pro mnohé ženy i hororová. Proto si myslím, že kniha by mohla fungovat i antikoncepčně. :) Nevím, zda to darovat těhulkám, které by to mohlo vystrašit. Ale co když je to právě naopak připraví na realitu a ony si pak nebudou představovat, že budou supermatkami? Nevím. Každopádně pokud máte doma batole nebo odrostlé děti, s knihou si prožijete známé situace a pochopíte, že nejste sami. :) Já se na to těším? Nejsem blázen? :) :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama